Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V září mohou ostravští sportovci žádat o dotace. Podporovány jsou čtyři oblasti

Ostrava-město |

Ostrava je městem sporu a velmi si zakládá na jeho systematické podpoře. Každý rok jsou proto vyhlašovány dotační programy, které jsou rozděleny na čtyři oblasti. Na příští rok bude rozděleno téměř 200 milionů korun.

Sport patří tradičně k významným položkám rozpočtu města a jinak tomu nebude ani v roce 2026. Předpokládaný objem finančních prostředku do této oblasti bude 193 milionů korun. Osvědčilo se rozdělení  do čtyř dotačních programů a zastupitelstvo města už peníze schválilo. 

Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: "Bude to standardně do čtyř dotačních titulů, to znamená pro vrcholové sportovní kluby, potom to bude pro volnočasové sportovní kluby, další dotační tituly na sportovní akce a poslední na infrastrukturu do sportu."

Dlouhodobou snahou města je zjednodušení celého procesu a k tomu má významně přispět nový portál www.dotace.ostrava.cz, který byl nedávno spuštěn.

Andrea Hoffmannová (Piráti), náměstkyně primátora Ostravy: "Všichni nově nemusí chodit na úřad s různými fakturami a posílat tyto záležitosti po jedné, ale v rámci portálu si všechny faktury a všechno vyúčtování nahrají."

Mezi nejúspěšnějšími sportovními oddíly posledních let Klub plaveckých sportů Ostrava, který je zařazen do programu významných sportovních klubů.

Jan Pala, předseda Klubu plaveckých sportů Ostrava: "Ty finanční prostředky z dotace na vrcholový sport můžeme využít na soustředění, čili ubytování, stravování pro nájem tréninkových prostor, můžeme použít i na tréninkové pomůcky, suplementaci, služby psychologa nebo kondičního trenéra."

Samotnému podání žádostí bude předcházet tradiční seminář, na kterém se zájemci dozví veškeré novinky, týkající se dotační podpory v roce 2026. Uskuteční se ve čtvrtek 1. září.

Nahlásit chybu


K tématu

Investice, opravy na školách i podpora sportu ve Frýdku-Místku

21. srpna 2025 12:12 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Rekordní počet rozjetých investic. Opravy na školách i nabídka sportovišť pro veřejnost. Dotace do sportu a podpora hlavně dětí a mládeže v pohybu. To je řada témat, které ve studiu přiblížil primátor Frýdku-Místku.

Ostrava chce podpořit kulturu ve městě. Dotace jsou vypsány v šesti oblastech

18. července 2025 11:42 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava je městem kultury a vedení města se snaží tuto oblast života svých obyvatel velmi podporovat. Zastupitelstvo města proto schválilo vyhlášení dalšího výběrového řízení na dotace pro příští rok. Peníze budou poskytovány do šesti tématických okruhů.

Frýdek-Místek je přátelský k rodině i seniorům. Uspěl u dotační výzvy ministerstva

30. června 2025 16:16 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek opět dokázal, že péči o rodiny a seniory bere vážně. Ve výzvě Ministerstva práce a sociálních věcí uspěl jako jediný zástupce kraje. Získal tak peníze, které přispějí na realizaci dalších aktivit napříč generacemi.


Při sběru sena se převrátil nakladač, zraněného muže transportoval vrtulník

Včera 18:46 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda pracovního stroje zaměstnala v sobotu 27. června dopoledne záchranáře v Hošťálkovech na Bruntálsku. Při převrácení nakladače se těžce zranil čtyřiapadesátiletý muž, kterého po ošetření na místě transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Ostrava.

Vodní nádrž Baška bude po rekonstrukci opět napuštěná.

26. června 2026 18:00 | Baška | Michal Feber

Vodní nádrž Baška bude po několika měsících opět napuštěná a připravená na letní sezonu.

Tragická nehoda v Českém Těšíně. Auto srazilo ženu na přechodu pro chodce

26. června 2026 16:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tragická nehoda uzavřela v pátek odpoledne Ostravskou ulici v Českém Těšíně. Podle svědků tam měl řidič osobního auta srazit ženu, která přecházela přes přechod pro chodce. Záchranáři na místě bojovali o její život, ale bohužel marně. Okolnostmi nehody se zabývají policisté.

