Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Koblově někdo vysypal hromadu odpadu. Slezská Ostrava přitvrdí v boji s černými skládkami

Ostrava-Slezská Ostrava |

Slezská Ostrava bojuje s černými skládkami. Aktuálně už několik týdnů vyvážejí lidé velké množství dopadu k bývalému dolu Koblov. Obvod chce přitvrdit v rozmísťování kamer. Ty pomáhají původce skládek dohledávat. V některých případech dokonce i samotný odpad vede k jeho původci.

Velká hromada odpadu, kterou někdo zřejmě vysypal u kontejnerových stání na bývalém autobusovém stanovišti u bývalého dolu Koblov.

Daniel Tvrdý, vedoucí oddělení životního prostředí, Slezská Ostrava: "Tato lokalita je názornou ukázkou toho, že nemají problém s tím zde odložit i větší množství odpadu. Nepředpokládám, že by to tady někdo vozil na malém vozíku za osobním autem. Ale je to opravdu vysypané z dodávky nebo z náklaďáku z korby. Protože je to pro ně jednodušší, volná plocha a nikdo si jich tady pořádně nevšimne."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "My jsme se nyní rozhodli, že přitvrdíme proti těmto černým skládkám. A to jednak tím, že budeme chtít intenzivněji spolupracovat s městskou policií, která u této skládky již jednoho z původců našla. A to tak, že opravdu strážníci prolezli tento odpad a našli tam indicie, například dopisy. V minulosti nacházely takto například dodací listy od stavebních firem v rámci tohoto odpadu. Na základě toho jsou schopni vypátrat původce tohoto odpadu. Toho následně buďto pokutují přímo na místě nebo jsou schopni ho poslat do správního řízení."
Daniel Tvrdý, vedoucí oddělení životního prostředí, Slezská Ostrava: "Tady toto je extrém, ale bohužel v poslední době se nám to tady na této lokalitě opakuje každý týden. To složení toho odpadu je pokaždé jinačí, ale bohužel permanentně každý týden tady řešíme ten odpad. Buď je to v rozsahu jednoho kontejneru, někdy je to v rozsahu třeba pěti, deseti vozíků."

Interiér z auta, sedačky, pneumatiky, plno oblečení, televize, plast, a dokonce i dopisy z bank nebo energetických společností se složenkami a citlivými osobními údaji. I to strážníkům pomáhá.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Druhým způsobem, kterým chceme bojovat proti těmto černým skládkám, tak je rozšíření našeho kamerového systému, respektive jeho optimalizace. Již v minulosti se nám osvědčilo, že jsme byli za pomoci spolupráce s městskou policií opět schopni dopátrat původce černých skládek. A to například tak, že na několika bezpečnostních kamerách byla viditelná korba náklaďáku, která byla plná odpadu. A následně to samé auto jelo zpátky a korba již byla prázdná. Takže i takto byl vypátrán původce černé skládky."
Daniel Tvrdý, vedoucí oddělení životního prostředí, Slezská Ostrava: "V průměru likvidace tohoto jednoho kontejneru vychází na nějakých 8 až 10 tisíc korun. Každopádně tím, že ten odpad je různorodý, tak všechno se veze do OZO Ostrava na linku a zaměstnanci tam ještě musí všechno přetřídit podle různých kategorií. Tak, aby se to dále mohlo zpracovávat."

Lidé si často neuvědomují, že při založení černé skládky jim hrozí pokuta až 50 tisíc korun. U firem je to ještě mnohem více.

Nahlásit chybu


K tématu

Slezská Ostrava likviduje obří černou skládku v Zárubecké ulici

25. dubna 2023 11:18 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Obrovská černá skládka, která vznikala pravděpodobně několik let. Taková byla situace na okraji Zárubecké ulice v Ostravě. Nyní obvod přistoupil na její likvidaci. Vyžádala si poměrně náročné nasazení a také těžkou techniku. Úklid takových skládek může obvod vyjít až na statisíce korun, původce je přitom téměř nemožné dohledat.

Ničitelé zastávky, hledaná dívka i původci černé skládky. Kamery v Ostravě pomáhají

23. ledna 2024 9:47 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Městský kamerový systém pomáhá nejen v boji s kriminalitou, ale i při zvyšování pocitu bezpečí v Ostravě. V první polovině ledna si díky kamerám strážníci připsali nalezení hledané dívky. Vypátrání původců černé skládky. I zajištění výtržníků, kteří se pokoušeli o bojové údery a kopy na zastávce MHD, kterou poničili.

Frýdek-Místek řeší úklid, opravy i autovraky ve veřejném prostoru

12. října 2023 13:50 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Lidé ve Frýdku-Místku mohou dopředu hlásit odložení odpadu, který pochází z veřejného úklidu. Nevytvoří tím tak černou skládku a zajistí dopředu svoz. Město tak usiluje o čistotu veřejného prostoru. Dále řeší i jiná problémová místa, opravy nebo stojící autovraky.


