Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubané na ulici zjistili, jak jsou na tom zdravotně. Na Hlavní třídě proběhl Den zdraví

Ostrava-Poruba |

Na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě proběhl už tradiční Den zdraví. Lidé si tak zcela zdarma a na počkání mohli nechat změřit krevní tlak, cholesterol, množství tuku v krvi, nebo svůj metabolický věk. Dozvěděli se i jak si správně čistit zuby, nebo jakou mají krevní skupinu.

Tematické přednášky, brýle stimulující opilost, měření BMI a spoustu dalšího nabídl Den zdraví pod kruhovým objezdem na Hlavní třídě, který se tady koná pravidelně vždy začátkem podzimu.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Od rána se tady střídá celá řada lidí. Dopoledne jsou to většinou školy, takže děti z našich základních škol a odpoledne více klasická veřejnost. Já jsem ráda, že se nám daří každý rok tento Den zdraví uspořádat. Loni to bylo více zaměřeno na covid , letos už jsme mírně toto téma opustili z pochopitelných důvodů, ale myslím si, že to pořád funguje velmi dobře a budeme se to snažit zachovat tu akci, protože ji vnímáme jako velmi přínosnou a důležitou.”
Lukáš Heřík, pojišťovna RBP: “Měříme tady metabolický věk, měříme tady tělesný tuk, svalovou hmotu, vodu v těle a všechny takové tělesné údaje. Potom tady máme ještě měření zraku, měření cévního věku a prevence rakoviny žen prsu. Jsou na tom víceméně dobře. Většina má pěkné hodnoty, samozřejmě jsou tady lidi, kteří tak hezké hodnoty už nemají.”

V doprovodném programu se předvedli i členové klubu Podané ruce se svými pejsky.

Lenka Žárová, Podané ruce: “Naše organizace Podané ruce funguje 20 let. Staráme se o pomoc s pejskem pro nemocné lidi, handicapované, lidi, kteří potřebují pomoc, chtějí se pomazlit s pejsky, chodíme do domovů dětských, domovů seniorů, do nemocnic, do škol, školek. Vlastně canisterapie je terapie psem. Každý pejsek se hodí k něčemu jinému Jedná se i různé rasy, různý věk.”
Anketa: návštěvníci Dne zdraví: “Vyzkoušela jsem si měření tělesného tuku, kde jsem dopadla dobře, takže jsem se sebou spokojená a jinak je tu plno akcí. Je to tu dneska krásné.”
“My jsme si vyzkoušeli čištění zubů tady někde ve stanu a pak jsme zkoušeli šít ránu tady s dcerou a teďka si chceme jít zkusit medvěda a skládat orgány do medvěda.jak na nás přijde řada. Líbí. Vůbec jsem netušila, že tady Poruba něco takového organizuje.”
“Je to tady super, jak se tady kreslí a dělají se ty zuby a tak, to je tady dobrý. I ty brýle jsem si vyzkoušel, i tam ty červené, modré, všechny barvy.”
“Vyzkoušel jsem si tady plno věcí i ty brýle. Asi bych to nechtěl zažít takhle každý den ty brýle. Malá opilost, střední opilost, největší opilost. Pak tam byly nějaké drogy, malá únava, velká únava a je to tady dobré. Můžete si tady vyzkoušet i resuscitovat a tak. Je to tady fajn.”
“Já si myslím, že se tady hodně dětí z toho ponaučí, že jestli chtějí být záchranáři, tak už ví, co mají dělat. Je to tu super.”

Na akci se také tančilo. Proběhl tady taneční workshop Jerusalema. Vystoupil i Traumadand a předvedl se i záchranáři a lidé se dozvěděli i to, jak se správně otužovat.

Nahlásit chybu


K tématu

Ekologické aktivity, workshopy, kvízy. Poruba se už tradičně zapojili do oslav Dne Země

4. května 2023 12:52 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

22. duben je celosvětově označován jako Den Země. Jeho poselstvím je boj za lepší životní prostředí a větší zájem o ekologii. Téma letošního roku bylo: Naslouchejme přírodě a vnímejme ji!

Sezóna nejen sportovních akcí je tu. V Porubě odstartovala Ostravou na kolečkách

27. dubna 2023 11:37 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Sezónu sportů v Porubě odstartovala už tradiční akce Ostrava na kolečkách. Spojená byla s bohatým doprovodným programem a registrací na cyklistický závod Porubajk a charitativní běh. Hlavní třída tak byla zcela uzavřena pro motorová vozidla.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Senior zapomněl kulovnici opřenou o auto. Recidivista ji sebral a prodal

Včera 20:29 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

77letý senior vykládal v Ostravě věci z auta a zapomněl při tom na kulovnici, kterou nechal stát vedle. Zbraň schovanou v pouzdře sebral náhodný kolemjdoucí. Byl to recidivista, který zbraň prodal. Policisté ho vypátrali díky kamerám a následně zadrželi i kupce. Oběma teď hrozí vězení. Se seniorem bude za odložení zbraně projednán přestupek.

