Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Poruby vybírají nejlepší návrh projektu Zelená Porubě. Hlasovat mohou do konce června

Ostrava-Poruba |

Participativní rozpočet Zelená Porubě jde do finále. Na začátku Porubané zaslali 9 návrhů na proměnu vnitrobloků, odborná porota vybrala tři a architekti pro ně vypracovali ideové návrhy. Ten vítězný vyberou lidé v hlasování, které právě začalo.

Hlasování v participativním rozpočtu Zelená Porubě je tu. Lidé v něm rozhodnou, který ze tří finálních ideových návrhů na proměnu vnitrobloků, se bude během příštího roku realizovat. Představeny byly online z virtuálního studia v Komunitním centru Všichni spolu.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Máme 3 návrhy třech vnitrobloků v různých stavebních obvodech Poruby, které byly rozpracovány do ideových návrhů, které dneska představují jak jejich navrhovatelé, tak architekti. Už jsme projednávali ty jednotlivé návrhy s komunitou, to znamená s lidmi, kteří v tom daném dvoře bydlí, protože jsme chtěli vychytat různé podněty a připomínky, které měli. To pro nás bylo podstatné spolupracovat s nimi, abychom se dozvěděli ty záležitosti včas.”

Do finálních ideových návrhů byly zpracovány Duhové hřiště, Dvůr přírodovědců a Aktivní Podéšti. Pokud jste online prezentaci nestihli, můžete se na ni podívat ze záznamu buď na facebooku, nebo youtube kanálu městského obvodu Poruba. Jednotlivé návrhy si můžete prohlédnout také na stránkách Zelená Porubě, nebo na webu fajnova Poruba.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “K dispozici budou také ve fyzické podobě na radnici městského obvodu Poruba. Hlasování potom začne 10.6.a potrvá až do 30.6. Budete moct hlasovat prostřednictvím online stránky www.zelenáporube.cz a nebo prostřednictvím papírové podoby, tedy offline podoby v pobočkách městských knihoven a v informačním centru na Hlavní třídě.”

Každý, kdo se do hlasování zapojí, má k dispozici 3 hlasy. Dva kladné pro návrhy, které chce podpořit a jeden záporný pro návrh, který se mu nelíbí. Na ten vítězný radnice vyčlenila 4 miliony korun. Který to bude, to se dozvíte už 2. července.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdlant nad Ostravicí přijímá nové návrhy do participativního rozpočtu

11. ledna 2025 17:20 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Obyvatelé Frýdlantu nad Ostravicí mohou přemýšlet, jak by město zvelebili. Své návrhy mohou opět předložit pro realizaci v rámci participativního rozpočtu.

Nápady lidí jsou na stole, je třeba vybrat ten nejlepší

14. února 2025 12:38 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Participativní rozpočet pomáhá zapojit občany do rozhodování o využití části veřejných prostředků. Jeho další ročník realizují i ve Studénce. V městské pokladně je na nové nápady lidí vyčleněno více než 320 tisíc korun.

Radnice hledá další nápady na vylepšení města. Na ten nejlepší má půl milionu

24. února 2025 12:13 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Participativní rozpočet pomáhá zapojit občany do rozhodování o využití části veřejných prostředků. Jeho další ročník byl vyhlášen i v Novém Jičíně. Město hledá nápady za půl milionu korun.


Ostravské letiště překonalo hranici půl milionu odbavených cestujících

Dnes 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letiště Leoše Janáčka Ostrava letos poprvé ve své historii odbavilo více než půl milionu cestujících. Významný milník potvrzuje rostoucí zájem o regionální letiště a širší nabídku pravidelných i charterových letů.

Ve Frýdku-Místku je vystaveno 350 betlémů z celého světa

Dnes 15:10 | Frýdek-Místek | Libor Běčák

Zhruba 350 betlémů z celého světa je vystaveno v Základní škole v ulici Československé armády ve Frýdku-Místku. Betlémy jsou vyrobené z nejrůznějších materiálů a některé jsou tak malé, že je k jejich prohlédnutí nutné použít lupu.

