Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilec zapálil dveře pokoje na ubytovně v Ostravě

Ostrava-město |

Obrovské štěstí měli hosté a nájemníci ubytovaní v hotelovém domě Metalurg v Ostravě-Zábřehu. Jeden z hostů totiž polil dveře vedlejšího pokoje hořlavinou a zapálil je. Oheň byl naštěstí uhašen dříve, než se rozšířil. Důvodem založení požáru bylo, že ho sousedé nechtěli pustit do svého pokoje.

41letý muž byl ubytován v hotelovém domě Metalurg v Ostravě-Zábřehu. Prý s ním nebyly žádné problémy, ale rád popíjel alkohol a právě to zřejmě mělo vliv i na to, co udělal. Poté, co ho sousedé odmítli pustit opilého do pokoje, zapálil jim dveře.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MS kraje: “Polil dosud neustanovenou tekutinou dveře jednoho z pokojů, kde v tu chvíli spaly dvě osoby a poté místo zapálil.”

Naštěstí si plamenů nájemníci všimli brzy a dokázali je uhasit. I tak se ale stačil oheň rozšířit do pokoje a hořela i podlahová krytina, takže celé patro bylo zadýmené. Ostatní obyvatelé Metalurgu si požáru nevšimli, hluk z pokojů a chodby je prý obvyklý.

obyvatelka hotelového domu Metalurg: “Co vám mám říkat. Někdy je rušno.”

I když muž po založení požáru utekl, policisté ho rychle dopadli.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MS kraje: “Policisté nemohli ihned přistoupit k výslechu, museli totiž počkat až muž vystřízliví. V době zadržení měl 3 promile alkoholu.””

Čin žháře byl velmi nebezpečný. Něco podobného se stalo v roce 2012 v Havířově, kde muž zapálil rohožku bytu. I jeho důvod byl velmi malicherný.

Michal Krol, státní zástupce, natočeno 2.4.2014: “Chtěl se pomstít rodině chlapce, který měl údajně ve školce šikanovat jeho syna.”

Bohužel ale v tomto případě uhořel chlapcův dědeček. Žhář byl pak odsouzen na 11 let vězení. V případu z Ostravy hrozí pachateli jen 8 let díky tomu, že následky nejsou tak tragické.

Nahlásit chybu


K tématu

Muž zapálil v Novém Jičíně několik aut a svůj byt

19. srpna 2025 12:23 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Patrně žhář zapálil v pondělí brzy ráno svůj byt v devítipatrovém domě a šest automobilů na Gregorově ulici v Novém Jičíně. Kvůli hrozbě výbuchu plynu muselo být evakuováno padesát osob. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Žhář zakládal požáry na Bruntálsku, hledá ho policie

3. března 2025 12:11 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V neděli nestíhali hasiči na Bruntálsku přejíždět od požáru k požáru. Někdo totiž oheň postupně záměrně zapaloval. Případem se zabývá policie, která se nyní obrátila na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po možném žháři.

Hasiči likvidovali rozsáhlý požár fary na Novojičínsku

19. února 2025 10:35 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V noci na středu 19. února vypukl požár na faře přilehlé ke kostelu v obci Lichnov na Novojičínsku. Plameny zcela zachvátily střechu i podkroví budovy. S ohněm bojovalo šest jednotek hasičů, likvidace trvala až do ranních hodin. Škoda dosahuje jednoho milionu korun.


Začíná oprava mostu na Dolní bráně, na devět měsíců omezí řidiče i chodce

Včera 15:51 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V Novém Jičíně začíná oprava rozlohou největšího mostu ve městě. Práce potrvají devět měsíců a omezí provoz a parkování ve dvou ulicích.

V Bruntále pokřtili novou historickou publikaci o historii města a jeho vzniku

Včera 12:12 | Bruntál | Karel Soukop

V Bruntále byla pokřtěna a představena veřejnosti nová historická publikace s názvem Městská práva ve středověku. Je výsledkem práce týmu lidí, historiků a archeologů, kteří zkoumají historii města a okolnosti a souvislosti jeho vzniku. Je již prokázáno, že Bruntál je nejstarším institucionálním přemyslovským městem u nás.

