Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přepadli, zbili a okradli muže na ulici v Ostravě. K dopadení lupičů pomohly kamery

Ostrava-město |

Pohotový a všímavý strážník obsluhující kamerový systém a bleskový zásah jeho kolegů v terénu. To pomohlo krátce po půlnoci zadržet dvojici lupičů v Ostravě, kteří přímo na ulici přepadli, zbili a okradli jiného muže. Opět se tak potvrdilo, že kamery v ulicích jsou velmi dobrým pomocníkem v boji s kriminalitou.

zdroj: Městská policie Ostrava

V úterý 6. února krátce po půlnoci si bystrý strážník obsluhující kamerový systém všiml, že na Ústředním autobusovém nádraží Ostrava se podivně pohybují tři muži. Později se ukázalo, že dva fyzicky napadli třetího a pak ho okradli.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Vzhledem k závažnosti případu strážník obsluhující kamerový systém na místo ihned vyslal nejblíže situované hlídky. Ty pak nedaleko místa činu zadržely dva mladé muže. Na zastávce pak strážníci nalezli zraněného muže. Poškozený 41letý muž strážníkům sdělil, že jej oba mladí muži zničehonic fyzicky napadli údery do hlavy, a to otevřenou dlaní. Následně pak pod pohrůžkou dalšího fyzického napadení po poškozeném požadovali vydání peněz. Z důvodů obav o své zdraví pak mužům vydal hotovost ve výši jedno sto padesát korun českých."

Zadržení muži ve věku 23 a 17 let naopak strážníkům tvrdili, že je poškozený oslovil jako první a obtěžoval je. Následně mu proto dali prý jen pár výchovných pohlavků a vůbec ho neokradli. Jenže celý incident kvalitně natočila kamera, která potvrdila verzi poškozeného.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Vzhledem k tomu, že poškozený muž si stěžoval na bolest hlavy, strážníci přivolali na místo zdravotníky. Ti pak rozhodli o převozu poškozeného do nemocnice. Oba zadržené muže pak strážníci předali kolegům z Policie České republiky."

Městský kamerový systém v Ostravě zahrnuje téměř 950 kamer.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Veřejný prostor monitoruje 616 kamer a dalších 332 kamer je situováno na důležitých křižovatkách a dopravních uzlech města. Kamery jsou obsluhovány na 10 stanovištích. K těmto deseti přibylo nově další pracoviště, a to monitorovací dohledové centrum na ulici Zámecká."

Jen v loňském roce bylo prostřednictvím kamer řešeno téměř pět tisíc událostí. Díky kamerám pak strážníci vypátrali třicet jedna lidí hledaných Policií ČR. Strážníci také zadrželi a předali státní policii dalších dvacet pět pachatelů trestných činů.

Nahlásit chybu


K tématu

Dva muži kradli v Ostravě kabely, strážníci je dopadli dvakrát za sebou

20. února 2024 15:45 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dva muži se v noci vydali krást kabely na pozemek průmyslového areálu v Ostravě-Vítkovicích. Všiml si jich strážník obsluhující kamerový systém a poslal na místo hlídku, která muže zadržela a předala státní policii. Dvojice si z toho evidentně vůbec nedělala těžkou hlavu a další noc se vypravila znovu krást do dalšího areálu v okolí. Opět je ale díky kamerám zadrželi přímo při činu.

Z opakované lži usvědčil zloděje v Ostravě kamerový záznam

4. května 2023 21:12 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Celkem třikrát změnil strážníkům verzi své výpovědi o způsobu nabytí pěti kusů dřevěných palet 26letý zloděj, které minulé úterý v časných ranních hodinách v Ostravě-Zábřehu odcizil u jedné z prodejen a poté odvezl na odcizeném nákupním vozíku. Z opakované lži ho totiž pomohl usvědčit záznam z kamer.

Muž měl u sebe cizí peněženku a snažil se vybrat peníze z bankomatu v Ostravě

1. září 2023 7:41 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Počátkem týdne vyjížděli ostravští strážníci k případu neúspěšného pokusu výběru peněz z bankomatu na cizí platební karty. Podezřelého chování mladého muže u bankomatu si všiml strážník obsluhující kamerový systém. Ukázalo se, že muž má u sebe cizí peněženku.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

SPŠ elektrotechniky a informatiky představila nové učebny

17. dubna 2024 21:40 | Ostrava-město | Tomáš Tikal | Studuj u nás

SPŠ elektrotechniky a informatiky v Ostravě patří k páteřním školám, které se zapojily do projektu Inovační centrum pro transformaci vzdělávání. Díky tomu získala moderní učebnu a také založila vlastní školní firmu.

