Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Doubledeckery DPO mají novou trasu. Nově jezdí i přes Porubu a Jih

Ostrava-Poruba |

Doubledeckery DPO nově jezdí do ostravské zoologické zahrady a Dolní oblasti Vítkovic z Ostravy-Jihu a Poruby. Cílem je přilákat další cestující a zvýšit pohodlí při přepravě do těchto hojně navštěvovaných turistických cílů Ostravy.

Zatímco dosud pendlovaly jen mezi ostravskou zoologickou zahradou a Dolní oblastí Vítkovic, teď zajíždí i do Poruby a Jihu. Doubledeckery, neboli vyhlídkovými autobusy na lince č. 88 se tak sveze daleko více lidí a odpadne i problém s parkováním.

Daniel Morys, generální ředitel DPO: “Přišlo nám vhodné, aby tu radost z těch zážitků z jízdy s doubledeckerem jsme se podělili s mnohem více lidmi a proto jsme se rozhodli změnit tu trasu linky 88 tak, aby projížděla i dalšími důležitými městskými částmi Ostravy jako jsou Poruba a Ostrava-Jih a potom navázal na tu svoji tradiční trasu přes Vítkovice, centrum do zoo.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Což si myslím, že je velmi komfortní a pohodlný spoj, který může dopravovat celé rodiny, rodiny s dětmi na cestě, kde museli třeba několikrát přestupovat, nebo jezdit auty a pak složitě třeba u zoo hledat parkoviště. Já už jsem zaznamenala nějaký ohlas na to a myslím, že právě různé maminky na to reagovaly, že se určitě svezou. Nehledě na to, že jízda samotným doubledeckerem, je zážitek a k panoramatu Hlavní třídy, myslím, že ještě dvojnásobný.”

První spoj vyjíždí ze zastávky Poruba, Opavská po 8. hodině ráno. Další spoje pojedou co hodinu a v určitých časech co půl hodiny.

Jiří Novák, ředitel Zoo Ostrava: “Je to mimořádná věc, my to takhle vnímáme a samozřejmě jako takovou i propagujeme. Nakonec i tady vidíte, že jsem si vzal sebou model doubledeckeru, který prodáváme v našem zooshopu. Už teď můžu říct, že je to šlágr, že se kupuje strašně moc. Samozřejmě očekáváme, že to může zvýšit o trochu i návštěvnost, ale především to může uvolnit parkovací místa před zoo.”
Renáta Červená, marketing, DOV: “Je to další přínos pro naše návštěvníky a vím, že i loni, když doubledecker vyjel, 88, tak si to moc chválili a rádi vystupovali na zastávkách v Dolních Vítkovicích.”

Doubledecker bude mít v Ostravě-Jihu hned dvě zastávky. Tady v Hrabůvce u polikliniky a v Zábřehu o obchodního centra Kotva.

Daniela Havlová, učitelka, MŠ Mitušova 90: “Pro děti to bude velký zážitek, o autobusu si ve školce povídáme. Děti vždycky říkají, že ráno viděli projet autobus, tak jsme rádi, že se můžeme projet a že budou mít skvělý zážitek.”

V Porubě bude doubledecker zastavovat na ulici Opavská, u Duhy, na Alšově náměstí a na Francouzské ulici. Jízdní řád linky č. 88 najdete na webu ostravského dopravního podniku.

www.dpo,cz

Nahlásit chybu


K tématu

V ostravské zoo se rozmnožili bažanti zlatí

1. července 2023 17:20 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Bažant zlatý obývá v Zoo Ostrava voliéru společně s hejnem papoušků alexandrů čínských. V současné době zde oba druhy odchovávají mláďata. Zatímco odchov alexandrů probíhá skrytě v hnízdních budkách, bažantí mláďata vodí samice před zraky návštěvníků od vylíhnutí.

V Zoo Ostrava se vylíhla mláďata sýců rousných

30. června 2023 18:29 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Celkem čtyři mláďata sýců rousných mohou v tomto období pozorovat návštěvníci ostravské zoologické zahrady. Rodinu této silně ohrožené sovy naší přírody najdou ve voliéře na jedné z botanických stezek – na Cestě vody.

