Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava vyhlásila nejlepší sportovce roku 2024. Talentem roku Je atletka Anna Hrbáčová

Ostrava-město |

Jak už z Regionálních zpráv TV Polar víte, Ostrava v minulém týdnu hostila turnaj světové série v plážovém volejbalu, který vrcholil o víkendu finálovými zápasy. Vedení města tohoto sportovního svátku využilo k vyhlášení nejlepších sportovců Ostravy roku 2024.

Jen s obtížemi si lze pro sportovce představit důstojnější i originálnější prostředí, než je finálový víkend prestižního volejbalového turnaje J&T Banka Ostrava Beach Pro a právě proto si ho vedení města už podruhé zvolilo pro ceremoniál vyhlášení ankety Sportovec roku. 

Oštěpařka Nikol Ogrodíková zvítězila mezi jednotlivci hlavně díky 3. místu na olympiádě v roce 2024 v Paříži. Atletka ovládla také další kategorii. 

Nikol Ogrodíková, Sportovec roku 2024: "Já bych to brala asi jako takové zadostiučinění celé té mé cesty toho roku, protože opravdu jsem nečekala, že udělám nějaký wow výsledek. Věděla jsem, že můžu hodit dobře, ale nemusí to taky být. Věděla jsem, že to ještě bude trvat nějaký rok, takže jsem byla strašně šťastná, že mi to vlastně v tom závodě, v tu správnou chvíli vyšlo tak, jak jsem potřebovala."

Talentem roku se stala 16letá šestinásobná mistryně republiky Anna Hrbáčová, která je aktuálně mezi dorostenci nejlepší na světě. 

Anna Hrbáčová, Talent roku 2024: "Vážím si tohohle moc, jsem vděčná, že jsem tady dneska tady mohla být a vděčím za to nejen svoji rodině, ale i tréneru Janu Kotalovi, kterému bych za to chtěla moc poděkovat. V budoucnu bych se určitě chtěla dostat na Olympiádu a tam se umístit, co nejlépe to bude možné."

Mezi kolektivy zvítězily florbalistky 1. SC Tempish Vítkovice, které vyhrály třetí mistrovský titul v řadě. 

Tomáš Krásný, prezident 1. SC Tempish Vítkovice: "My jsme to vyhráli po šesté za posledních sedm let, takže, jak se říká hokej má svůj Třinec, tak florbal má své holky z Vítkovic, famílii, legendární tým, který vyhrává, jak se říká na počkání. Říkám to s nadsázkou, není to nic jednoduchého, není to automatické, ale říkám to proto, protože si myslím, že to je v kolektivním sportu poměrně unikátní věc."

Mezi handicapovanými sportovci si nejlépe vedl mistr republiky a bronzový z mistrovství světa v parastřelbě Jaroslav Klimeš.

Jaroslav Klimeš, Handicapovaný sportovec roku 2024: "Já jsem se v loňském roce zúčastnil mistrovství světa v španělské Granadě, kde jsem získal první medaili pro Českou republiku historicky v tomto sportu a byla to bronzová medaile. Cena je velice příjemné překvapení a ocenění toho úspěchu, který jsem v lidském ruce získal."

Sportovní legendou se stal stolní tenista, účastník pěti olympiád a nyní trenér Petr Korbel. 

Petr Korbel, Sportovní legenda 2024: "Okamžitě, když jsem dostal mail, že bych měl být zařazen mezi legendy a vím, kteří sportovci tam jsou, tak mě to strašně potěšilo a je to i zavazující. Tak doufám, že se potom přidají další stolní tenisté i když to není jednoduché, ale velice si toho cením a samozřejmě jsem rád."

Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: "Jsem rád, že jsme na beach volejbale, stejně jako v loňském roce, mohli vyhodnotit anketu Sportovec roku. Samozřejmě rozdělili jsme ji v několika kategoriích a já bych chtěl všem pogratulovat, protože samozřejmě to ocenění je takovým vrcholem té celoroční práce všech těch sportovců, sportovních klubů, ale samozřejmě i nás jako města, které sport významným způsobem dotuje."

