Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na parkování v Ostravě dohlédne nový parkovací systém. Bude plně automatický

Ostrava-město |

Ostrava už vybrala firmu, která osadí městská parkoviště a parkovací domy plně automatickým systémem. Cena za parkování se bude lišit v závislosti na vzdálenosti od centra města. Jako první bude tímto systémem vybaven nový parkovací dům u městské nemocnice.

Parkování na většině parkovišť i v parkovacích domech patřících městu Ostrava bude obsluhováno jednotným parkovacím systémem. V minulých dnech město vysoutěžilo firmu, která se o to postará. Jde o firmu Cross Zlín, která má s podobným zařízením mnohaleté zkušenosti.

Břetislav Riger (Ostravak), náměstek primátora Ostravy: "Šlo nám o parkovací systém, který bude sjednocený, který bude mít jeden dispečink, který bude bezobslužný, kdy nebudeme zbytečně utrácet za práci lidí, které ani nejsme schopni zaplatit celý den, protože se nám to promítá do nákladů."  

Parkovací systém bude instalován do čtyř nových parkovacích objektů, plánována je i výměna na parkovištích Smetanovo náměstí a parkovišti Poděbradova. Sedmým objektem, bude parkovací dům u krajského úřadu, který se letos začne stavět. Systém je plně automatický, bezlístkový a bezhotovostní.

Zbyněk Mašláň, obchodně-technický zástupce firmy Cross Zlín: "Bude umožňovat jak platbu kartou, tak v hotovosti. Platbu bude možné provést i bez fyzické návštěvy pokladny tzn. např. přiložením platební karty na příjezdový terminál a následně na výjezdový terminál."

Jednotný parkovací systém bude instalován v červenci a srpnu letošního roku. Po jeho nainstalování je plánován čtyřtýdenní zkušební provoz. Náklady přesáhnou 30 milionů korun. 

Nahlásit chybu


K tématu

Okolí Městské nemocnice Ostrava je znovu zcela průjezdné

26. prosince 2024 13:50 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Dobrá zpráva pro obyvatele Fifejd i všechny, kdo tudy projíždějí – rekonstrukce vodovodu a kanalizace na Hornopolní a Nemocniční je hotová. Na místo se vrátila i městská hromadná doprava.

Městská nemocnice Ostrava staví robotický sál. S výbavou vyjde na 150 milionů

4. května 2025 10:32 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Městská nemocnice Ostrava bude mít moderní robotický operační sál. Jeho výstavba právě odstartovala a hotový má být do října letošního roku. Investici za zhruba 150 milionů korun podpořilo i město Ostrava.

Dětské oddělení ostravské městské nemocnice navštívil Igor Timko. Společně s dětmi maloval panenky

24. prosince 2024 12:06 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Už 23 let dělají radost hospitalizovaným dětem bílé látkové panenky. Do nemocnic v Moravskoslezském kraji je vozí občanské sdružení Panenka dětem i se známými osobnosti. Spolu s nimi si pak děti panenky vymalují podle vlastní fantazie.


Otužilci plavali na Žermanické přehradě Mikulášskou štafetu

Dnes 13:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na Žermanické přehradě se v sobotu 6. listopadu konala tradiční Mikulášská přeplavba. Otužilci z celého regionu se rozmístili podél obou břehů a plavali postupně různě dlouhé úseky, kdy si předávali bojku.

Havířov velkolepě oslavil 70 let od založení města

Dnes 10:20 | Havířov | Bára Kelnerová

Vladimír Hron, Big Band Felixe Slováčka, představení Kůň pátý element, kapela Mirai a nakonec ohňostroj. Tak takovou oslavu připravilo město k 70. výročí založení Havířova. Pozváni byli i všichni obyvatelé narození v roce 1955.

Stavba vodovodu na ulici Na Stráni omezuje dopravu, potrvá do konce tohoto roku

Dnes 13:20 | Karviná | Gabriela Stašová

V karvinském Ráji momentálně probíhá výměna vodovodního řadu. O veškerých opravách byli obyvatelé včas informováni.