K zápisům do prvních tříd došlo na Slezské 171 dětí, otevře se sedm tříd

Slezskoostravské předškoláky čekal v minulém týdnu zápis do prvních tříd. Letošní ročník byl silnější a k zápisu se tak dostavilo celkem 171 dětí. Největší zájem byl tradičně o Základní školu Bohumínská.

Studenti hladnovského gymnázia se možná podívají do Afriky, jejich projekt podporuje školu v Tanzánii

Studenti hladnovského gymnázia pracují na speciálním projektu, který spojuje slezskoostravskou školu s tanzanskou školou Mlondwe. Jmenuje se Hakuna Matata a studenti gymnázia díky němu možná brzy vycestují rovnou do Afriky.

Mezinárodní festival filmů o lidských právech Jeden svět je opět v Ostravě

17. dubna 2024 12:30 | Ostrava-Centrum | Michal Slonina | Kulturní okénko

V Ostravě začal další ročník mezinárodního filmového festivalu Jeden svět. Promítá filmy o lidských právech v celkem 48 městech v České republice a jedná se o největší festival svého druhu na světě.

Platforma Move Ostrava zve na své programy, nejbližším bude představení s názvem Sen

17. dubna 2024 12:00 | Ostrava-město | Michal Slonina | Kulturní okénko

Move Ostrava je platformou podporující rozvoj múzických umění. Zaměřená je na diváky i profesionální umělce a v Ostravě funguje už více než 10 let. Ve svých projektech propojuje současný tanec, fyzické divadlo a nový cirkus.

V Ostravě se bude hrát špičkový tenis. Turnaj Ostra Group Open má bohatou tradici

17. dubna 2024 11:54 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Do Ostravy se sjedou špičkoví tenisté, aby se utkali o titul na 21. ročníku turnaje Ostra Group Open druhé nejvyšší světové kategorie Challenger. Loňské vítězství bude obhajovat český tenista Zdeněk Kolář.

Přepadli, zbili a okradli muže na ulici v Ostravě. K dopadení lupičů pomohly kamery
Vydáno 16. února 2024 16:16, Ostrava-město, Jiří Cileček
Pohotový a všímavý strážník obsluhující kamerový systém a bleskový zásah jeho kolegů v terénu. To pomohlo krátce po půlnoci zadržet dvojici lupičů v Ostravě, kteří přímo na ulici přepadli, zbili a okradli jiného muže. Opět se tak potvrdilo, že kamery v ulicích jsou velmi dobrým pomocníkem v boji s kriminalitou.

zdroj: Městská policie Ostrava

V úterý 6. února krátce po půlnoci si bystrý strážník obsluhující kamerový systém všiml, že na Ústředním autobusovém nádraží Ostrava se podivně pohybují tři muži. Později se ukázalo, že dva fyzicky napadli třetího a pak ho okradli.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Vzhledem k závažnosti případu strážník obsluhující kamerový systém na místo ihned vyslal nejblíže situované hlídky. Ty pak nedaleko místa činu zadržely dva mladé muže. Na zastávce pak strážníci nalezli zraněného muže. Poškozený 41letý muž strážníkům sdělil, že jej oba mladí muži zničehonic fyzicky napadli údery do hlavy, a to otevřenou dlaní. Následně pak pod pohrůžkou dalšího fyzického napadení po poškozeném požadovali vydání peněz. Z důvodů obav o své zdraví pak mužům vydal hotovost ve výši jedno sto padesát korun českých."

Zadržení muži ve věku 23 a 17 let naopak strážníkům tvrdili, že je poškozený oslovil jako první a obtěžoval je. Následně mu proto dali prý jen pár výchovných pohlavků a vůbec ho neokradli. Jenže celý incident kvalitně natočila kamera, která potvrdila verzi poškozeného.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Vzhledem k tomu, že poškozený muž si stěžoval na bolest hlavy, strážníci přivolali na místo zdravotníky. Ti pak rozhodli o převozu poškozeného do nemocnice. Oba zadržené muže pak strážníci předali kolegům z Policie České republiky."

Městský kamerový systém v Ostravě zahrnuje téměř 950 kamer.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Veřejný prostor monitoruje 616 kamer a dalších 332 kamer je situováno na důležitých křižovatkách a dopravních uzlech města. Kamery jsou obsluhovány na 10 stanovištích. K těmto deseti přibylo nově další pracoviště, a to monitorovací dohledové centrum na ulici Zámecká."

Jen v loňském roce bylo prostřednictvím kamer řešeno téměř pět tisíc událostí. Díky kamerám pak strážníci vypátrali třicet jedna lidí hledaných Policií ČR. Strážníci také zadrželi a předali státní policii dalších dvacet pět pachatelů trestných činů.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000041576/prepadli-zbili-a-okradli-muze-na-ulici-v-ostrave-k-dopadeni-lupicu-pomohly-kamery