Společensky odpovědnou firmou je pro rok 2024 Lekos-Stavby, která sponzoruje Centrum individuálních sportů Ostrava, kde se připravují nadějní sportovci z olympijského programu. 

Nahlásit chybu


K tématu

Ostrava hledá nejlepší sportovce roku 2024. Vítěze čeká finanční odměna

3. března 2025 14:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Je tady další ročník tradiční ankety Sportovec roku 2024 města Ostravy. Oceňováni jsou ti nejlepší v 5 kategoriích, plus společensky odpovědná firma působící ve sportovní oblasti. Vítězové dostanou finanční odměnu.

Karviná již tradičně ocenila ty nejlepší sportovce s hrdou reprezentací

15. března 2025 15:58 | Karviná | Gabriela Stašová

Opět se oceňovali ti nejlepší z nejlepších ve sportu. V rámci galavečera Sportovec roku byli oceněni sportovci všech věkových kategorií, kteří ve svém sportu úspěšně a hrdě reprezentují Karvinou.

Slezská Ostrava má Sportovce roku MSK 2024, v kategorii mládeže získala ocenění Tatiana Bělunková

20. března 2025 13:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Slezská Ostrava je kolébkou úspěšných sportovců i sportovních klubů. To v loňském roce prokázala i šestnáctiletá jachtařka Tatiana Bělunková, která si vedla úspěšně v českých i mezinárodních soutěžích. Jako pochvalu si letos odnesla taky prestižní ocenění Sportovec roku Moravskoslezského kraje.


Nedorazila k lékaři a má vypnutý telefon. Rodina měla strach o život ženy z Havířova

Včera 22:38, vydáno včera 18:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina i policisté intenzivně pátrali po mladé ženě z Havířova. Nedorazila k lékaři a měla vypnutý telefon. Rodina měla strach o její život. Po několika hodinách od zveřejnění pátrání se žena vrátila domů.

Rychlá reakce zachránila život. Muž po kolapsu poděkoval svým hrdinům v rámci jejich oceňování na ostravské radnici

22. prosince 2025 10:49 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Předvánoční čas přinesl do prostor Nové radnice silné lidské setkání. Po několika týdnech se zde znovu potkal 41letý muž s lidmi, kteří mu na konci listopadu zachránili život. Muž tehdy zkolaboval v práci v Ostravě-Mariánských Horách a bez rychlé pomoci by neměl šanci přežít.

Vánoční přání hejtmana Moravskoslezského kraje

22. prosince 2025 15:18 | Celý MS kraj | Redakce

Hejtman Josef Bělica (ANO) přeje, nejen všem obyvatelům Moravskoslezského kraje, pohodové a klidné Vánoce.

Autobus srazil školáka, skončil v péči záchranářů. Policie hledá svědky nehody.

Včera 11:04 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Policie s zabývá okolnostmi dopravní nehody v Šenově u Nového Jičína. Autobus srazil nezletilého chodce. Ten utrpěl zranění. Policie žádá svědky události o bližší informace.

I ve vyšším věku jsou aktivní a inspirují ostatní. Ostrava ocenila seniory roku 2025

22. prosince 2025 14:36 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava ocenila seniory, kteří i ve vyšším věku zůstávají aktivní a inspirují své okolí. Seniorkou roku se stala Milada Němčíková, město udělilo také dvě čestná uznání a ocenilo i jeden Klub seniorů roku.

Odpalovali pyrotechniku na střeše, ta začala hořet. Hasiči zachránili majetek za 10 milionů

Včera 10:14 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Při odpalování pyrotechniky začala hořet střecha. Hasiči uhasili požár během patnácti minut a zachránili majetek ve výši 10 milionů korun. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Škoda je odhadovaná na 100 tisíc korun. Hasiči upozorňují na opatrné zacházení s pyrotechnikou, obzvlášť při novoročních oslavách.

