Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ničitelé zastávky, hledaná dívka i původci černé skládky. Kamery v Ostravě pomáhají

Ostrava-město |

Městský kamerový systém pomáhá nejen v boji s kriminalitou, ale i při zvyšování pocitu bezpečí v Ostravě. V první polovině ledna si díky kamerám strážníci připsali nalezení hledané dívky. Vypátrání původců černé skládky. I zajištění výtržníků, kteří se pokoušeli o bojové údery a kopy na zastávce MHD, kterou poničili.

video: Městská policie Ostrava

Ve čtvrtek 11.ledna krátce před sedmou hodinou ranní se dva muži ve věku 28 a 35 let rozhodli se nelegálně zbavit stavebního odpadu. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Zbytky laminátových obkladů a plovoucích podlah neodvezli do sběrného dvora OZO, ale během chvilky jej vyložili ze své dodávky u kontejnerového stání v Koblově na ulici Antošovická. Oba zřejmě netušili, že odpad složili „pod kamerami“. Pro strážníky tak nebyl problém dle registrační značky dodávky dohledat oba muže."

Oběma teď hrozí ve správním řízení pokuta až do výše 50 tisíc.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Díky dobré osobní znalosti strážníka obsluhujícího kamerový systém byla ve čtvrtek 18.ledna krátce po jedné hodině ranní nalezena na jedné z tramvajových zastávek v Zábřehu teprve dvanáctiletá dívka. Tu strážníci předali kolegům z Policie České republiky."

Ještě ten den pak po druhé hodině ranní zaregistroval strážník obsluhující kamery na tramvajové zastávce na ulici Vřesinská v Porubě dva výtržníky ve věku 29 a 33 let. Ti si nacvičovali údery a kopy na skleněné výplni zastávky.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po jednom z takových úderů pak došlo k poškození skleněné výplně se škodou sedm tisíc korun. Oba muži byli přímo na zastávce dopadeni a ztotožněni hlídkou, kterou na místo vyslala obsluha kamerového systému. Oběma teď ve správním řízení hrozí pokuta až do výše do 50 tisíc."

Městský kamerový systém v Ostravě se postupně rozrůstá, zahrnuje téměř 950 kamer a při podobných událostech velmi pomáhá.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Veřejný prostor monitoruje 616 kamer a dalších 332 kamer je situováno na důležitých křižovatkách a dopravních uzlech města. Kamery jsou obsluhovány na 10 stanovištích. K těmto deseti přibylo nově další pracoviště, a to monitorovací dohledové centrum na ulici Zámecká."

Jen v loňském roce bylo prostřednictvím kamer řešeno téměř pět tisíc událostí. Díky kamerám pak bylo vypátráno třicet jedna osob hledaných Policií ČR. Zadrženo a Polici ČR bylo předáno dalších dvacet pět pachatelů trestných činů.

Nahlásit chybu


K tématu

Přepadli, zbili a okradli muže na ulici v Ostravě. K dopadení lupičů pomohly kamery

16. února 2024 16:16 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Pohotový a všímavý strážník obsluhující kamerový systém a bleskový zásah jeho kolegů v terénu. To pomohlo krátce po půlnoci zadržet dvojici lupičů v Ostravě, kteří přímo na ulici přepadli, zbili a okradli jiného muže. Opět se tak potvrdilo, že kamery v ulicích jsou velmi dobrým pomocníkem v boji s kriminalitou.

Dva muži kradli v Ostravě kabely, strážníci je dopadli dvakrát za sebou

20. února 2024 15:45 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dva muži se v noci vydali krást kabely na pozemek průmyslového areálu v Ostravě-Vítkovicích. Všiml si jich strážník obsluhující kamerový systém a poslal na místo hlídku, která muže zadržela a předala státní policii. Dvojice si z toho evidentně vůbec nedělala těžkou hlavu a další noc se vypravila znovu krást do dalšího areálu v okolí. Opět je ale díky kamerám zadrželi přímo při činu.