Čerpali podporu určenou pro ukrajinské uprchlíky. Cizinci podvodem získali 2,8 milionu korun

Včera 10:37 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Za dávky získali 2,8 milionu korun. Přitom na ně neměli nárok. Dva cizinci využili údaje několika ukrajinských žen a pobírali na ně příspěvek na bydlení. Společně se svými partnerkami peníze utráceli za dovolené a nákupy. Kriminalisté obvinili muže i jejich přítelkyně z trestného činu.

Modernizace střechy na zimním stadionu je dokončena

Včera 10:54 | Havířov | Bára Kelnerová

Modernizovaná víceúčelová hala v Havířově je opět v provozu. Město představilo novou střechu, vylepšenou akustiku, moderní vzduchotechniku i osvětlení a současně oznámilo, že po sezóně plánuje výměnu chladící desky.

Glow Up University Tour zavítalo poprvé i do Karviné, studentům ukázalo možnosti vysokých škol

Dnes 13:10 | Karviná | Gabriela Stašová

Veletrh vysokých škol v Moravskoslezském kraji, Glow Up University Tour, se zastavila i v Karviné, aby ukázala studentům, že jít na vysokou školu má smysl a že i oni mohou nalézt svůj vysněný obor v regionu.

Pracoval na střeše a spadl z výšky sedmi metrů. Muž krvácel z hlavy a vážně si poranil nohu

Včera 9:15 | Čeladná | Anna Břenková

Spadl z výšky okolo sedmi metrů při práci na střeše. Muž utrpěl krvácející zranění hlavy a vážně si zranil nohu. Byl letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice.

Vánoční kluziště v centru Ostravy opět těší bruslaře

Včera 14:18 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Rozsvícením stromu na Masarykově náměstí odstartovaly Ostravské Vánoce. Ty probíhají tradičně na čtyřech scénách, a jednou z neoblíbenějších je scéna vánočního kluziště.

Ostrava bude příští rok hospodařit s částkou téměř 16 miliard korun

4. prosince 2025 14:24 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava má rozpočet na příští rok. Hospodařit bude s částkou téměř 16 miliard korun. Jde o jeden z nejvyšších rozpočtů v historii města. Přibližně třetina všech peněz půjde na investice. Od koncertního sálu přes projekt Nových Bazalů, ale i výstavbu nových bytů.

Několikrát okradl seniorku a její dceru na vozíku, pak obě ženy násilně napadl

4. prosince 2025 11:45 | Ostrava-město | Anna Břenková

Muž zneužil důvěry ženy na vozíku a hrál si na jejího přítele. Přitom z bytu, kde žila se svou starší matkou, kradl peníze. Pak zorganizoval další akci – jeho komplic se vydával za policistu a z bytu společně s další ženou vzali cennosti. Zločinec se ještě vrátil, opět kradl a obě ženy násilně napadl. Kriminalisté v Ostravě obvinili tři osoby. Hlavnímu pachateli hrozí až deset let.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. ledna 2026 od 25 560 Kč/měsíc

Psychologové

Ostrava Nástup: od 1. února 2026 od 29 050 do 42 140 Kč/měsíc

Žáci ZŠ Ostravy-Jihu si vyzkoušeli, jak funguje samospráva obvodu

Včera 12:04 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Na radnici městského obvodu Ostrava-Jih opět proběhlo simulované zastupitelstvo, které žákům místních základních škol přiblížilo fungování samosprávy. Dvoudenního programu se zúčastnila téměř padesátka dětí, zástupci vedení radnice obvodu i ostravští radní.

