Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba hostila mistrovství Evropy mládeže ve stolním tenise. O medaile se utkalo 660 hráčů

Ostrava-město |

Poruba se stala na deset dní dějištěm mistrovství Evropy mládeže ve stolním tenise. O cenné kovy se v RT TORAX ARENĚ utkalo 660 hráčů. A naši reprezentanti se v mezinárodní konkurenci rozhodně neztratili.

Mistrovství Evropy mládeže patří k největším turnajům svého druhu na světě a je vrcholem mládežnické sezony stolního tenisu. Po letech 2013 a 2019 se do Ostravy vrací už potřetí – a to právě v roce, kdy český stolní tenis slaví 100 let od svého vzniku. Letos přijelo do RT TORAX ARENY 48 zemí.

Nikolas Endal, předseda České asociace stolního tenisu: ,,Je tady přesně 1007 účastníků. Z toho je 660 hráčů, 250 trenérů, doprovodu, masérů, zbytek jsou pořadatelé. A zajímavost je tady 120 rozhodčích.”

Organizátoři připravili dvě haly, kde vzniklo zázemí pro 24 hracích a stejný počet tréninkových stolů. Náročné bylo také zajistit ubytovací kapacity. Účastníci našli zázemí v hotelu a také na kolejích VŠB-TUO.

Nikolas Endal, předseda České asociace stolního tenisu: ,,Stadion v Porubě prošel rekonstrukcí v předloňském roce, takže ta hala je krásná, nová, moderní. Vlastně ta Poruba jako celek ve spolupráci s kolejemi, poskytují nejlepší možné zázemí. Od roku 2023 se tento turnaj připravoval, posledního půl roku velmi intenzivně a poslední měsíc jsme tady byli více, než ve svých domovech.”

Na turnaji se hrálo ve dvou kategoriích - kadeti do 15ti let a junioři do 19ti let. Začalo se soutěžemi družstev a v dalších dnech se bojovalo o individuální tituly. Českou republiku reprezentovalo v obou kategoriích 10 dívek a 10 chlapců. Naše největší naděje Hanka Kodet, která hraje za Havířov, skončila v kadetkách na skvělém 2. místě, nestačila jen na Němku Itagakiovou.

Jaroslav Mikeska, trenér reprezentace mládeže ČR: ,,Turnaj se minimálně holčičí složce povedl. Hanka Kodet získala dvě medaile, jednu stříbrnou ve dvouhře, jednu bronzovou v mixu. A ještě kadetský tým mají bronz z družstev. I když Hanka dvakrát předtím už mistrovství Evropy vyhrála, tak dostat se potřetí za sebou do finále mistrovství Evropy je neuvěřitelný úspěch.”
Hanka Kodet, 2. místo v kategorii U15: ,,Asi úspěch to je, ale teď to určitě zamrzí. Jsem ráda, že jsem dosáhla na 3 medaile, že to ve finále nevyšlo, to je prostě život. Jsme vyrovnané.”

Kategorii juniorek ovládla Anna Hurseyová z Walesu. V juniorech zlatou medaili získal Maďar David Szantosi a v kadetech Ital Danilo Faso.

Danilo Faso, 1. místo v kategorii U15: ,,Jsem opravdu rád, protože jsem vyhrál titul evropského šampiona. Poslední zápas nebyl jednoduchý, ale vyhrál jsem 4:2.”

Pěkný výsledek uhráli také naši junioři v soutěži družstev, kde skončili ve čtvrtfinále. Příští mistrovství Evropy mládeže se chystá v Portugalsku.

Nahlásit chybu


Ostravu čekají dopravní komplikace. Uzavřena bude Rudná a začne demolice mostu na Karolině

Včera 14:23 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravu čekají další dopravní komplikace. Stavebníci kteří opravují mosty na Rudné ulici potřebují tuto rušnou tepnu úplně uzavřít. Další celkovou uzávěru si vyžádá také stavba nového mostu u Nové Karoliny, ten současný se totiž bude kompletně bourat.

Nové zubní ordinace mohou získat peníze od Moravskoslezského kraje

Včera 12:30 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Najít zubaře je v některých případech stále problém. Moravskoslezský kraj proto finančně podpoří nové zubní ordinace nebo ty, které se rozšiřují. Mezi zájemce rozdělí 3 miliony korun. Žádosti je možné podávat od 10. do 24. dubna.

