Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Poruba modernizuje školní hřiště. Teď je na řadě ZŠ Valčíka

Ostrava-Poruba |

Další základní škola v Ostravě-Porubě bude mít moderní multifunkční hřiště. Stavební práce už jsou v plném proudu v areálu Základní školy Josefa Valčíka, odkud už zmizely asfalto-betonové konstrukce původních hřišť a momentálně probíhají terénní úpravy.

Základní škole Josefa Valčíka v Ostravě-Porubě dosud chybí odpovídající venkovní sportovní zázemí..Hodiny tělocviku tak probíhají buď uvnitř budovy, nebo na sportovištích jiných organizací, stejně jako různé sportovní aktivity, které pořádá. Teď se blýská na lepší časy.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Touto letošní investicí tento stav změníme a vznikne moderní multifunkční sportoviště s umělým tartanovým povrchem,(((( které poskytne kvalitní zázemí.”
Antonín Dohnal, ředitel ZŠ Josefa Valčíka: “My jsme samozřejmě rádi, že když teď se konečně staví, byli bychom rádi, kdyby to mohlo být v termínu. Bude to multifunkční hřiště, takže budou zastoupeny všechny sporty. Basketbal, házená, tenis, volejbal, prostě se tady všechno vejde, za což jsme rádi. Navíc tady budeme mít i doskočiště na skok do dálky, takže můžeme zčásti dělat i atletiku."

Celé hřiště bude oploceno a jeho součástí bude i nový mobiliář jako lavička, odpadkový koš a stojan na kola. Sloužit bude nejen aktivitám školy, ale v odpoledních hodinách i lidem z okolí.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Celkové investiční náklady na stavbu samotnou jsou 4,3 miliony korun. V rámci veřejné zakázky se podařilo snížit ty náklady o více než milion korun, nicméně další milion si vyžádala plynová přeložka, která byla v kolizi se stavbou hřiště a která byla realizována v minulém roce."

Hřiště by mělo být dokončeno ještě letos do konce listopadu, záležet ale bude samozřejmě na počasí.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Zejména ta pokládka té finální umělé vrstvy vyžaduje určité klimatické podmínky, takže pokud ony v závěru té stavby nebudou jakoby technologicky vhodné, tak ten finální povrch se bude pokládat až příští rok na jaře.”

Poruba už v předchozích letech vybudovala moderní multifunkční hřiště a sportoviště u 7 základních škol a v příštím roce počítá s vybudování podobného hřiště včetně běžecké dráhy na ZŠ Bulharská.

Nahlásit chybu


K tématu

Křižovatka u Fakultní nemocnice Ostrava je po modernizaci bezpečnější

17. srpna 2025 17:09 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

Frekventovaná křižovatka u Fakultní nemocnice Ostrava, v křížení ulic 17. listopadu a Dr. Slabihoudka, prošla zásadní modernizací. Práce trvaly od letošního května a nyní jsou u konce. Město slibuje vyšší bezpečnost řidičů, chodců i cyklistů.

Město je vlastníkem společnosti Garáže Ostrava. Usnadní to investice

5. srpna 2025 9:23 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Město Ostrava bude jediným vlastníkem společnost Garáže Ostrava, která má ve svém majetku jeden parkovací objekt a podzemní garáže. Jedním z důvodů nákupu akcií je zjednodušení modernizace.

Modernizace veřejného osvětlení uspoří Havířovu miliony

19. srpna 2025 10:19 | Havířov | Bára Kelnerová

Lepší viditelnost, bezpečnost, ale i značná finanční úspora. To jsou důvody, proč se radnice v Havířově pustila do modernizace veřejného osvětlení.


Slezská Ostrava nabídne pozemek pro hotel. Od zastupitelstva magistrátu má zelenou

Slezská Ostrava má zelenou pro svůj záměr prodat atraktivní pozemek v centru města na stavbu hotelu. Poté co tento záměr schválilo zastupitelstvo obvodu, posvětilo ho i zastupitelstvo města. Slezská chce aby kupec postavil na nábřeží Ostravice nejméně čtyřhvězdičkový hotel.

Nezodpovědní lidé často přebíhají silnice před spěchajícími sanitkami

Včera 12:52 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Sanitka jede k případu nebo veze pacienta do nemocnice. Má zapnuté majáky i sirénu. Najednou jí do cesty vběhne chodec, který chce například stihnout tramvaj nebo přeběhnout rychle na zelenou po přechodu. Takové chování je nezodpovědné. Upozorňují na něj Moravskoslezští záchranáři.