Primátor Karviné Jan Wolf je na svobodě. Soud nevyhověl žádosti o vzetí do vazby

26. června 2026 14:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Okresní soud v Ostravě v pátek nevyhověl návrhu státního zástupce na vzetí karvinského primátora Jana Wolfa (nestr., dříve SOCDEM) do vazby. Ten je obviněný v rozsáhlé korupční kauze kolem ovlivňování fotbalových zápasů. Trestní stíhání však pokračuje a Wolf nadále odmítá, že by se dopustil jakéhokoli protiprávního jednání.

V Ostravě-Jihu vzniknou 2 nová zařízení pro seniory

26. června 2026 8:34 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Města v Česku se potýkají s nedostatkem pobytových sociálních služeb pro seniory. Vlivem stárnutí populace poptávka překračuje nabídku až dvojnásobně. V Ostravě-Jihu ale v příštích letech vzniknou hned dvě nová zařízení tohoto typu.

Rychlý zásah hasičů zachránil od požáru další auta na parkovišti

Včera 7:51 | Havířov | Libor Běčák

Díky včasnému ohlášení požáru automobilu a rychlému zásahu havířovských profesionálních hasičů nedošlo k rozšíření ohně na další auta zaparkovaná poblíž.

Klub historických vozidel představil plán srazů a jízd

Včera 7:55 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Klub historických vozidel Nový Jičín sdružuje necelou třicítku členů. Jejich koníčkem je péče o veterány a také příležitostně prezentují své staré vozy veřejnosti. Letos plánují účast na několika vyjížďkách a vidět budou i na Masarykově náměstí.

Náročný čtvrtek leteckých záchranářů. Vrtulník vzlétal k šesti vážným případům

26. června 2026 12:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Letečtí záchranáři museli během jediné směny vyrazit celkem k šesti zásahům, které zahrnovaly čtyři vážné dopravní nehody a dva případy náhlé zástavy srdce. Každá minuta v těchto situacích rozhodovala o zdraví a životech pacientů.

V minulosti pobodal a znásilnil desetiletou dívku. Vyšel z vězení a zaútočil znovu

26. června 2026 9:10 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hrůzný zážitek má za sebou mladistvá dívka z Ostravy. Šla se projít v poledne parkem a najednou na ni zaútočil 36letý muž. Měl stažené kalhoty, chytil ji do kravaty a povalil na zem. Dívka se bránila a křičela. Všiml si toho starší pán, který rychle přiběhl na pomoc a násilníka odtrhl. Ten ale utekl. Bleskově ho pak dopadli přivolaní policisté. Nejhrůznější na celém případu je, že deviant v minulosti znásilnil a pobodal nožem tehdy desetiletou dívku.

Akce Pozor, JEDU!!! učí bezpečné chování v dopravě. MŠ Ukrajinská připravila pro děti i rodiče zábavné odpoledne

25. června 2026 16:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Pozor, JEDU!!! Tak se jmenuje oblíbená dopravně-bezpečnostní akce, kterou pro děti, rodiče i veřejnost opět po roce uspořádala mateřská škola Ukrajinská. Zábavnou formou nabídla důležité informace o bezpečnosti v dopravě i první pomoci.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Soutěž Zlatá beruška zná vítěze. Nejlepší školky v centru města převzaly ocenění

26. června 2026 14:24 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Být úspěšnou mateřskou školou znamená dělat pro děti něco navíc. Právě na takové projekty se zaměřuje tradiční soutěž Zlatá beruška. Radnice i letos vybrala tři nejlepší školky, které vynikají svým nadstandardním přístupem. Jednou z nich byla mateřská škola Ostrčilova.

Náhodné projíždění strážníků v Ostravě vedlo k dopadení agresivního zloděje

26. června 2026 12:15 | Ostrava-město | Anna Břenková

Nakradl věci v obchodě a při útěku napadl ochranku. Ostravští strážníci během své běžné obhlídky narazili na zraněného pracovníka ochranky, který je upozornil na prchajícího lupiče. Hlídka se okamžitě vydala po jeho stopách a po krátkém pronásledování muže dopadla. 27letý pachatel se ke krádeži i napadení přiznal a skončil v rukou policie.