Preventisté MPO zamířili s programem mezi předškoláky. Děti nejvíce bavily naučné scénky

Včera 15:30 | Ostrava-město | Jana Lipowská

Preventisté Městské policie Ostrava věnovali první březnový týden dětem z mateřských škol. S programem Bezpečně pro předškoláčky navštívili po celém městě 27 školek.

Podnikatelská akademie byla tentokrát o grafické práci se svou značkou

Účastníci Podnikatelské akademie, která se koná pravidelně ve frýdlantském Kulturním centru, se tentokrát dozvěděli, jak správně graficky pracovat se svou značkou.

Město Karviná pravidelně investuje dotace do zdravotnictví, využívají jich nemocnice i lázně

Včera 14:35 | Karviná | Gabriela Stašová

Město Karviná pravidelně investuje do zdravotnických zařízení, a to jak do obou karvinských nemocnic, tak do Lázní Darkov. Každoročně ze svého rozpočtu vyčleňuje částku, ze které zdravotnická zařízení nakupují to, čeho je aktuálně nejvíce potřeba.

Turista se zranil na ledu pod Lysou horou. Letěl pro něj vrtulník

Včera 9:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Uklouzl na ledu a zranil si nohu. Nemohl dál a tak museli do akce záchranáři s horskou službou. Muže z pod Lysé hory přepravil do nemocnice vrtulník.

Fulnecká mateřská škola pořádala den otevřených dveří a zve k zápisu

7. března 2026 13:11 | Fulnek | Libor Běčák

Nejen rodiče a příbuzní, ale také další zájemci mohli navštívit Mateřskou školu ve Fulneku, kde se konal tradiční den otevřených dveří. Prohlédnout si mohli hlavní budovu ve Fulneku i odloučená pracoviště ve Stachovicích, Děrném a Jerlochovicích.

Demolice a rekonstrukce mostu v Malé Štáhli komplikuje příjezd do Jeseníků

Včera 8:11 | Bruntál | Karel Soukop

S jarním obdobím a táním sněhu na horách přichází doba likvidace zimních škod na mostech a starších dopravních stavbách. Na příjezdu do Jeseníků byla v loňském roce zahájena rekonstrukce přejezdu řeky Moravice před Rýmařovem. Ta letos pokračuje.

31letý muž spadl ze střechy a vážně se zranil. Záchranáři zasahovali u pádů z výšek

8. března 2026 14:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Prováděli opravy na domech a spadli z výšek. Záchranáři v Moravskoslezském kraji zasahovali v průběhu týdne u řady podobných událostí s vážnými zraněními. Varují, aby lidé dodržovali bezpečnostní pravidla.

Slezský FC Opava má po ničivých povodních téměř kompletně zrekonstruované zázemí stadionu

7. března 2026 19:40 | Opava | Yvona Fajtová

Slezský fotbalový klub Opava má po ničivých povodních z roku 2024 téměř kompletně zrekonstruované zázemí stadionu. Hráči už nemusí využívat provizorní kabiny v kontejnerech a od začátku přípravy na jarní část sezony mají opět plnohodnotné podmínky.

Modely vozidel a železnic zaplnily ZŠ Jugoslávskou v Ostravě

Včera 6:33 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Skoro 2 tisíce návštěvníku si přišly prohlédnout modely železnic a vozů na přehlídku ModelFest v Ostravě-Zábřehu. Akci zde již šestým rokem pořádá Klub železničních modelářů ŽELMO.

Ostrava zajistila zimní tábor pro 40 dětí z ukrajinského Dnipra

7. března 2026 11:26 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Čtyřicet dětí z ukrajinského Dnipra tráví první polovinu března mimo realitu válkou zasažené země. Partnerské město Ostrava pro ně připravilo zimní pobytový tábor nejen v Beskydech a dalších místech. Děti čeká dvanáct dnů plných výletů, sportu i kreativních aktivit.

Ostrava a Katowice jsou partnery už mnoho let. Kdysi hornická města si radí v transformaci

6. března 2026 11:09 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Není mnoho měst ze dvou různých států, která si jsou tak podobná jako Ostrava a Katovice. Obě jsou bývalé hornické metropole s těžkým průmyslem, které se vydaly na cestu transformace. V mnohém si mohou radit a i proto byla před 30 lety podepsána smlouva o partnerství.

Obyvatelé centra Ostravy mohou zvelebit své okolí

6. března 2026 9:30 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

V březnu startuje již 7. ročník participativního rozpočtu Náš obvod, jehož cílem je zvelebení obvodu Moravská Ostrava a Přívoz ve spolupráci s místními občany.