Memorandum s krajem dává šanci kloboučnickým vilám

Včera 13:58 | Celý MS kraj | Petra Dorazilová

Rýsuje se koncept záchrany novojičínských Hückelových vil. Město a Moravskoslezský kraj uzavřeli memorandum o spolupráci při obnově těchto památkově chráněných objektů. Dohodli se, že jednu z vil dají k užívání Muzeu Novojičínska.

Akční dobové ukázky lidem přiblížily dobývání hradu Hukvaldy

Včera 10:57 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Mezi velmi oblíbené akce na hradech a tvrzích bývají rekonstrukce historických bitev. Svým návštěvníkům, je nabízí také hrad Hukvaldy, který ve skutečnosti nebyl nikdy vojensky dobyt.

Mapa přístupnosti pomáhá nejen handicapovaným. Ostrava je rozdělena podle 3 barev

27. července 2026 10:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava je jedním z měst, kde se mohou handicapovaní, ale i senioři se zhoršenou mobilitou nebo maminky s kočárky orientovat pomocí mapy přístupnosti. Mohou si tak dopředu zjistit, jestli vše zvládnou sami a anebo budou potřebovat pomoc.

Vagonovou výrobu dokumentují ve Studénce 70 let

Včera 9:42 | Studénka | Petra Dorazilová

Vagonářské muzeum ve Studénce zažívá svou sedmdesátou sezonu. Výročí svého otevření připomíná třeba vystavením zakládací listiny, dobových kronik nebo detailů z původní ředitelské vily.

MS kraj otevřel v Havířově nové Dětské centrum Pluto. Nabízí také sociálně aktivizační služby

Včera 14:20 | Havířov | Jana Lipowská

Moravskoslezský kraj dokončil výstavbu nového Dětského centra Pluto v Havířově. Moderní zařízení poskytuje zázemí dětem, které potřebují okamžitou pomoc. Nová budova nahradila původní objekt a svým uspořádáním se co nejvíce přibližuje běžnému rodinnému prostředí.

Adrenalin voda vzduch – setkání letadel a lodí na Slezské Hartě

27. července 2026 19:26 | Bruntál | Karel Soukop

Víkend plný adrenalinu závodů a vůně leteckého benzínu prožili návštěvníci Razové u Slezské Harty. Pod názvem Arenalin Drive Voda vzduch 2026 ho tady po loňské úspěšné premiéře opět pořádal místní Jach klub. Šlo o zcela nový koncept letní zábavy, zahrnující ukázky letadel, plachetnic a pohodovou atmosféru u vody.

Muž se měl ukájet při sledování ženy a dítěte v Karviné. Policie hledá ženu i svědky

27. července 2026 11:10 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Měl sledovat ženu a její dcerku na hřišti a přitom se ukájet. Později měl maminku s holčičkou při procházce lesoparkem v Karviné sledovat i oslovit. Naštěstí dvojici pomohl náhodný svědek, který muže zahnal. Případem už se zabývají policisté, kteří hledají maminu, která to anonymně ohlásila na sociální síti a také další svědky.

Shakespearovské slavnosti na Slezskoostravském hradě lákají na hvězdné obsazení i letní atmosféru

27. července 2026 14:23 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Nádvoří Slezskoostravského hradu už tradičně během léta patří Williamu Shakespearovi. Letní shakespearovské slavnosti letos přejí nejen divákům, ale také počasí. To se odráží i na vysokém zájmu o vstupenky.

David Tichý

Včera 16:16 | Ostrava-Vítkovice | Jana Lipowská

ředitel, Krizové centrum Ostrava

Divadelní představení, koncerty, doprovodné akce. Ostravské Divadlo loutek patří Pimprlétu

27. července 2026 14:55 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Léto v Ostravě už tradičně patří také Pimprlétu. Oblíbený festival Divadla loutek nabízí o prázdninách desítky představení, koncertů i tvořivých dílen pro děti a jejich rodiče. Letos opět láká na české i zahraniční soubory.