Noční sněžení v Moravskoslezském kraji zkomplikovalo dopravu, sníh polámal stromy

Včera 7:18 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vydatné sněžení v noci na neděli sice zkomplikovalo situaci na silnicích, hlášeny však byly jen drobnější nehody. Hasiči zasahovali u několika případů, kdy museli odstraňovat zlomené nebo vyvrácené stromy, které nevydržely tíhu sněhu.

Poslední den výstavy Nových Bazalů ve dvoraně radnice

14. února 2026 23:14 | Ostrava-město | Libor Běčák

Už jen v neděli 15. února 2026 mají zájemci možnost prohlédnout si ve dvoraně radnice městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz výstavu devíti soutěžních architektonických návrhů Nových Bazalů včetně modelu vítězného projektu. Otevřeno je od 10 do 18 hodin a vstup je zdarma.

Velkochov drůbeže v Bohumíně postihla newcastleská choroba, lidé v okolí mají chránit své chovy

14. února 2026 8:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

S naléhavou výzvou se na veřejnost obrátili veterináři, kteří řeší zamoření velkochovu v Bohumíně-Skřečoni tzv. newcastleskou chorobou. Tu přenášejí volně žijící ptáci.

Participativní rozpočet podpoří v Bílovci jeden ze dvou projektů, rozhoduje se mezi ohništěm a discgolfem

13. února 2026 15:00 | Bílovec | Michal Slonina

Vytvoření dřevěného betléma nebo stavby dětských hřišť podpořil v minulosti v Bílovci participativní rozpočet. Ve městě funguje od roku 2020 a občanům tak dává možnost podílet se na místním rozvoji. Letos podali pět návrhů.

Při explozi domácího kotle muž utrpěl rozsáhlé popáleniny

14. února 2026 8:10 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Rozsáhlé popáleniny utrpěl muž, který byl v pátek večer doma v Lesních Albrechticích zasažen explozí kotle na tuhá paliva. Záchranáři ho stabilizovali a letecky transportovali na specializované popáleninové centrum v Ostravě.

Děti z MŠ Čajkovička v Karviné zažily atmosféru i sporty jako na zimní olympiádě

14. února 2026 14:22 | Karviná | Jiří Cileček

Hokej, curling nebo třeba skoky na lyžích. To je jen malý výčet sportů, které se mohly vyzkoušet během týdne děti v jedné z karvinských mateřských škol. Tým pedagogů pro ně totiž připravil Zimní olympiádu. U některých sportů se samozřejmě muselo trochu improvizovat.

Lázně Karlova Studánka dále léčí horníky z Ostravska

13. února 2026 8:40 | Bruntál | Karel Soukop

Přestože těžba černého uhlí na Ostravsku s počátkem února oficiálně skončila, její následky zůstávají a lázně Karlova Studánka dále léčí a budou léčit nemocné horníky. Těžké povolání postihuje především dýchací cesty i fyzický stav.

Vážná srážka auta s chodcem uzavřela most přes Opavu, v koloně se pak srazila čtyři vozidla

13. února 2026 14:18 | Opava | Lukáš Zavadil

Kriminalisté na Opavsku prověřují vážnou dopravní nehodu, ke které došlo ve čtvrtek 12. února vpodvečer na Ratibořské ulici v Opavě. Na mostě přes řeku Opavu se střetl řidič dodávky s chodcem, který přecházel mimo přechod. Zraněného muže záchranáři převezli do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Kadeřníci

Ostrava Nástup: od 1. března 2026 od 27 328 Kč/měsíc

Zaplněné Masarykovo náměstí v Ostravě podpořilo prezidenta republiky

Včera 18:04 | Ostrava-město | Pavel Straka

Na stovkách míst v Česku demonstrovali lidé na podporu prezidenta. Akci svolal spolek Milion chvilek. Impulsem byly textové zprávy ministra zahraničí určené hlavě státu. Lidé se tak v neděli odpoledne sešli i na řadě míst v Moravskoslezském kraji. Nejvíce jich dorazilo na shromáždění na ostravské Masarykovo náměstí.