Zoo Ostrava prodloužila na prázdniny otevírací dobu

2. července 2023 7:37 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Se začátkem prázdnin prodlužuje ostravská zoologická zahrada otvírací dobu. Lidé budou moci v areálu zůstat až do 20 hodin. Pavilony a pokladny se uzavřou v obvyklou hodinu, tj. v 18 hodin. Kdo si bude chtít užít procházku podvečerní zahradou, musí přijít před uzavřením pokladem, později už nebude do areálu vpuštěn. Platí to i pro držitele permanentních vstupenek.


Sarkofág za tři miliardy má překrýt prohořívající haldu v Ostravě

Včera 16:29 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Odborníci přišli s řešením, jak dokončit sanaci haldy Heřmanice. Hodlají tam postavit speciální sarkofág, který má zajistit spolehlivou ochranu životního prostředí i zdraví obyvatel. Práce mají trvat deset let a náklady se odhadují až na 3 miliardy korun.

Radikální a citlivý k historii. Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze

Včera 13:32 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Padající strom zabil ženu v Českém Těšíně. Další lidé se zranili. Hasiči řešili stovky událostí

Včera 21:48, vydáno včera 9:46 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky, které se přehnaly přes Moravskoslezský kraj mají na svědomí i lidský život. Záchranáři pomáhali také dalším zraněným. Hasiči řešili do čtvrtečních 18:00 hodin 939 událostí. Zpustošená je i ostravská zoo, která se musela uzavřít.

Nový Jičín má nové ulice, jejich názvy odkazují i na zdejší historii vaření piva

V Novém Jičíně vznikají dvě nové ulice, a to v lokalitě Pod Skalkou, kde začne výstavba rodinných domů. Zastupitelé teď schválili jejich názvy. Místní adresy budou znít Pivovarská a Na Bochetě.

Havířov nabízí lidem novou komunikační aplikaci

Pokud chce magistrát v Havířově prezentovat nějaký projekt, vyrazí s mobilní radnicí přímo za občany. Tentokrát lidem město představilo novou komunikační síť.

Vyvrácené stromy, stržené střechy, lokální záplavy. V Českém Těšíně jeden člověk zemřel

Včera 21:57, vydáno 19. června 2024 21:34 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravou a Slezskem se ve středu večer prohnaly silné bouřky i supercely. Bouřky podle meteorologů produkovaly propady vzduchu se silnými nárazy s kroupami. Hasiči hlásí opět plno výjezdů. V řadě měst se vyvrátily i statné stromy, strženy byly některé střechy a lokálně zaplaveny i sklepy. Na mnoha místech nejde elektřina. Hlášeno je bohužel i úmrtí.

Na transfuzní stanici rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín

Na transfuzní stanici karvinské rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín a jejich rodinní příslušníci.

Frýdek-Místek udělil čtyři Ceny města za rok 2023

Frýdek-Místek uděloval ceny města za rok 2023. Ocenění se udělovalo za oblast záchrany životů, přínos v kultuře a výtvarné umění a architektura. Cenu získali čtyři lidé, jeden z nich in memoriam.

Technické služby Nového Jičína ukázaly svůj areál a úklidové stroje

Novojičínské technické služby uspořádaly den otevřených dveří, veřejnosti zpřístupnily areál střediska zeleně. Ten byl v nedávné době revitalizován. Zájemci si tu mohli prohlédnout nové haly a techniku, která pomáhá udržovat město upravené.

Nemocnice v Havířově cvičně aktivovala traumaplán, po výbuchu plynu musela ošetřit přes 20 pacientů

19. června 2024 11:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Kraj každým rokem vybere jednu svou nemocnici, kde musí být kvůli hromadnému neštěstí spuštěn traumaplán. Tentokrát taktické cvičení bylo vyhlášeno v Havířovské nemocnici. Vše se odehrálo za plného provozu.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka byl zahájen, probíhá po celém Moravskoslezském kraji

Letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka probíhá ve slavnostní atmosféře. Na tento rok totiž připadl nejen Rok české hudby ale i výročí samotného Leoše Janáčka, který se narodil před 170 lety. V rámci festivalu tak opět vystoupí nejen špičkoví hudebníci, chybět nebude ani balet a bohatý doprovodný program.

Porubští trubači oslavili 15 let. S výročním koncertem vystoupili v klubu Garáž

Porubští trubči oslavili 15 let od svého založení výročním koncertem v klubu Garáž v Martinově. Za tu dobu se pořádně rozrostli, z původních 5 členů jich je v současné době 20. Loni jich bylo dokonce 27.

