11. 11. v 11 hodin se v posledních letech koná v Parku československých letců setkání ke Dni válečných veteránů. Bohužel se připomínka válečných konfliktů i jejich obětí stala vzhledem k mezinárodní situaci mnohem živější a významnější, než v v minulosti.
Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: "Novodobých válečných veteránů je v české republice takřka 20 tisíc, takže se opravdu nebavíme o nějaké drobné skupince lidí, ale jsou to lidé, kteří v uplynulých 20ti letech nasazovali svůj život."
Jaroslav Medek, ředitel KVV Ostrava: "Jsou to lidé, kteří se rozhodli stát na straně dobra."
Vzpomínky se osobně zúčastnila i řada novodobých válečných veteránů. Mezi nimi i Pavel Pandolarovský, který má za sebou šest zahraničních misí.
Pavel Pandolarovský, válečný veterán: "Je to pro mně velice důležité, je to pro mně emotivní, na spoustě misí jsem ztratil i své kamarády nebo spolužáky z vojenských škol. Je to důležité na tyhle lidi vzpomínat."
Symbolem válečných veteránů se staly vlčí máky, které si lidé připínají na klopy kabátů a bund, aby jim vyjádřili úctu.
Tomáš Rusek, místopředseda ČOL Ostrava: "Tradice vlčího máku vychází z básně kanadského chirurga Johna McCrae, který, když viděl, jak na hrobech jeho přátel na západní frontě rostou vlčí máky, tak o tom napsal báseň Na polích flanderských."
Květ vlčího máku leze koupit a podpořit tak válečné veterány na ulicích od dobrovolníků a nebo online na webu denvetranu.cz