Bytové domy na Zelené v Ostravě-Mariánských Horách procházejí rekonstrukcí

5. března 2026 21:13 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

V Ostravě-Mariánských Horách pokračují opravy městských bytových domů. Aktuálně se rekonstrukce týká čtyř vchodů na ulici Zelená.

Porubské knihovny připravily k měsíci čtenářů řadu akcí. Vyberou si všechny generace

5. března 2026 17:50 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Porubské knihovny se připojily k celorepublikové akci Březen - měsíc čtenářů. A na celý měsíc si připravily řadu akcí pro všechny generace. Hned na začátku března knihovna na Opavské ulici přivítala děti ze ZŠ Komenského.

Poruba hostila mistrovství Evropy mládeže ve stolním tenise. O medaile se utkalo 660 hráčů
Vydáno 24. července 2025 17:46, Ostrava-město, Jana Lipowská
Poruba se stala na deset dní dějištěm mistrovství Evropy mládeže ve stolním tenise. O cenné kovy se v RT TORAX ARENĚ utkalo 660 hráčů. A naši reprezentanti se v mezinárodní konkurenci rozhodně neztratili.

Mistrovství Evropy mládeže patří k největším turnajům svého druhu na světě a je vrcholem mládežnické sezony stolního tenisu. Po letech 2013 a 2019 se do Ostravy vrací už potřetí – a to právě v roce, kdy český stolní tenis slaví 100 let od svého vzniku. Letos přijelo do RT TORAX ARENY 48 zemí.

Nikolas Endal, předseda České asociace stolního tenisu: ,,Je tady přesně 1007 účastníků. Z toho je 660 hráčů, 250 trenérů, doprovodu, masérů, zbytek jsou pořadatelé. A zajímavost je tady 120 rozhodčích.”

Organizátoři připravili dvě haly, kde vzniklo zázemí pro 24 hracích a stejný počet tréninkových stolů. Náročné bylo také zajistit ubytovací kapacity. Účastníci našli zázemí v hotelu a také na kolejích VŠB-TUO.

Nikolas Endal, předseda České asociace stolního tenisu: ,,Stadion v Porubě prošel rekonstrukcí v předloňském roce, takže ta hala je krásná, nová, moderní. Vlastně ta Poruba jako celek ve spolupráci s kolejemi, poskytují nejlepší možné zázemí. Od roku 2023 se tento turnaj připravoval, posledního půl roku velmi intenzivně a poslední měsíc jsme tady byli více, než ve svých domovech.”

Na turnaji se hrálo ve dvou kategoriích - kadeti do 15ti let a junioři do 19ti let. Začalo se soutěžemi družstev a v dalších dnech se bojovalo o individuální tituly. Českou republiku reprezentovalo v obou kategoriích 10 dívek a 10 chlapců. Naše největší naděje Hanka Kodet, která hraje za Havířov, skončila v kadetkách na skvělém 2. místě, nestačila jen na Němku Itagakiovou.

Jaroslav Mikeska, trenér reprezentace mládeže ČR: ,,Turnaj se minimálně holčičí složce povedl. Hanka Kodet získala dvě medaile, jednu stříbrnou ve dvouhře, jednu bronzovou v mixu. A ještě kadetský tým mají bronz z družstev. I když Hanka dvakrát předtím už mistrovství Evropy vyhrála, tak dostat se potřetí za sebou do finále mistrovství Evropy je neuvěřitelný úspěch.”
Hanka Kodet, 2. místo v kategorii U15: ,,Asi úspěch to je, ale teď to určitě zamrzí. Jsem ráda, že jsem dosáhla na 3 medaile, že to ve finále nevyšlo, to je prostě život. Jsme vyrovnané.”

Kategorii juniorek ovládla Anna Hurseyová z Walesu. V juniorech zlatou medaili získal Maďar David Szantosi a v kadetech Ital Danilo Faso.

Danilo Faso, 1. místo v kategorii U15: ,,Jsem opravdu rád, protože jsem vyhrál titul evropského šampiona. Poslední zápas nebyl jednoduchý, ale vyhrál jsem 4:2.”

Pěkný výsledek uhráli také naši junioři v soutěži družstev, kde skončili ve čtvrtfinále. Příští mistrovství Evropy mládeže se chystá v Portugalsku.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000049826/poruba-hostila-mistrovstvi-evropy-mladeze-ve-stolnim-tenise-o-medaile-se-utkalo-660-hracu