Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vodní svět v Ostravě má opravený bazén i systém, který pozná zdravotní indispozici

Ostrava-město |

Po deseti měsících se návštěvníci areálu Vodní svět Sareza v centru Ostravy dočkali otevření zrekonstruované bazénové haly. Rozsáhlá modernizace za více než 82 milionů korun přinesla opravu původní konstrukce a propojení s venkovní částí areálu. Ale také nové technologie, včetně bezpečnostního systému, který pozná zdravotní indispozici.

Hlavním důvodem rekonstrukce byl havarijní stav železobetonové konstrukce bazénové vany. Nově je v prostoru umístěna nerezová 25metrová vana s pěti plaveckými drahami, jednou relaxační a pohodlným vstupem do vody. Součástí úprav je také nové dětské brouzdaliště i relaxační zóna se vzduchovými lůžky a masážními lavicemi.

Jan Dohnal (ODS), primátor města Ostravy: „Důvodem této rekonstrukce byl havarijní stav železobetonové konstrukce bazénové vany, zateplení střechy a stěn bazénové haly, včetně výměny stávajícího nevyhovujícího prosklení z polykarbonátu, ale také celková modernizace a doplnění služeb pro návštěvníky. Rekonstrukce obsáhla i novinku v podobě nainstalovaného elektronického bezpečnostního systému, který včas zachytí případnou zdravotní indispozici návštěvníka a neprodleně předá tuto informaci službu konajícímu plavčíkovi.“

Rekonstrukce se týkala i venkovního prostranství. Vnitřní prostory se propojil s venkovní terasou, která bude nově přístupná přes turniket. Původní technické zázemí prošlo zásadní modernizací, mimo jiné se rozšířila strojovna a vyměnila se bazénová technologie.

Jaroslav Kovář, jednatel společnosti SAREZA: „Součástí rekonstrukce je také částečná rekonstrukce prostor sprch u bazénu a kompletní výměna technických rozvodů v technologické chodbě. Děkujeme všem návštěvníkům za trpělivost a těšíme se na viděnou v nově zrekonstruovaných prostorách.“

Rekonstrukce vyšla na 82,5 milionu korun. Po dobu prací zůstal areál částečně v provozu – fungovalo například wellness, fitness nebo parní lázně. Do budoucna se zvažuje také instalace recyklační linky pro úsporu vody a tepla.

Historie objektu sahá až do roku 1963, kdy byly lázně známé pod lidovým názvem „Čapkárna“ slavnostně otevřeny. Tehdy se kromě bazénu v budově nacházely i parní lázně, sauna nebo kadeřnictví. Od roku 2003 je areál ve správě společnosti Sareza, dnešní podoba „Vodního světa“ je výsledkem několika etap modernizace.

Nahlásit chybu


K tématu

Předprostor krytého bazénu v Ostravě-Porubě je hotový

1. ledna 2026 11:50 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Krytý bazén v Porubě už má nový předprostor. Město spolu se společností Sareza dokončilo dlouho očekávanou rekonstrukci a rozšířilo parkování. Součástí prací byla také výměna skříněk v šatnách bazénu. Práce vyšly kompletně na 21 milionů korun.

Oderské koupaliště se v příští sezóně znovu otevře, přibydou i nové prvky

18. března 2026 14:00 | Odry | Michal Slonina

Občané i návštěvníci města Odry se mohou těšit na novou podobu místního letního koupaliště. To je už dvě sezóny kvůli nevyhovujícímu technickému stavu mimo provoz. Už letos se ale dočká rekonstrukce a přibydou i nové prvky. Plavcům se plovárna otevře v příštím roce.

Oderské koupaliště se v příští sezóně znovu otevře, rekonstrukce začne pravděpodobně už v dubnu

17. března 2026 10:30 | Odry | Michal Slonina

Koupaliště v Odrách je už od roku 1898 oblíbeným cílem plavců z města i okolí. Před třemi lety ale provozovatel narazil na problémy ve strojovně a odborný posudek potvrdil, že plovárna už není dále provozuschopná. Změnit to má plánovaná rekonstrukce.