Muž měl u sebe cizí peněženku a snažil se vybrat peníze z bankomatu v Ostravě

1. září 2023 7:41 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Počátkem týdne vyjížděli ostravští strážníci k případu neúspěšného pokusu výběru peněz z bankomatu na cizí platební karty. Podezřelého chování mladého muže u bankomatu si všiml strážník obsluhující kamerový systém. Ukázalo se, že muž má u sebe cizí peněženku.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Včera 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Včera 10:11 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

20. května 2024 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

20. května 2024 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

20. května 2024 17:05 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

20. května 2024 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

3,5 tisíce žáků ZŠ si zasportovalo na akci School games v Ostravě-Jihu

Sedm tisíc dětí, tři a půl tisíce sportovců, šestnáct zapojených základních škol, osm disciplín, tři kvalifikační dny a jedno velké finále. To jsou School games, unikátní projekt, který má za cíl zapojit co nejvíce dětí z Jihu do pohybových aktivit. Školáci mají za sebou kvalifikační kola a mohou se připravovat na červnové vyvrcholení.

V Ostravě začaly Dny Fajne rodiny. Akce potrvají do poloviny června

20. května 2024 11:45 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

V Ostravě začaly oblíbené Dny Fajne rodiny, což je spousta akcí a prorodinných aktivit napříč celým městem, kde si to své najde opravdu každý. V letošním roce se do pořádání zapojilo více než 50 nejrůznějších organizací.

Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu, dveře vyrazili beranidlem

Velkou dávku odvahy projevili policisté z hlídkové služby, když neváhali a s nasazením vlastního života zachránili muže ze zakouřeného bytu v Ostravě-Porubě. V podobných případech totiž může jít o vteřiny.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

ZŠ Bohumínská uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

Ničitelé zastávky, hledaná dívka i původci černé skládky. Kamery v Ostravě pomáhají
Vydáno 23. ledna 2024 9:47, Ostrava-město, Jiří Cileček
Městský kamerový systém pomáhá nejen v boji s kriminalitou, ale i při zvyšování pocitu bezpečí v Ostravě. V první polovině ledna si díky kamerám strážníci připsali nalezení hledané dívky. Vypátrání původců černé skládky. I zajištění výtržníků, kteří se pokoušeli o bojové údery a kopy na zastávce MHD, kterou poničili.

video: Městská policie Ostrava

Ve čtvrtek 11.ledna krátce před sedmou hodinou ranní se dva muži ve věku 28 a 35 let rozhodli se nelegálně zbavit stavebního odpadu. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Zbytky laminátových obkladů a plovoucích podlah neodvezli do sběrného dvora OZO, ale během chvilky jej vyložili ze své dodávky u kontejnerového stání v Koblově na ulici Antošovická. Oba zřejmě netušili, že odpad složili „pod kamerami“. Pro strážníky tak nebyl problém dle registrační značky dodávky dohledat oba muže."

Oběma teď hrozí ve správním řízení pokuta až do výše 50 tisíc.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Díky dobré osobní znalosti strážníka obsluhujícího kamerový systém byla ve čtvrtek 18.ledna krátce po jedné hodině ranní nalezena na jedné z tramvajových zastávek v Zábřehu teprve dvanáctiletá dívka. Tu strážníci předali kolegům z Policie České republiky."

Ještě ten den pak po druhé hodině ranní zaregistroval strážník obsluhující kamery na tramvajové zastávce na ulici Vřesinská v Porubě dva výtržníky ve věku 29 a 33 let. Ti si nacvičovali údery a kopy na skleněné výplni zastávky.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po jednom z takových úderů pak došlo k poškození skleněné výplně se škodou sedm tisíc korun. Oba muži byli přímo na zastávce dopadeni a ztotožněni hlídkou, kterou na místo vyslala obsluha kamerového systému. Oběma teď ve správním řízení hrozí pokuta až do výše do 50 tisíc."

Městský kamerový systém v Ostravě se postupně rozrůstá, zahrnuje téměř 950 kamer a při podobných událostech velmi pomáhá.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Veřejný prostor monitoruje 616 kamer a dalších 332 kamer je situováno na důležitých křižovatkách a dopravních uzlech města. Kamery jsou obsluhovány na 10 stanovištích. K těmto deseti přibylo nově další pracoviště, a to monitorovací dohledové centrum na ulici Zámecká."

Jen v loňském roce bylo prostřednictvím kamer řešeno téměř pět tisíc událostí. Díky kamerám pak bylo vypátráno třicet jedna osob hledaných Policií ČR. Zadrženo a Polici ČR bylo předáno dalších dvacet pět pachatelů trestných činů.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000041152/nicitele-zastavky-hledana-divka-i-puvodci-cerne-skladky-kamery-v-ostrave-pomahaji