Na taktiky podvodníků upozorňuje policejní kalendář

Včera 8:21 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Policie České republiky rozdala seniorům v Novém Jičíně kalendáře na rok 2026. Nešlo ovšem jen o společenskou pozornost, obsahují varování před současnými hrozbami, před falešnými bankéři a jinými podvodníky.

Prořezával stromy a kmen mu poranil nohu. Záchranné složky zasahovaly v obtížném lesním terénu

Včera 9:05 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Když řezal větve stromu, kmen mu poranil nohu. Muž se zranil v těžko přístupném místě u obce Vyšní Lhoty. Díky technické pomoci horské služby a hasičů se zraněný dostal do sanitky a byl převezen do nemocnice.

Lidé bez domova usedli v Novém Jičíně k vánočnímu obědu

22. prosince 2025 11:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínská Charita uspořádala už v těchto dnech vánoční oběd pro lidi bez domova. Pro své klienty připravila štědrovečerní pokrm a drobné dárky.

Adra pořádá kroužky pro děti s autismem, Frýdek-Místek je podporuje

21. prosince 2025 17:34 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek podporuje charitativní organizaci Adra už od roku 2020 a výjimkou není ani letošní rok. Tentokrát dostaly potřebné vybavení kroužky pro děti s poruchou autistického spektra.

Pro děti by se rozdali, ale stále je jich málo. Ostrava poděkovala pěstounům za obětavost

Včera 14:44 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava poděkovala pěstounům na přechodnou dobu, kteří se starají o děti v krizových životních situacích. Na tradičním adventním setkání zaznělo nejen ocenění jejich práce, ale také výzva dalším lidem, aby se do této náročné formy péče zapojili.

Program Tvoříme prostor podpořil Fajnou zastávku v Kunčičkách

Včera 14:29 | Ostrava-město | Jana Lipowská

Ostrava se už několik let snaží podporovat nápady občanů, kteří jsou ochotni přiložit ruku k dílu a vylepšit své okolí. Díky programu Tvoříme prostor už tak vznikla řada pozoruhodných projektů, jedním z nich je Fajna zastávka v Kunčičkách.

Ohňostroj rozzáří Ostravu-Hrabůvku 1.1. v 18:00

Včera 12:42 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Ani letos nebude na Nový rok v Ostravě chybět velkolepý ohňostroj na kruhovém objezdu v Hrabůvce. Vedení radnice ujistilo občany že dvacetiminutovou show už po osmnácté odpálí 1.1. v 6 hodin večer a lidé se mohou těšit i na novinku.

Agility hřiště u Bělského lesa už slouží pejskařům

Včera 12:36 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

V Bělském lese vyrostlo díky participativnímu rozpočtu nové agility hřiště. Nachází se poblíž tramvajové smyčky u ulice Svornosti, nedaleko mateřské školy U Lesa. Areál je umístěn mezi vzrostlými stromy a nabízí bezpečné místo pro volné proběhnutí psů i jejich trénink. Překážky jsou různorodé a vhodné jak pro začátečníky, tak pro zkušenější týmy. Pejskaři tu najdou klasické slalomové tyče, houpačku, tunel, šikmou stěnu, kladinu, skokovou překážku i speciální schody. Hřiště je volně přístupné. Jeho vybudování si vyžádalo zhruba 600 tisíc korun.

V Bělském lese přibyly další povalové chodníky

Včera 12:14 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Poslední léta přinesla významnou proměnu Bělského lesa, největší zelené plochy v Ostravě. Nyní zde přibyly nové povalové chodníky a další prvky, které propojily takzvané Starobělské Lurdy s kaplí Panny Marie Lurdské a studánku Matky Boží.

Ostrava vyhlásila nejlepší sportovce roku 2024. Talentem roku Je atletka Anna Hrbáčová
Vydáno 2. června 2025 9:41, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Jak už z Regionálních zpráv TV Polar víte, Ostrava v minulém týdnu hostila turnaj světové série v plážovém volejbalu, který vrcholil o víkendu finálovými zápasy. Vedení města tohoto sportovního svátku využilo k vyhlášení nejlepších sportovců Ostravy roku 2024.