V Karviné se opařil roční chlapeček, do nemocnice ho přepravil vrtulník

Včera 19:00 | Karviná | Jiří Cileček

Karvinští záchranáři spěchali v pátek v podvečer do části Nové Město. Opařil se tady teprve roční chlapeček. Po ošetření na místě ho bleskově přepravil vrtulník do ostravské fakultní nemocnice.

Řekám chybí voda. Povodí Odry odpouští z přehrad čtyřnásobek přítoku

Včera 10:25 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Horké léto a minimum srážek trápí řeky v Moravskoslezském kraji. Do přehrad teď přitéká jen zlomek běžného množství vody. Přehrady ale systém drží. Povodí Odry z nich vypouští až čtyřnásobek toho, co do nich přitéká. Zachraňují tak život v řekách a zajišťují dostatek pitné vody pro celý kraj.

Nový Jičín vyčlenil Charitě byty pro sociální bydlení

Včera 8:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Město poskytlo Charitě čtyři byty. Ta je přidělila lidem, kteří si nemohou dovolit běžné tržní nájemné. Současně jim poskytuje odbornou sociální pomoc, která podporuje nájemníky při stabilizaci jejich životní situaci.

Báňští záchranáři zachraňovali lidi z vodní šachty Jeremenko

20. srpna 2026 14:25 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Z hlubiny Vodní jámy Jeremenko v Ostravě-Vítkovicích zachraňovali báňští záchranáři lidi, kteří tam uvízli.

Oblíbenost sdílených kol v Porubě stále roste. K dispozici je už 74 stanic

20. srpna 2026 16:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Porubané si v letních měsících užívají nejen akce, ale také projížďky na sdílených kolech. Svědčí o tom počet výpůjček, kterých každým rokem přes léto přibývá.

Karviná průběžně odstraňuje nepojízdná vozidla z ulic

20. srpna 2026 13:55 | Karviná | Richard Kutěj

Karviná pokračuje v odstraňování dlouhodobě odstavených a nepojízdných vozidel z městských komunikací. Jen v letošním roce se dosud podařilo uvolnit místa, která zabíralo celkem 36 takových automobilů.

Krevní transfuze pomohla Petře překonat vážný zdravotní stav. Krevní centrum Ostrava má v létě zvýšenou spotřebu

20. srpna 2026 13:26 | Ostrava-Poruba | Anna Břenková

Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava potřebuje v létě více krve. Větší spotřebu způsobují úrazy, operace i léčba vážně nemocných lidí. Zdravotníci proto prosí dárce všech krevních skupin, aby přišli darovat. Krev totiž zachraňuje životy nejen při úrazech, ale i při vážných nemocech.

Ostravu ovládlo ME v požárním sportu, čeští hasiči hned první den získali 15 medailí

20. srpna 2026 12:36 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Moravskoslezský kraj hostí jednu z nejvýznamnějších akcí požárního sportu v Evropě. Do Ostravy přijela reprezentační družstva z jedenácti zemí. Diváky ohromila především rychlost, s jakou závodníci zdolávali cvičnou věž. Čeští reprezentanti hned první den získali 15 medailí.

Dlouhodobé sucho komplikuje provoz horských chat v Beskydech

18. srpna 2026 17:48 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Málo vydatných srážek způsobilo problémy provozovatelům turistických chat. Jejich vodní zdroje vysychají a vodu jim musí dovážet cisterny.

Stovky hříšníků, 1,3 milionu na pokutách a opilý řidič s falešným řidičákem. Policie sečetla prázdninové kontroly

20. srpna 2026 11:50 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Moravskoslezští policisté zkontrolovali během prázdnin přes 2200 vozidel. Odhalili stovky řidičů překračujících rychlost, s telefonem v ruce i opilého řidiče s falešným řidičákem. Na pokutách vybrali přes 1,3 milionu korun.

Nebezpečná rostlina, která se hubí i deset let. Ostrava bojuje s bolševníkem

Včera 17:14 | Ostrava-město | Anna Břenková

Způsobuje popáleniny a vytlačuje ostatní rostliny. Ostrava vyrazila do boje s bolševníkem velkolepým, jehož likvidace může trvat i deset let.

