Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Koblově někdo vysypal hromadu odpadu. Slezská Ostrava přitvrdí v boji s černými skládkami

Ostrava-Slezská Ostrava |

Slezská Ostrava bojuje s černými skládkami. Aktuálně už několik týdnů vyvážejí lidé velké množství dopadu k bývalému dolu Koblov. Obvod chce přitvrdit v rozmísťování kamer. Ty pomáhají původce skládek dohledávat. V některých případech dokonce i samotný odpad vede k jeho původci.

Velká hromada odpadu, kterou někdo zřejmě vysypal u kontejnerových stání na bývalém autobusovém stanovišti u bývalého dolu Koblov.

Daniel Tvrdý, vedoucí oddělení životního prostředí, Slezská Ostrava: "Tato lokalita je názornou ukázkou toho, že nemají problém s tím zde odložit i větší množství odpadu. Nepředpokládám, že by to tady někdo vozil na malém vozíku za osobním autem. Ale je to opravdu vysypané z dodávky nebo z náklaďáku z korby. Protože je to pro ně jednodušší, volná plocha a nikdo si jich tady pořádně nevšimne."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "My jsme se nyní rozhodli, že přitvrdíme proti těmto černým skládkám. A to jednak tím, že budeme chtít intenzivněji spolupracovat s městskou policií, která u této skládky již jednoho z původců našla. A to tak, že opravdu strážníci prolezli tento odpad a našli tam indicie, například dopisy. V minulosti nacházely takto například dodací listy od stavebních firem v rámci tohoto odpadu. Na základě toho jsou schopni vypátrat původce tohoto odpadu. Toho následně buďto pokutují přímo na místě nebo jsou schopni ho poslat do správního řízení."
Daniel Tvrdý, vedoucí oddělení životního prostředí, Slezská Ostrava: "Tady toto je extrém, ale bohužel v poslední době se nám to tady na této lokalitě opakuje každý týden. To složení toho odpadu je pokaždé jinačí, ale bohužel permanentně každý týden tady řešíme ten odpad. Buď je to v rozsahu jednoho kontejneru, někdy je to v rozsahu třeba pěti, deseti vozíků."

Interiér z auta, sedačky, pneumatiky, plno oblečení, televize, plast, a dokonce i dopisy z bank nebo energetických společností se složenkami a citlivými osobními údaji. I to strážníkům pomáhá.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Druhým způsobem, kterým chceme bojovat proti těmto černým skládkám, tak je rozšíření našeho kamerového systému, respektive jeho optimalizace. Již v minulosti se nám osvědčilo, že jsme byli za pomoci spolupráce s městskou policií opět schopni dopátrat původce černých skládek. A to například tak, že na několika bezpečnostních kamerách byla viditelná korba náklaďáku, která byla plná odpadu. A následně to samé auto jelo zpátky a korba již byla prázdná. Takže i takto byl vypátrán původce černé skládky."
Daniel Tvrdý, vedoucí oddělení životního prostředí, Slezská Ostrava: "V průměru likvidace tohoto jednoho kontejneru vychází na nějakých 8 až 10 tisíc korun. Každopádně tím, že ten odpad je různorodý, tak všechno se veze do OZO Ostrava na linku a zaměstnanci tam ještě musí všechno přetřídit podle různých kategorií. Tak, aby se to dále mohlo zpracovávat."

Lidé si často neuvědomují, že při založení černé skládky jim hrozí pokuta až 50 tisíc korun. U firem je to ještě mnohem více.

Nahlásit chybu


K tématu

Ničitelé zastávky, hledaná dívka i původci černé skládky. Kamery v Ostravě pomáhají

23. ledna 2024 9:47 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Městský kamerový systém pomáhá nejen v boji s kriminalitou, ale i při zvyšování pocitu bezpečí v Ostravě. V první polovině ledna si díky kamerám strážníci připsali nalezení hledané dívky. Vypátrání původců černé skládky. I zajištění výtržníků, kteří se pokoušeli o bojové údery a kopy na zastávce MHD, kterou poničili.

Frýdek-Místek řeší úklid, opravy i autovraky ve veřejném prostoru

12. října 2023 13:50 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Lidé ve Frýdku-Místku mohou dopředu hlásit odložení odpadu, který pochází z veřejného úklidu. Nevytvoří tím tak černou skládku a zajistí dopředu svoz. Město tak usiluje o čistotu veřejného prostoru. Dále řeší i jiná problémová místa, opravy nebo stojící autovraky.