Ostrava chce novým projektem pomoci udržet školáky u vzdělávání

Včera 11:50 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava. To je název nového projektu, který ve městě odstartoval loni v září. Běží 22 měsíců v pěti vybraných základních školách. Cílem aktivit je zvýšit školní úspěšnost žáků základních škol, ohrožených školním neúspěchem a snížení rizika jejich předčasného odchodu ze vzdělávání. Jedná se především o žáky pocházející ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí.

Den Země v Ostravě nabídl poučení i zábavu

19. dubna 2024 16:03 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava oslavila Den Země. Návštěvníci zažili den plný zážitků, spojený s poznáváním světa kolem nás. Akci navštívili hlavně mateřské, základní a střední školy. Určena byla také veřejnosti.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

19. dubna 2024 14:24 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Ostrava opět boxuje extraligu olympijského boxu, zápasy lákají na ty nejlepší

Extraliga boxu České boxerské asociace je oficiální nejvyšší soutěž olympijského boxu. Po letech se opět boxuje i v Ostravě a domácí zápasy jsou plné napětí a emocí. Hned první velký souboj přinesl výhru domácích proti Jihlavě.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Porubané na ulici zjistili, jak jsou na tom zdravotně. Na Hlavní třídě proběhl Den zdraví
Vydáno 7. října 2021 17:55, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
Na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě proběhl už tradiční Den zdraví. Lidé si tak zcela zdarma a na počkání mohli nechat změřit krevní tlak, cholesterol, množství tuku v krvi, nebo svůj metabolický věk. Dozvěděli se i jak si správně čistit zuby, nebo jakou mají krevní skupinu.

Tematické přednášky, brýle stimulující opilost, měření BMI a spoustu dalšího nabídl Den zdraví pod kruhovým objezdem na Hlavní třídě, který se tady koná pravidelně vždy začátkem podzimu.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Od rána se tady střídá celá řada lidí. Dopoledne jsou to většinou školy, takže děti z našich základních škol a odpoledne více klasická veřejnost. Já jsem ráda, že se nám daří každý rok tento Den zdraví uspořádat. Loni to bylo více zaměřeno na covid , letos už jsme mírně toto téma opustili z pochopitelných důvodů, ale myslím si, že to pořád funguje velmi dobře a budeme se to snažit zachovat tu akci, protože ji vnímáme jako velmi přínosnou a důležitou.”
Lukáš Heřík, pojišťovna RBP: “Měříme tady metabolický věk, měříme tady tělesný tuk, svalovou hmotu, vodu v těle a všechny takové tělesné údaje. Potom tady máme ještě měření zraku, měření cévního věku a prevence rakoviny žen prsu. Jsou na tom víceméně dobře. Většina má pěkné hodnoty, samozřejmě jsou tady lidi, kteří tak hezké hodnoty už nemají.”

V doprovodném programu se předvedli i členové klubu Podané ruce se svými pejsky.

Lenka Žárová, Podané ruce: “Naše organizace Podané ruce funguje 20 let. Staráme se o pomoc s pejskem pro nemocné lidi, handicapované, lidi, kteří potřebují pomoc, chtějí se pomazlit s pejsky, chodíme do domovů dětských, domovů seniorů, do nemocnic, do škol, školek. Vlastně canisterapie je terapie psem. Každý pejsek se hodí k něčemu jinému Jedná se i různé rasy, různý věk.”
Anketa: návštěvníci Dne zdraví: “Vyzkoušela jsem si měření tělesného tuku, kde jsem dopadla dobře, takže jsem se sebou spokojená a jinak je tu plno akcí. Je to tu dneska krásné.”
“My jsme si vyzkoušeli čištění zubů tady někde ve stanu a pak jsme zkoušeli šít ránu tady s dcerou a teďka si chceme jít zkusit medvěda a skládat orgány do medvěda.jak na nás přijde řada. Líbí. Vůbec jsem netušila, že tady Poruba něco takového organizuje.”
“Je to tady super, jak se tady kreslí a dělají se ty zuby a tak, to je tady dobrý. I ty brýle jsem si vyzkoušel, i tam ty červené, modré, všechny barvy.”
“Vyzkoušel jsem si tady plno věcí i ty brýle. Asi bych to nechtěl zažít takhle každý den ty brýle. Malá opilost, střední opilost, největší opilost. Pak tam byly nějaké drogy, malá únava, velká únava a je to tady dobré. Můžete si tady vyzkoušet i resuscitovat a tak. Je to tady fajn.”
“Já si myslím, že se tady hodně dětí z toho ponaučí, že jestli chtějí být záchranáři, tak už ví, co mají dělat. Je to tu super.”

Na akci se také tančilo. Proběhl tady taneční workshop Jerusalema. Vystoupil i Traumadand a předvedl se i záchranáři a lidé se dozvěděli i to, jak se správně otužovat.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000027867/porubane-na-ulici-zjistili-jak-jsou-na-tom-zdravotne-na-hlavni-tride-probehl-den-zdravi