111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Dnes 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

Včera 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

Včera 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Bobr se stal hlavním hrdinou oslavy Dne Země

Na náměstí Republiky se v pátek konal Den Země, který se váže k ochraně životního prostředí. Žáci škol si užili bohatý program.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Ostrava chce novým projektem pomoci udržet školáky u vzdělávání

Dnes 11:50 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava. To je název nového projektu, který ve městě odstartoval loni v září. Běží 22 měsíců v pěti vybraných základních školách. Cílem aktivit je zvýšit školní úspěšnost žáků základních škol, ohrožených školním neúspěchem a snížení rizika jejich předčasného odchodu ze vzdělávání. Jedná se především o žáky pocházející ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí.

Den Země v Ostravě nabídl poučení i zábavu

Včera 16:03 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava oslavila Den Země. Návštěvníci zažili den plný zážitků, spojený s poznáváním světa kolem nás. Akci navštívili hlavně mateřské, základní a střední školy. Určena byla také veřejnosti.

Ostrava opět boxuje extraligu olympijského boxu, zápasy lákají na ty nejlepší

Extraliga boxu České boxerské asociace je oficiální nejvyšší soutěž olympijského boxu. Po letech se opět boxuje i v Ostravě a domácí zápasy jsou plné napětí a emocí. Hned první velký souboj přinesl výhru domácích proti Jihlavě.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

V Koblově někdo vysypal hromadu odpadu. Slezská Ostrava přitvrdí v boji s černými skládkami
Vydáno 18. července 2023 10:01, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Slezská Ostrava bojuje s černými skládkami. Aktuálně už několik týdnů vyvážejí lidé velké množství dopadu k bývalému dolu Koblov. Obvod chce přitvrdit v rozmísťování kamer. Ty pomáhají původce skládek dohledávat. V některých případech dokonce i samotný odpad vede k jeho původci.

Velká hromada odpadu, kterou někdo zřejmě vysypal u kontejnerových stání na bývalém autobusovém stanovišti u bývalého dolu Koblov.

Daniel Tvrdý, vedoucí oddělení životního prostředí, Slezská Ostrava: "Tato lokalita je názornou ukázkou toho, že nemají problém s tím zde odložit i větší množství odpadu. Nepředpokládám, že by to tady někdo vozil na malém vozíku za osobním autem. Ale je to opravdu vysypané z dodávky nebo z náklaďáku z korby. Protože je to pro ně jednodušší, volná plocha a nikdo si jich tady pořádně nevšimne."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "My jsme se nyní rozhodli, že přitvrdíme proti těmto černým skládkám. A to jednak tím, že budeme chtít intenzivněji spolupracovat s městskou policií, která u této skládky již jednoho z původců našla. A to tak, že opravdu strážníci prolezli tento odpad a našli tam indicie, například dopisy. V minulosti nacházely takto například dodací listy od stavebních firem v rámci tohoto odpadu. Na základě toho jsou schopni vypátrat původce tohoto odpadu. Toho následně buďto pokutují přímo na místě nebo jsou schopni ho poslat do správního řízení."
Daniel Tvrdý, vedoucí oddělení životního prostředí, Slezská Ostrava: "Tady toto je extrém, ale bohužel v poslední době se nám to tady na této lokalitě opakuje každý týden. To složení toho odpadu je pokaždé jinačí, ale bohužel permanentně každý týden tady řešíme ten odpad. Buď je to v rozsahu jednoho kontejneru, někdy je to v rozsahu třeba pěti, deseti vozíků."

Interiér z auta, sedačky, pneumatiky, plno oblečení, televize, plast, a dokonce i dopisy z bank nebo energetických společností se složenkami a citlivými osobními údaji. I to strážníkům pomáhá.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Druhým způsobem, kterým chceme bojovat proti těmto černým skládkám, tak je rozšíření našeho kamerového systému, respektive jeho optimalizace. Již v minulosti se nám osvědčilo, že jsme byli za pomoci spolupráce s městskou policií opět schopni dopátrat původce černých skládek. A to například tak, že na několika bezpečnostních kamerách byla viditelná korba náklaďáku, která byla plná odpadu. A následně to samé auto jelo zpátky a korba již byla prázdná. Takže i takto byl vypátrán původce černé skládky."
Daniel Tvrdý, vedoucí oddělení životního prostředí, Slezská Ostrava: "V průměru likvidace tohoto jednoho kontejneru vychází na nějakých 8 až 10 tisíc korun. Každopádně tím, že ten odpad je různorodý, tak všechno se veze do OZO Ostrava na linku a zaměstnanci tam ještě musí všechno přetřídit podle různých kategorií. Tak, aby se to dále mohlo zpracovávat."

Lidé si často neuvědomují, že při založení černé skládky jim hrozí pokuta až 50 tisíc korun. U firem je to ještě mnohem více.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000038259/v-koblove-nekdo-vysypal-hromadu-odpadu-slezska-ostrava-pritvrdi-v-boji-s-cernymi-skladkami