Sdílená kola v Porubě jsou rok od roku vytíženější. Nejvyužívanější jsou od června do září

Včera 14:38 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Porubané si v letních měsících užívají nejen akce, ale také projížďky na sdílených kolech. Svědčí o tom počet výpůjček, kterých v Ostravě-Porubě každým rokem přes léto přibývá.

Legendární bar U Waldemara prochází opravou. Radnice pro něj hledá nového nájemce

Včera 13:56 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Slavný bar U Waldemara v centru Ostravy čeká nová éra. Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz aktuálně rekonstruuje jeho prostory.

Prázdniny v Porubě byly ve znamení Letní umělecké scény. Nově nabídla charitativní sbírku

20. srpna 2026 16:20 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Letní umělecká scéna v Porubě nabídla i letos pestrý program pro všechny generace. Návštěvníci si užili koncerty, stand-up comedy, pohádky a nově také charitativní projekt Zmrzlina pomáhá.

Ostrava bojuje s bolševníkem. Nebezpečnou rostlinu likviduje v celém městě

20. srpna 2026 15:17 | Ostrava-město | Anna Břenková

Ostrava pokračuje v boji proti bolševníku velkolepému. Tato invazivní rostlina je nebezpečná pro přírodu i pro lidi. Město proto pravidelně kontroluje a čistí zasažená místa.

Vodní svět v Ostravě má opravený bazén i systém, který pozná zdravotní indispozici
Vydáno 9. června 2025 20:08, Ostrava-město, Jiří Cileček
Po deseti měsících se návštěvníci areálu Vodní svět Sareza v centru Ostravy dočkali otevření zrekonstruované bazénové haly. Rozsáhlá modernizace za více než 82 milionů korun přinesla opravu původní konstrukce a propojení s venkovní částí areálu. Ale také nové technologie, včetně bezpečnostního systému, který pozná zdravotní indispozici.

Vodní svět po rekonstrukci; foto: Město Ostrava/Jiří Zerzoň

Hlavním důvodem rekonstrukce byl havarijní stav železobetonové konstrukce bazénové vany. Nově je v prostoru umístěna nerezová 25metrová vana s pěti plaveckými drahami, jednou relaxační a pohodlným vstupem do vody. Součástí úprav je také nové dětské brouzdaliště i relaxační zóna se vzduchovými lůžky a masážními lavicemi.

Jan Dohnal (ODS), primátor města Ostravy: „Důvodem této rekonstrukce byl havarijní stav železobetonové konstrukce bazénové vany, zateplení střechy a stěn bazénové haly, včetně výměny stávajícího nevyhovujícího prosklení z polykarbonátu, ale také celková modernizace a doplnění služeb pro návštěvníky. Rekonstrukce obsáhla i novinku v podobě nainstalovaného elektronického bezpečnostního systému, který včas zachytí případnou zdravotní indispozici návštěvníka a neprodleně předá tuto informaci službu konajícímu plavčíkovi.“

Rekonstrukce se týkala i venkovního prostranství. Vnitřní prostory se propojil s venkovní terasou, která bude nově přístupná přes turniket. Původní technické zázemí prošlo zásadní modernizací, mimo jiné se rozšířila strojovna a vyměnila se bazénová technologie.

Jaroslav Kovář, jednatel společnosti SAREZA: „Součástí rekonstrukce je také částečná rekonstrukce prostor sprch u bazénu a kompletní výměna technických rozvodů v technologické chodbě. Děkujeme všem návštěvníkům za trpělivost a těšíme se na viděnou v nově zrekonstruovaných prostorách.“

Rekonstrukce vyšla na 82,5 milionu korun. Po dobu prací zůstal areál částečně v provozu – fungovalo například wellness, fitness nebo parní lázně. Do budoucna se zvažuje také instalace recyklační linky pro úsporu vody a tepla.

Historie objektu sahá až do roku 1963, kdy byly lázně známé pod lidovým názvem „Čapkárna“ slavnostně otevřeny. Tehdy se kromě bazénu v budově nacházely i parní lázně, sauna nebo kadeřnictví. Od roku 2003 je areál ve správě společnosti Sareza, dnešní podoba „Vodního světa“ je výsledkem několika etap modernizace.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000049142/vodni-svet-v-ostrave-ma-opraveny-bazen-i-system-ktery-pozna-zdravotni-indispozici