Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Udělali díru do zdi a vykradli sklad obchodu v Ostravě

Ostrava-město |

Zlodějský pár udělal díru do zdi, aby se dostal do prostor obchodu v Ostravě-Hrabůvce. Tam potom dvojice doslova vybílila sklad. Policisté je ale díky kamerovým záznamům dopadli za několik hodin. Ukázalo se, že toho mají na svědomí mnohem víc. A muž je navíc známý recidivista. Škoda byla odhadnuta na 180 tisíc korun.

video: Policie ČR

Muž a žena vyloupili obchod v Ostravě-Hrabůvce. Zajímal je především sklad se zásilkami, které čekaly na vyzvednutí. Obchod totiž slouží jako výdejní místo několika zásilkových společností. Policisté se po příjezdu na místo nestačili divit. Zlodějský pár se dovnitř totiž doslova proboural.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Po přijatém oznámení o vloupání do objektu se na místo dostavili policisté, kteří nevěřili vlastním očím. Už při prvním pohledu poznali cestu pachatelů. Vyndaná tvárnice a díra ve zdi ukázala místo, kterým pachatelé do objektu vnikli."

Řádění zlodějského páru velmi dobře zaznamenala bezpečností kamera. Policisté tak měli poměrně snadnou práci. Kamera kromě jejich obličejů nahrála i zvuk a komunikaci.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté téměř okamžitě zjistili totožnost podezřelých osob. Jednalo se o 41letého muže a 45letou ženu. Práce kriminalistů díky osobní znalosti byla opravdu rychlá a ještě téhož dne oba podezřelé zadržela."

Ukázalo se, že u muže se nejedná o jediný jeho prohřešek. Kriminalisté mu prokázali další skutky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Například v jednom případě měl využít neuzamčených dveří do tetovacího salónu, ze kterého měl následně vzít mimo jiné tablety, boty, tepláky, ale především se měl soustředit na tetovací stroje či jejich pomůcky."

Kradené věci pak vydával za své a dál je prodával. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 3. oddělení obecné kriminality zahájil trestní stíhání u 41letého muže a obvinil ho z trestných činů krádeže a legalizace výnosů z trestné činnosti. V rejstříku trestu má již 14 záznamů především majetkového charakteru. Také byl komisařem podán podnět na vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Obviněný muž s kriminalisty spolupracoval, ke svému jednání se doznal a projevil lítost."

Celková škoda byla odhadnuta na 180 tisíc korun. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař dále obvinil 45letou ženu z trestného činu krádeže. Její trestní stíhání je vedeno na svobodě."

I ona se nakonec policistům ke všemu přiznala.

Nahlásit chybu


K tématu

Dva muži vykrádali na Karvinsku prodejny a restaurace, šli po cigaretách

3. září 2023 12:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Cigarety za téměř 160 tisíc korun nakradli dva muži v Bohumíně a Orlové. Násilím se dostávali do prodejen a restaurací. Poškozením majetku napáchali škodu za dalších téměř 50 tisíc korun. Policisté je nakonec dopadli přímo při činu. Teď jim hrozí až tři roky vězení.

Z domu ve Vítkově ukradli starožitnosti. Vykrádali i obchody na Opavsku

29. března 2024 19:22 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Výborná místní a osobní znalost policistů opět přinesla ovoce. Vítkovští muži zákona s opavskými kriminalisty objasnili několik případů majetkové trestné činnosti, které se měli dopouštět dva muži z Opavska a způsobit svým jednáním škodu přesahující částku 180 tisíc korun. Policisté zajistili i odcizené starožitnosti, které budou vráceny majitelce.

Zloději ujeli v mrazu přes 20 kilometrů na kradených elektrokolech

17. prosince 2023 13:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Dva muži vykradli v noci v Jablunkově sklepní kóje. Zaměřili se na drahá elektrokola, na kterých se také snažili ujet. Dostali se zhruba 20 kilometrů daleko, než je díky perfektní spolupráci dopadli policisté. Nyní jim hrozí až tři roky vězení.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

12. dubna 2024 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

StartUp show na VŠB-TUO představila finalisty Green Light Akcelerátoru

11. dubna 2024 21:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Tvoříme prostor pokračuje další výzvou. Změnit své okolí může kdokoliv

11. dubna 2024 19:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Také Porubané se mohou zapojit do dotačního programu ostravského magistrátu Tvoříme prostor. Každý, kdo není spokojen se svým okolím, ho může jakkoliv změnit. Přihlášky mohou zájemci podávat do 6. května.

Stará hyperbarická komora by mohla sloužit kosmonautům. Fifejdská nemocnice hledá další využití

11. dubna 2024 12:07 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jak už z našeho zpravodajství víte, Městská nemocnice Ostrava získala novou hyperbarickou komoru. Nyní řeší další využití starého padesáti tunového zařízení. Zajímavou možností by mohla být její přeměna pro modul na přípravu kosmonautů na lety do vesmíru.

Udělali díru do zdi a vykradli sklad obchodu v Ostravě
Vydáno 14. února 2024 14:37, Ostrava-město, Jiří Cileček
Zlodějský pár udělal díru do zdi, aby se dostal do prostor obchodu v Ostravě-Hrabůvce. Tam potom dvojice doslova vybílila sklad. Policisté je ale díky kamerovým záznamům dopadli za několik hodin. Ukázalo se, že toho mají na svědomí mnohem víc. A muž je navíc známý recidivista. Škoda byla odhadnuta na 180 tisíc korun.

video: Policie ČR

Muž a žena vyloupili obchod v Ostravě-Hrabůvce. Zajímal je především sklad se zásilkami, které čekaly na vyzvednutí. Obchod totiž slouží jako výdejní místo několika zásilkových společností. Policisté se po příjezdu na místo nestačili divit. Zlodějský pár se dovnitř totiž doslova proboural.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Po přijatém oznámení o vloupání do objektu se na místo dostavili policisté, kteří nevěřili vlastním očím. Už při prvním pohledu poznali cestu pachatelů. Vyndaná tvárnice a díra ve zdi ukázala místo, kterým pachatelé do objektu vnikli."

Řádění zlodějského páru velmi dobře zaznamenala bezpečností kamera. Policisté tak měli poměrně snadnou práci. Kamera kromě jejich obličejů nahrála i zvuk a komunikaci.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté téměř okamžitě zjistili totožnost podezřelých osob. Jednalo se o 41letého muže a 45letou ženu. Práce kriminalistů díky osobní znalosti byla opravdu rychlá a ještě téhož dne oba podezřelé zadržela."

Ukázalo se, že u muže se nejedná o jediný jeho prohřešek. Kriminalisté mu prokázali další skutky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Například v jednom případě měl využít neuzamčených dveří do tetovacího salónu, ze kterého měl následně vzít mimo jiné tablety, boty, tepláky, ale především se měl soustředit na tetovací stroje či jejich pomůcky."

Kradené věci pak vydával za své a dál je prodával. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 3. oddělení obecné kriminality zahájil trestní stíhání u 41letého muže a obvinil ho z trestných činů krádeže a legalizace výnosů z trestné činnosti. V rejstříku trestu má již 14 záznamů především majetkového charakteru. Také byl komisařem podán podnět na vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Obviněný muž s kriminalisty spolupracoval, ke svému jednání se doznal a projevil lítost."

Celková škoda byla odhadnuta na 180 tisíc korun. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař dále obvinil 45letou ženu z trestného činu krádeže. Její trestní stíhání je vedeno na svobodě."

I ona se nakonec policistům ke všemu přiznala.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000041533/udelali-diru-do-zdi-a-vykradli-sklad-obchodu-v-ostrave