Senioři v Porubě změřili síly na sportovních hrách. Nejlepší postoupili na Mezinárodní sportovní hry

25. června 2026 17:11 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Senioři se v Porubě opět zapojili do tradičních Sportovních her. Oblíbená akce nabízí soutěže v pěti disciplínách a vítězům otevírá cestu na Mezinárodní sportovní hry.

Předškoláci v Porubě sportují s fotbalisty. Projekt navazuje na zimní bruslení

25. června 2026 16:31 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba se snaží podporovat pohybové aktivity už u nejmenších dětí a proto připravila ve spolupráci s klubem 1. FC Poruba speciální projekt. Desítky dětí z mateřských škol si tak v letošním školním roce užily sportovní dopoledne s fotbalem.

Na Mariánskohorské náměstí se vracejí lavičky. Nový typ má zabránit jejich zneužívání

25. června 2026 16:24 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Na Mariánskohorské náměstí se po několika letech vracejí lavičky. Radnice je v minulosti odstranila kvůli jejich zneužívání lidmi bez domova a častému nepořádku. Obyvatelům ale možnost odpočinku na náměstí začala chybět. Obvod proto našel nové řešení v podobě jednosedátkových laviček z recyklovaného textilu. Sloužit mají především ke krátkému odpočinku.

Předškoláci v Porubě sportují s fotbalisty díky podpoře radnice. Zapojily se všechny školky

25. června 2026 15:00 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava-Poruba se snaží podporovat pohybové aktivity už u nejmenších dětí a proto připravila ve spolupráci s klubem 1. FC Poruba speciální projekt. Desítky dětí z mateřských škol si tak v letošním školním roce užily sportovní dopoledne s fotbalem.

V září mohou ostravští sportovci žádat o dotace. Podporovány jsou čtyři oblasti
Vydáno 5. srpna 2025 10:23, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Ostrava je městem sporu a velmi si zakládá na jeho systematické podpoře. Každý rok jsou proto vyhlašovány dotační programy, které jsou rozděleny na čtyři oblasti. Na příští rok bude rozděleno téměř 200 milionů korun.

Sport patří tradičně k významným položkám rozpočtu města a jinak tomu nebude ani v roce 2026. Předpokládaný objem finančních prostředku do této oblasti bude 193 milionů korun. Osvědčilo se rozdělení  do čtyř dotačních programů a zastupitelstvo města už peníze schválilo. 

Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: "Bude to standardně do čtyř dotačních titulů, to znamená pro vrcholové sportovní kluby, potom to bude pro volnočasové sportovní kluby, další dotační tituly na sportovní akce a poslední na infrastrukturu do sportu."

Dlouhodobou snahou města je zjednodušení celého procesu a k tomu má významně přispět nový portál www.dotace.ostrava.cz, který byl nedávno spuštěn.

Andrea Hoffmannová (Piráti), náměstkyně primátora Ostravy: "Všichni nově nemusí chodit na úřad s různými fakturami a posílat tyto záležitosti po jedné, ale v rámci portálu si všechny faktury a všechno vyúčtování nahrají."

Mezi nejúspěšnějšími sportovními oddíly posledních let Klub plaveckých sportů Ostrava, který je zařazen do programu významných sportovních klubů.

Jan Pala, předseda Klubu plaveckých sportů Ostrava: "Ty finanční prostředky z dotace na vrcholový sport můžeme využít na soustředění, čili ubytování, stravování pro nájem tréninkových prostor, můžeme použít i na tréninkové pomůcky, suplementaci, služby psychologa nebo kondičního trenéra."

Samotnému podání žádostí bude předcházet tradiční seminář, na kterém se zájemci dozví veškeré novinky, týkající se dotační podpory v roce 2026. Uskuteční se ve čtvrtek 1. září.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000050025/v-zari-mohou-ostravsti-sportovci-zadat-o-dotace-podporovany-jsou-ctyri-oblasti