Hornický průvod Ostravou ukončil těžbu černého uhlí v České republice

13. února 2026 10:06 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Tradiční hornický pochod zněl na začátku února Ostravou i Stonavou. Z dolu ČSM vyjel symbolicky poslední vozík uhlí, který ukončil těžbu nejen v ostravsko-karvinském revíru, ale i v celé republice.

Městskou policii Ostrava posílili strážníci z Poruby. Celkem jich v Porubě slouží 90

12. února 2026 17:52 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Řady městské policie Ostrava posílilo 13 nových strážníků, mezi kterými nechyběli ani ti z Poruby. Složením slavnostního slibu připomněli význam této práce.

Porubská cyklistka Bukovská je mistryní světa. Je první českou šampionkou v historii

12. února 2026 17:47 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Fenomenální úspěch přivezla z Nizozemska porubská 17letá cyklistka Barbora Bukovská. Na mistrovství světa v cyklokrosu vybojovala titul. O stupínek tak ještě vylepšila svou loňskou stříbrnou medaili a stala se první českou šampionkou v historii.

Hokejistka z Poruby dala na MS vítězný gól. Reprezentace z Kanady přivezla bronz

12. února 2026 17:42 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Bývalá žákyně ZŠ Dětská v Ostravě-Porubě a odchovankyně HC RT TORAX PORUBA Kateřina Pěnčíková vybojovala s českou reprezentací bronz na mistrovství světa v Kanadě. Vstřelila vítězný gól.

Mariánskohorská radnice vyráží přímo do domů. S nájemníky řeší podněty na domovních schůzích „na stojáka“

12. února 2026 17:32 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Mariánskohorská radnice pokračuje v setkávání s nájemníky městských bytů. Nově se schůze konají přímo v jednotlivých domech a vchodech v rámci projektu Domovník Preventista. Cílem je být lidem blíž a řešit jejich podněty přímo na místě.

Opilec zapálil dveře pokoje na ubytovně v Ostravě
Vydáno 20. listopadu 2014 13:57, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Obrovské štěstí měli hosté a nájemníci ubytovaní v hotelovém domě Metalurg v Ostravě-Zábřehu. Jeden z hostů totiž polil dveře vedlejšího pokoje hořlavinou a zapálil je. Oheň byl naštěstí uhašen dříve, než se rozšířil. Důvodem založení požáru bylo, že ho sousedé nechtěli pustit do svého pokoje.

41letý muž byl ubytován v hotelovém domě Metalurg v Ostravě-Zábřehu. Prý s ním nebyly žádné problémy, ale rád popíjel alkohol a právě to zřejmě mělo vliv i na to, co udělal. Poté, co ho sousedé odmítli pustit opilého do pokoje, zapálil jim dveře.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MS kraje: “Polil dosud neustanovenou tekutinou dveře jednoho z pokojů, kde v tu chvíli spaly dvě osoby a poté místo zapálil.”

Naštěstí si plamenů nájemníci všimli brzy a dokázali je uhasit. I tak se ale stačil oheň rozšířit do pokoje a hořela i podlahová krytina, takže celé patro bylo zadýmené. Ostatní obyvatelé Metalurgu si požáru nevšimli, hluk z pokojů a chodby je prý obvyklý.

obyvatelka hotelového domu Metalurg: “Co vám mám říkat. Někdy je rušno.”

I když muž po založení požáru utekl, policisté ho rychle dopadli.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MS kraje: “Policisté nemohli ihned přistoupit k výslechu, museli totiž počkat až muž vystřízliví. V době zadržení měl 3 promile alkoholu.””

Čin žháře byl velmi nebezpečný. Něco podobného se stalo v roce 2012 v Havířově, kde muž zapálil rohožku bytu. I jeho důvod byl velmi malicherný.

Michal Krol, státní zástupce, natočeno 2.4.2014: “Chtěl se pomstít rodině chlapce, který měl údajně ve školce šikanovat jeho syna.”

Bohužel ale v tomto případě uhořel chlapcův dědeček. Žhář byl pak odsouzen na 11 let vězení. V případu z Ostravy hrozí pachateli jen 8 let díky tomu, že následky nejsou tak tragické.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/16987/opilec-zapalil-dvere-pokoje-na-ubytovne-v-ostrave