Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při noční razii ostravští revizoři načapali 154 černých pasažérů

Ostrava-město |

V noci na sobotu vyrazili do prostředků hromadné dopravy v Ostravě revizoři společně se strážníky. A potvrdilo se, že mnoha cestujícím se za jízdné platit nechce.

1 364 zkontrolovaných cestujících v celkem 46 spojích, a z toho 154 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu 24. února. Noční akce probíhala na autobusových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města. Konkrétně se jedenáct asistentů přepravy a šest strážníků orientovalo na úseky Hrabová,PZ jih – Hrabůvka,Poliklinika a Hlavní nádraží – Krajský úřad – Don Bosco.

Daniel Morys, generální ředitel DPO: "Jde už o druhou letošní noční bezpečnostní akci, kdy asistenti vyrazili do terénu nad rámec běžných směn. Spolu s kamerami ve vozech, které v řádu týdnů budeme mít instalovány ve všech vozech, kromě těch s plánovaným vyřazením, považujeme tyto kroky za klíčové v oblasti zvyšování bezpečnosti. To i podle našich průzkumů právě cestující oceňují. Nejčastějším důvodem pro vyloučení z přepravy byla jízda bez platného jízdního dokladu, v několika případech šlo o vyloučení za obtěžující jízdu pod vlivem alkoholu.“ 

Miroslav Plaček, ředitel Městské policie Ostrava: "I v letošním roce budeme ve společných akcích s Dopravním podnikem pokračovat. Ze zpětné vazby od cestujících víme, že tyto společné akce i naše přítomnost v prostředcích MHD zvyšuje jejich pocit bezpečí."
Břetislav Riger (OSTRAVAK), náměstek pro dopravu: "Naším cílem je, aby se bezpečnostní týmy asistentů a strážníků zaměřovaly po celý rok i při mimořádných kontrolách na nejrůznější části Ostravy. Loni proběhlo napříč městem celkem osm nočních bezpečnostních akcí, a k tomu navíc dvě týdenní. Vícedenní akce jsou v plánu i letos. První proběhne na jaře."

Asistenti přepravy zvyšují kvalitu přepravy cestujících, zejména přispívají k bezpečí a pořádku ve vozidlech, informují, pomáhají cestujícím, a to třeba i s nákupem jízdného, nepokutují. V DPO fungují sedmým rokem.)

Nahlásit chybu


K tématu

První velká letošní noční kontrola vyloučila z ostravské MHD 222 lidí

27. ledna 2024 13:32 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Asistenti přepravy vyloučili vloni v rámci nočních bezpečnostních akcí z vozů Dopravního podniku Ostrava (DPO) v průměru o pět procent cestujících méně než v roce 2022 a o sedm procent méně než v roce 2021, kdy akce začaly. Zkontrolovaných cestujících během těchto akcí přitom přibývá, v uplynulém roce jich bylo přes 12 700. Dopravce počet mimořádných bezpečnostních kontrol rok od roku zvyšuje a cestující o nich pravidelně informuje. Letos jich plánuje deset, první proběhla v pátek 26. ledna.

Na nočních linkách si ostravští revizoři posvítili na černé pasažéry

16. března 2024 7:20 | Ostrava-město | Libor Běčák

1 404 zkontrolovaných cestujících v celkem 55 spojích, a z toho 183 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku 15. března na sobotu 16. března 2024.

Revizoři při nočních kontrolách v ostravské MHD rozdali desítky pokut

22. dubna 2023 20:05 | Ostrava-město | Jiří Cileček

1 422 zkontrolovaných cestujících v celkem 47 spojích, a z toho 91 vyloučených pasažérů za nedodržování smluvních přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy a revizorů Dopravního podniku Ostrava (DPO) za účasti strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku 21. dubna na sobotu 22. dubna 2023. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a v centru Ostravy.


Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

12. dubna 2024 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

StartUp show na VŠB-TUO představila finalisty Green Light Akcelerátoru

11. dubna 2024 21:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Tvoříme prostor pokračuje další výzvou. Změnit své okolí může kdokoliv

11. dubna 2024 19:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Také Porubané se mohou zapojit do dotačního programu ostravského magistrátu Tvoříme prostor. Každý, kdo není spokojen se svým okolím, ho může jakkoliv změnit. Přihlášky mohou zájemci podávat do 6. května.

Stará hyperbarická komora by mohla sloužit kosmonautům. Fifejdská nemocnice hledá další využití

11. dubna 2024 12:07 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jak už z našeho zpravodajství víte, Městská nemocnice Ostrava získala novou hyperbarickou komoru. Nyní řeší další využití starého padesáti tunového zařízení. Zajímavou možností by mohla být její přeměna pro modul na přípravu kosmonautů na lety do vesmíru.

StartUp Show na VŠB-TUO vyvrcholil 11. ročník Green Light Akcelerátoru

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Aplikace čistáOVA funguje už šest let. Lidé díky ní mohou upozornit na závady ve městě

11. dubna 2024 9:20 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Komu není lhostejný veřejný prostor ve kterém žije, může v Ostravě už šestým rokem využívat aplikaci čistáOVA. Díky ní úředníky radnice jednoduchým způsobem upozorní na jakékoliv závady, jako například rozbitý chodník, či nepořádek v ulicích.

Při noční razii ostravští revizoři načapali 154 černých pasažérů
Vydáno 24. února 2024 10:41, Ostrava-město, Libor Běčák
V noci na sobotu vyrazili do prostředků hromadné dopravy v Ostravě revizoři společně se strážníky. A potvrdilo se, že mnoha cestujícím se za jízdné platit nechce.

Ilustrační snímek. Zdroj: DP Ostrava

1 364 zkontrolovaných cestujících v celkem 46 spojích, a z toho 154 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu 24. února. Noční akce probíhala na autobusových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města. Konkrétně se jedenáct asistentů přepravy a šest strážníků orientovalo na úseky Hrabová,PZ jih – Hrabůvka,Poliklinika a Hlavní nádraží – Krajský úřad – Don Bosco.

Daniel Morys, generální ředitel DPO: "Jde už o druhou letošní noční bezpečnostní akci, kdy asistenti vyrazili do terénu nad rámec běžných směn. Spolu s kamerami ve vozech, které v řádu týdnů budeme mít instalovány ve všech vozech, kromě těch s plánovaným vyřazením, považujeme tyto kroky za klíčové v oblasti zvyšování bezpečnosti. To i podle našich průzkumů právě cestující oceňují. Nejčastějším důvodem pro vyloučení z přepravy byla jízda bez platného jízdního dokladu, v několika případech šlo o vyloučení za obtěžující jízdu pod vlivem alkoholu.“ 

Miroslav Plaček, ředitel Městské policie Ostrava: "I v letošním roce budeme ve společných akcích s Dopravním podnikem pokračovat. Ze zpětné vazby od cestujících víme, že tyto společné akce i naše přítomnost v prostředcích MHD zvyšuje jejich pocit bezpečí."
Břetislav Riger (OSTRAVAK), náměstek pro dopravu: "Naším cílem je, aby se bezpečnostní týmy asistentů a strážníků zaměřovaly po celý rok i při mimořádných kontrolách na nejrůznější části Ostravy. Loni proběhlo napříč městem celkem osm nočních bezpečnostních akcí, a k tomu navíc dvě týdenní. Vícedenní akce jsou v plánu i letos. První proběhne na jaře."

Asistenti přepravy zvyšují kvalitu přepravy cestujících, zejména přispívají k bezpečí a pořádku ve vozidlech, informují, pomáhají cestujícím, a to třeba i s nákupem jízdného, nepokutují. V DPO fungují sedmým rokem.)

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000041704/pri-nocni-razii-ostravsti-revizori-nacapali-154-cernych-pasazeru