Šenovské muzeum s knihovnou nabízí náhled do historie města

27. července 2026 13:33 | Šenov | Andrea Holeszová

Pár kilometrů od Ostravy leží město Šenov. Své návštěvníky překvapí svou bohatou historií, cennými památkami i živou kulturní tradicí. Skutečným pokladem města je Knihovna a Šenovské muzeum. Přestože nepatří mezi rozlehlá krajská muzea, dokáže návštěvníky zaujmout autentickým pohledem na každodenní život místních obyvatel v minulých staletích.

Dobrovolníci zpříjemňují pacientům léčbu šálkem kávy. Ve FNO funguje již 8 let Kavárna života

27. července 2026 12:22 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Šálek kávy a vlídné slovo. I to může pomoci lidem, kteří podstupují náročnou léčbu. Ve Fakultní nemocnici Ostrava funguje na Klinice hematoonkologie Kavárna života, kde pacientům zpříjemňují čas dobrovolníci. Kavárnu již 5 let podporuje také Poruba.

České softballstky na Italky recept nenašly a na ME U22 berou stříbro

27. července 2026 10:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava se opět prezentovala jako skvělý hostitel a pořadatel významné sportovní akce. V Arrows Parku v Porubě se uskutečnilo Mistrovství Evropy žen v softballu a česká reprezentace výborný výkon korunovala druhým místem. Atmosféra byla skvělá.

Ženy v Gulagu musely žít v těžkých podmínkách, při vědomí je držely kusy látek. Výstava na radnici ukazuje jejich příběhy

24. července 2026 12:42 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Historie sovětských pracovních táborů je plná bolesti. Politické represe zasáhly miliony nevinných lidí. Stát trestal lidi za jejich víru, původ nebo názory. Často se zapomíná, že mezi vězni trpělo také obrovské množství žen. Právě jejich tragické příběhy teď připomíná výstava Nitky vzpomínek - Osudy žen v Gulagu.

Ostrava-Poruba modernizuje školní hřiště. Teď je na řadě ZŠ Valčíka
Vydáno 17. září 2020 13:38, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
Další základní škola v Ostravě-Porubě bude mít moderní multifunkční hřiště. Stavební práce už jsou v plném proudu v areálu Základní školy Josefa Valčíka, odkud už zmizely asfalto-betonové konstrukce původních hřišť a momentálně probíhají terénní úpravy.

Základní škole Josefa Valčíka v Ostravě-Porubě dosud chybí odpovídající venkovní sportovní zázemí..Hodiny tělocviku tak probíhají buď uvnitř budovy, nebo na sportovištích jiných organizací, stejně jako různé sportovní aktivity, které pořádá. Teď se blýská na lepší časy.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Touto letošní investicí tento stav změníme a vznikne moderní multifunkční sportoviště s umělým tartanovým povrchem,(((( které poskytne kvalitní zázemí.”
Antonín Dohnal, ředitel ZŠ Josefa Valčíka: “My jsme samozřejmě rádi, že když teď se konečně staví, byli bychom rádi, kdyby to mohlo být v termínu. Bude to multifunkční hřiště, takže budou zastoupeny všechny sporty. Basketbal, házená, tenis, volejbal, prostě se tady všechno vejde, za což jsme rádi. Navíc tady budeme mít i doskočiště na skok do dálky, takže můžeme zčásti dělat i atletiku."

Celé hřiště bude oploceno a jeho součástí bude i nový mobiliář jako lavička, odpadkový koš a stojan na kola. Sloužit bude nejen aktivitám školy, ale v odpoledních hodinách i lidem z okolí.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Celkové investiční náklady na stavbu samotnou jsou 4,3 miliony korun. V rámci veřejné zakázky se podařilo snížit ty náklady o více než milion korun, nicméně další milion si vyžádala plynová přeložka, která byla v kolizi se stavbou hřiště a která byla realizována v minulém roce."

Hřiště by mělo být dokončeno ještě letos do konce listopadu, záležet ale bude samozřejmě na počasí.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Zejména ta pokládka té finální umělé vrstvy vyžaduje určité klimatické podmínky, takže pokud ony v závěru té stavby nebudou jakoby technologicky vhodné, tak ten finální povrch se bude pokládat až příští rok na jaře.”

Poruba už v předchozích letech vybudovala moderní multifunkční hřiště a sportoviště u 7 základních škol a v příštím roce počítá s vybudování podobného hřiště včetně běžecké dráhy na ZŠ Bulharská.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000021920/ostravaporuba-modernizuje-skolni-hriste-ted-je-na-rade-zs-valcika