Těšínské divadlo je otevřeno po rozsáhlé rekonstrukci, vyšla na téměř 140 milionů korun

Rekonstrukce Těšínského divadla přinesla moderní technické zázemí, nové prostory pro diváky i umělce a zároveň vzniklo úplně nové Divadelní a kulturní centrum. To má rozšířit nabídku kulturního vyžití v Českém Těšíně.

V sídle CKV v centru Ostravy vyrostla Betlémská Jurta bratří Formanů

Včera 11:30 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Prostory Vily Hanse Ulricha na Sokolské třídě v Ostravě se proměnily ve výjimečné místo plné vánoční atmosféry, poezie a klidu. Divadlo bratří Formanů a jejich přátel představilo v Centru kultury a vzdělávání interaktivní expozici Betlémská jurta.

Domov Korýtko bude nejmodernějším zařízením pro seniory v Ostravě

Včera 17:26 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Rozsáhlá rekonstrukce a přístavba Domova Korýtko v Ostravě se blíží k závěru. Stavba se kvůli technickým komplikacím protáhla o dva roky a výrazně prodražila. Hotová by ale měla být v únoru. Konečná kapacita bude 254 klientů.

Radnice potěšila osamělé seniory vánočním obědem

Včera 11:26 | Havířov | Bára Kelnerová

Ve městě žije řada osamělých seniorů, kteří ale mají rádi společnost. Právě pro ně radnice každoročně pořádá společný vánoční oběd. Příjemné setkání potěšilo všechny zúčastněné.

Rodinné centrum shromáždilo přes stovku dárků, předalo je i dětskému domovu

Včera 15:07 | Studénka | Petra Dorazilová

Akce Krabice od bot, kterou pořádalo rodinné centrum ve Studénce, přinese radost více než stovce dětí. Díky štědrosti dárců se podařilo předat vánoční balíčky i v dětském domově v Novém Jičíně.

Radary ve Starém Městě hlídají rychlost řidičů

18. prosince 2025 17:28 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Ve Starém Městě u Frýdku-Místku bylo zavedeno automatizované úsekové měření rychlosti na ulici Na Baštici. Zařízení měří obousměrně a je zaměřeno na zvýšení bezpečnosti v obci.

Typická mluva horalů z Jablunkovska by se mohla dostat pod UNESCO

Včera 12:37 | Jablunkov | Libor Běčák

Mezi typická nářečí, kterými stále hovoří značná část lidí, patří i ta, která se používají na Těšínsku a Jablunkovsku. Právě v Jablunkově byli vyhlášeni vítězové 21. ročníku soutěže dětí hovořících nářečím.

Maniak Aerobik opět uspořádal sbírku vánočních dárků pro děti

Včera 11:41 | Havířov | Bára Kelnerová

Každé dítě si přeje rozbalit pod stromečkem vánoční dárek. Ne všechny rodiny si to ale mohou dovolit. Právě na ně myslí Maniak Aerobik ve spolupráci s havířovským odborem sociálních věcí.

Ranní nehoda na Mariánskohorské: policie hledá svědky vážného střetu s chodkyní

Včera 13:48 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

V pátek 19. prosince ráno zasahovaly složky IZS v Moravské Ostravě u vážné dopravní nehody. Řidič osobního auta se na Mariánskohorské ulici střetl s chodkyní, která utrpěla těžká zranění a skončila v nemocnici. Policisté nyní hledají svědky události.

Zanedbaný hřbitov ožívá: Mariánské Hory investují miliony

Hřbitov v Ostravě-Mariánských Horách prochází v těchto měsících rozsáhlou rekonstrukcí, která má zlepšit jeho celkový stav i komfort pro návštěvníky. Práce probíhají za plného provozu a jsou rozděleny do dvou etap.