V Ostravě-Mariánských Horách slavnostně rozsvítili vánoční strom v kostele Panny Marie Královny

4. prosince 2025 17:32 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

V kostele Panny Marie Královny v Ostravě-Mariánských Horách se slavnostně rozsvítil vánoční strom. Tradiční akce se už podruhé konala uvnitř chrámu, který dodává předvánočnímu setkání jedinečnou atmosféru. Program odstartoval koncert dětí z místních mateřských škol a školního sboru Základní školy generála Janka.

Vítězem Naší Poruby je Hravý odpočinek na osmáku. Autor může čerpat až 5 mil. Kč

4. prosince 2025 17:14 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Participativní rozpočet Naše Poruba zná vítěze. Veřejnost mohla vybírat ze tří finálových projektů. V hlasování, do kterého se zapojil rekordní počet lidí, nakonec uspěl návrh Hravý odpočinek na osmáku.

Strážníci se s BESIPEM zaměřili na bezpečnost chodců. Rozdávali také reflexní prvky

4. prosince 2025 17:08 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Městská policie Ostrava a BESIP vyrazili společně do ulic s preventivně informační akcí. S příchodem zimy a snížené viditelnosti se v Porubě zaměřili na osvětu chodců, kteří jsou nejzranitelnějšími účastníky provozu.

Ostrava plánuje rok velkých investic. Rozpočet téměř 16 miliard udrží klíčové projekty

4. prosince 2025 17:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava má rozpočet na příští rok. Hospodařit bude s částkou téměř 16 miliard korun. Jde o jeden z nejvyšších rozpočtů v historii města. Přibližně třetina všech peněz půjde na investice. Od koncertního sálu přes projekt Nových Bazalů, ale i výstavbu nových bytů.

Vánoční strom bude v Porubě zářit až do tří králů. Jarmark je otevřen do 23. 12.

4. prosince 2025 16:14 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba rozzářila svůj vánoční strom. Slavnostní rozsvícení na Alšově náměstí si opět nenechaly ujít davy lidí. Zpestřil ho také bohatý doprovodný program, který je připraven po celý Vánoční jarmark.

Na parkování v Ostravě dohlédne nový parkovací systém. Bude plně automatický
Vydáno 19. března 2024 9:25, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Ostrava už vybrala firmu, která osadí městská parkoviště a parkovací domy plně automatickým systémem. Cena za parkování se bude lišit v závislosti na vzdálenosti od centra města. Jako první bude tímto systémem vybaven nový parkovací dům u městské nemocnice.

Parkování na většině parkovišť i v parkovacích domech patřících městu Ostrava bude obsluhováno jednotným parkovacím systémem. V minulých dnech město vysoutěžilo firmu, která se o to postará. Jde o firmu Cross Zlín, která má s podobným zařízením mnohaleté zkušenosti.

Břetislav Riger (Ostravak), náměstek primátora Ostravy: "Šlo nám o parkovací systém, který bude sjednocený, který bude mít jeden dispečink, který bude bezobslužný, kdy nebudeme zbytečně utrácet za práci lidí, které ani nejsme schopni zaplatit celý den, protože se nám to promítá do nákladů."  

Parkovací systém bude instalován do čtyř nových parkovacích objektů, plánována je i výměna na parkovištích Smetanovo náměstí a parkovišti Poděbradova. Sedmým objektem, bude parkovací dům u krajského úřadu, který se letos začne stavět. Systém je plně automatický, bezlístkový a bezhotovostní.

Zbyněk Mašláň, obchodně-technický zástupce firmy Cross Zlín: "Bude umožňovat jak platbu kartou, tak v hotovosti. Platbu bude možné provést i bez fyzické návštěvy pokladny tzn. např. přiložením platební karty na příjezdový terminál a následně na výjezdový terminál."

Jednotný parkovací systém bude instalován v červenci a srpnu letošního roku. Po jeho nainstalování je plánován čtyřtýdenní zkušební provoz. Náklady přesáhnou 30 milionů korun. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000042110/na-parkovani-v-ostrave-dohledne-novy-parkovaci-system--bude-plne-automaticky