Nový Jičín bude střežit inteligentní kamerový systém, vyhledá pachatele i kradené auto

30. srpna 2023 10:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín bude střežit inteligentní kamerový systém. Instalace nového softwaru a postupná výměna kamer bude pomáhat městské policii například při vyhledávání osob podezřelých z trestných činů nebo kradených aut.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. června 2024 od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

Rodiny s dětmi se bavili na Bezva Festu, Přispět mohli i do sbírky Srdce pro Porubu

23. května 2024 21:13 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Na školním hřišti ZŠ Gen. Janka se díky novému provoznímu řádu vystřídají všechny děti

Mariánskohorská radnice upravila provozní řád sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. A to tak, aby se na něm vystřídaly všechny děti. Stávalo se totiž, že menší děti se na něj vůbec nedostaly.

Porubané přispěli Aničce na multifunkční vozík. Poprvé se tak dostane k moři

23. května 2024 20:15 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Další rodině s postiženým dítětem se díky Porubanům usnadnil život. V charitativní sbírce Srdce pro Porubu poslali Aničce desetitisíce korun na tolik potřebný multifunkční zdravotní vozík.

Na Kamenci roste nové dětské hřiště, na výsledné podobě se podílela místní komunita

Na sídlišti Kamenec ve Slezské Ostravě vznikne nové dětské hřiště. Bude speciálně upravené pro různé typy her a na jeho výsledné podobě se podílela i místní komunita. Od místních taky vzešel samotný nápad na jeho výstavbu.

Slezskoostravská ZŠ uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

V Koblově někdo vysypal hromadu odpadu. Slezská Ostrava přitvrdí v boji s černými skládkami
Vydáno 18. července 2023 10:01, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Slezská Ostrava bojuje s černými skládkami. Aktuálně už několik týdnů vyvážejí lidé velké množství dopadu k bývalému dolu Koblov. Obvod chce přitvrdit v rozmísťování kamer. Ty pomáhají původce skládek dohledávat. V některých případech dokonce i samotný odpad vede k jeho původci.

Velká hromada odpadu, kterou někdo zřejmě vysypal u kontejnerových stání na bývalém autobusovém stanovišti u bývalého dolu Koblov.

Daniel Tvrdý, vedoucí oddělení životního prostředí, Slezská Ostrava: "Tato lokalita je názornou ukázkou toho, že nemají problém s tím zde odložit i větší množství odpadu. Nepředpokládám, že by to tady někdo vozil na malém vozíku za osobním autem. Ale je to opravdu vysypané z dodávky nebo z náklaďáku z korby. Protože je to pro ně jednodušší, volná plocha a nikdo si jich tady pořádně nevšimne."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "My jsme se nyní rozhodli, že přitvrdíme proti těmto černým skládkám. A to jednak tím, že budeme chtít intenzivněji spolupracovat s městskou policií, která u této skládky již jednoho z původců našla. A to tak, že opravdu strážníci prolezli tento odpad a našli tam indicie, například dopisy. V minulosti nacházely takto například dodací listy od stavebních firem v rámci tohoto odpadu. Na základě toho jsou schopni vypátrat původce tohoto odpadu. Toho následně buďto pokutují přímo na místě nebo jsou schopni ho poslat do správního řízení."
Daniel Tvrdý, vedoucí oddělení životního prostředí, Slezská Ostrava: "Tady toto je extrém, ale bohužel v poslední době se nám to tady na této lokalitě opakuje každý týden. To složení toho odpadu je pokaždé jinačí, ale bohužel permanentně každý týden tady řešíme ten odpad. Buď je to v rozsahu jednoho kontejneru, někdy je to v rozsahu třeba pěti, deseti vozíků."

Interiér z auta, sedačky, pneumatiky, plno oblečení, televize, plast, a dokonce i dopisy z bank nebo energetických společností se složenkami a citlivými osobními údaji. I to strážníkům pomáhá.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Druhým způsobem, kterým chceme bojovat proti těmto černým skládkám, tak je rozšíření našeho kamerového systému, respektive jeho optimalizace. Již v minulosti se nám osvědčilo, že jsme byli za pomoci spolupráce s městskou policií opět schopni dopátrat původce černých skládek. A to například tak, že na několika bezpečnostních kamerách byla viditelná korba náklaďáku, která byla plná odpadu. A následně to samé auto jelo zpátky a korba již byla prázdná. Takže i takto byl vypátrán původce černé skládky."
Daniel Tvrdý, vedoucí oddělení životního prostředí, Slezská Ostrava: "V průměru likvidace tohoto jednoho kontejneru vychází na nějakých 8 až 10 tisíc korun. Každopádně tím, že ten odpad je různorodý, tak všechno se veze do OZO Ostrava na linku a zaměstnanci tam ještě musí všechno přetřídit podle různých kategorií. Tak, aby se to dále mohlo zpracovávat."

Lidé si často neuvědomují, že při založení černé skládky jim hrozí pokuta až 50 tisíc korun. U firem je to ještě mnohem více.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000038259/v-koblove-nekdo-vysypal-hromadu-odpadu-slezska-ostrava-pritvrdi-v-boji-s-cernymi-skladkami