Sbírka Srdce pro Porubu pomohla Vojtovi. Nyní se vybírá na rehabilitace pro Karin

18. prosince 2025 17:54 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Vánoce nejsou pouze o výzdobě a dobrém jídle a pití, jsou především o solidaritě. Součástí vánočního jarmarku na Alšově náměstí byla opět charitativní sbírka Srdce pro Porubu. Návštěvníci si vychutnali punč se starostkou, projížďky vláčkem i vystoupení.

Ostrava-Poruba plánuje v r. 2026 proinvestovat 180 mil. Kč. Vrátí se také Corrency

18. prosince 2025 17:44 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba v investicích nezpomalí ani příští rok. Městský obvod bude v roce 2026 hospodařit téměř s jednou miliardou korun a i přes rostoucí mandatorní výdaje chce pokračovat v rozsáhlých projektech.

Děti ve školkách v Porubě rozvíjí program Začít spolu. K dispozici mají centra aktivit

18. prosince 2025 17:31 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba se v rámci vzdělávání zaměřuje na ucelené koncepty už od mateřských škol. Také díky příspěvku radnice se některé zapojily do mezinárodního programu Začít spolu.

Porubský ples v DK Poklad 13. 2. 2026

18. prosince 2025 17:02 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Máme pro Vás pozvánku na oblíbený Porubský ples, který se uskuteční opět v Domě kultury Poklad - 13. února 2026.

Obyvatelé Poruby vybírají nejlepší návrh projektu Zelená Porubě. Hlasovat mohou do konce června
Vydáno 10. června 2021 14:49, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
Participativní rozpočet Zelená Porubě jde do finále. Na začátku Porubané zaslali 9 návrhů na proměnu vnitrobloků, odborná porota vybrala tři a architekti pro ně vypracovali ideové návrhy. Ten vítězný vyberou lidé v hlasování, které právě začalo.

Hlasování v participativním rozpočtu Zelená Porubě je tu. Lidé v něm rozhodnou, který ze tří finálních ideových návrhů na proměnu vnitrobloků, se bude během příštího roku realizovat. Představeny byly online z virtuálního studia v Komunitním centru Všichni spolu.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Máme 3 návrhy třech vnitrobloků v různých stavebních obvodech Poruby, které byly rozpracovány do ideových návrhů, které dneska představují jak jejich navrhovatelé, tak architekti. Už jsme projednávali ty jednotlivé návrhy s komunitou, to znamená s lidmi, kteří v tom daném dvoře bydlí, protože jsme chtěli vychytat různé podněty a připomínky, které měli. To pro nás bylo podstatné spolupracovat s nimi, abychom se dozvěděli ty záležitosti včas.”

Do finálních ideových návrhů byly zpracovány Duhové hřiště, Dvůr přírodovědců a Aktivní Podéšti. Pokud jste online prezentaci nestihli, můžete se na ni podívat ze záznamu buď na facebooku, nebo youtube kanálu městského obvodu Poruba. Jednotlivé návrhy si můžete prohlédnout také na stránkách Zelená Porubě, nebo na webu fajnova Poruba.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “K dispozici budou také ve fyzické podobě na radnici městského obvodu Poruba. Hlasování potom začne 10.6.a potrvá až do 30.6. Budete moct hlasovat prostřednictvím online stránky www.zelenáporube.cz a nebo prostřednictvím papírové podoby, tedy offline podoby v pobočkách městských knihoven a v informačním centru na Hlavní třídě.”

Každý, kdo se do hlasování zapojí, má k dispozici 3 hlasy. Dva kladné pro návrhy, které chce podpořit a jeden záporný pro návrh, který se mu nelíbí. Na ten vítězný radnice vyčlenila 4 miliony korun. Který to bude, to se dozvíte už 2. července.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000025974/obyvatele-poruby-vybiraji-nejlepsi-navrh-projektu-zelena-porube-hlasovat-mohou-do-konce-cervna