Jen s obtížemi si lze pro sportovce představit důstojnější i originálnější prostředí, než je finálový víkend prestižního volejbalového turnaje J&T Banka Ostrava Beach Pro a právě proto si ho vedení města už podruhé zvolilo pro ceremoniál vyhlášení ankety Sportovec roku. 

Oštěpařka Nikol Ogrodíková zvítězila mezi jednotlivci hlavně díky 3. místu na olympiádě v roce 2024 v Paříži. Atletka ovládla také další kategorii. 

Nikol Ogrodíková, Sportovec roku 2024: "Já bych to brala asi jako takové zadostiučinění celé té mé cesty toho roku, protože opravdu jsem nečekala, že udělám nějaký wow výsledek. Věděla jsem, že můžu hodit dobře, ale nemusí to taky být. Věděla jsem, že to ještě bude trvat nějaký rok, takže jsem byla strašně šťastná, že mi to vlastně v tom závodě, v tu správnou chvíli vyšlo tak, jak jsem potřebovala."

Talentem roku se stala 16letá šestinásobná mistryně republiky Anna Hrbáčová, která je aktuálně mezi dorostenci nejlepší na světě. 

Anna Hrbáčová, Talent roku 2024: "Vážím si tohohle moc, jsem vděčná, že jsem tady dneska tady mohla být a vděčím za to nejen svoji rodině, ale i tréneru Janu Kotalovi, kterému bych za to chtěla moc poděkovat. V budoucnu bych se určitě chtěla dostat na Olympiádu a tam se umístit, co nejlépe to bude možné."

Mezi kolektivy zvítězily florbalistky 1. SC Tempish Vítkovice, které vyhrály třetí mistrovský titul v řadě. 

Tomáš Krásný, prezident 1. SC Tempish Vítkovice: "My jsme to vyhráli po šesté za posledních sedm let, takže, jak se říká hokej má svůj Třinec, tak florbal má své holky z Vítkovic, famílii, legendární tým, který vyhrává, jak se říká na počkání. Říkám to s nadsázkou, není to nic jednoduchého, není to automatické, ale říkám to proto, protože si myslím, že to je v kolektivním sportu poměrně unikátní věc."

Mezi handicapovanými sportovci si nejlépe vedl mistr republiky a bronzový z mistrovství světa v parastřelbě Jaroslav Klimeš.

Jaroslav Klimeš, Handicapovaný sportovec roku 2024: "Já jsem se v loňském roce zúčastnil mistrovství světa v španělské Granadě, kde jsem získal první medaili pro Českou republiku historicky v tomto sportu a byla to bronzová medaile. Cena je velice příjemné překvapení a ocenění toho úspěchu, který jsem v lidském ruce získal."

Sportovní legendou se stal stolní tenista, účastník pěti olympiád a nyní trenér Petr Korbel. 

Petr Korbel, Sportovní legenda 2024: "Okamžitě, když jsem dostal mail, že bych měl být zařazen mezi legendy a vím, kteří sportovci tam jsou, tak mě to strašně potěšilo a je to i zavazující. Tak doufám, že se potom přidají další stolní tenisté i když to není jednoduché, ale velice si toho cením a samozřejmě jsem rád."

Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: "Jsem rád, že jsme na beach volejbale, stejně jako v loňském roce, mohli vyhodnotit anketu Sportovec roku. Samozřejmě rozdělili jsme ji v několika kategoriích a já bych chtěl všem pogratulovat, protože samozřejmě to ocenění je takovým vrcholem té celoroční práce všech těch sportovců, sportovních klubů, ale samozřejmě i nás jako města, které sport významným způsobem dotuje."

Společensky odpovědnou firmou je pro rok 2024 Lekos-Stavby, která sponzoruje Centrum individuálních sportů Ostrava, kde se připravují nadějní sportovci z olympijského programu. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000049030/ostrava-vyhlasila-nejlepsi-sportovce-roku-2024-talentem-roku-je-atletka-anna-hrbacova