TJ Sokol Poruba má 130 let. Na oslavě se předvedly všechny oddíly

TJ Sokol Poruba oslavil neuvěřitelných 130 let od svého založení v roce 1894. V areálu Sokolovny uspořádal slavnostní program, na kterém se předvedly všechny sportovní oddíly a nechyběla ani zábava.

ZŠ Komenského uspořádala už druhou Zahradní slavnost. Pozvala na ni i rodiče žáků

Porubská Základní škola Komenského uspořádala Zahradní slavnost. Pozvala na ni rodiče i prarodiče dětí a do organizace zapojila vybrané žáky. Díky slunečnému počasí bylo ve venkovním areálu školy plno.

Modernizace klíčového pavilonu v MNO skončila. Nové zázemí má interna, kardiologie i ortopedie

19. června 2024 12:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Městská nemocnice Ostrava neustále vylepšuje péči o pacienty a potupně modernizuje zázemí jednotlivých oddělení. Nyní byla po třech letech ukončena modernizace klíčového pavilonu E2, ve kterém má zázemí interna, kardiologie i ortopedie.

Doubledeckery DPO mají novou trasu. Nově jezdí i přes Porubu a Jih
Vydáno 5. května 2022 14:10, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
Doubledeckery DPO nově jezdí do ostravské zoologické zahrady a Dolní oblasti Vítkovic z Ostravy-Jihu a Poruby. Cílem je přilákat další cestující a zvýšit pohodlí při přepravě do těchto hojně navštěvovaných turistických cílů Ostravy.

Zatímco dosud pendlovaly jen mezi ostravskou zoologickou zahradou a Dolní oblastí Vítkovic, teď zajíždí i do Poruby a Jihu. Doubledeckery, neboli vyhlídkovými autobusy na lince č. 88 se tak sveze daleko více lidí a odpadne i problém s parkováním.

Daniel Morys, generální ředitel DPO: “Přišlo nám vhodné, aby tu radost z těch zážitků z jízdy s doubledeckerem jsme se podělili s mnohem více lidmi a proto jsme se rozhodli změnit tu trasu linky 88 tak, aby projížděla i dalšími důležitými městskými částmi Ostravy jako jsou Poruba a Ostrava-Jih a potom navázal na tu svoji tradiční trasu přes Vítkovice, centrum do zoo.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Což si myslím, že je velmi komfortní a pohodlný spoj, který může dopravovat celé rodiny, rodiny s dětmi na cestě, kde museli třeba několikrát přestupovat, nebo jezdit auty a pak složitě třeba u zoo hledat parkoviště. Já už jsem zaznamenala nějaký ohlas na to a myslím, že právě různé maminky na to reagovaly, že se určitě svezou. Nehledě na to, že jízda samotným doubledeckerem, je zážitek a k panoramatu Hlavní třídy, myslím, že ještě dvojnásobný.”

První spoj vyjíždí ze zastávky Poruba, Opavská po 8. hodině ráno. Další spoje pojedou co hodinu a v určitých časech co půl hodiny.

Jiří Novák, ředitel Zoo Ostrava: “Je to mimořádná věc, my to takhle vnímáme a samozřejmě jako takovou i propagujeme. Nakonec i tady vidíte, že jsem si vzal sebou model doubledeckeru, který prodáváme v našem zooshopu. Už teď můžu říct, že je to šlágr, že se kupuje strašně moc. Samozřejmě očekáváme, že to může zvýšit o trochu i návštěvnost, ale především to může uvolnit parkovací místa před zoo.”
Renáta Červená, marketing, DOV: “Je to další přínos pro naše návštěvníky a vím, že i loni, když doubledecker vyjel, 88, tak si to moc chválili a rádi vystupovali na zastávkách v Dolních Vítkovicích.”

Doubledecker bude mít v Ostravě-Jihu hned dvě zastávky. Tady v Hrabůvce u polikliniky a v Zábřehu o obchodního centra Kotva.

Daniela Havlová, učitelka, MŠ Mitušova 90: “Pro děti to bude velký zážitek, o autobusu si ve školce povídáme. Děti vždycky říkají, že ráno viděli projet autobus, tak jsme rádi, že se můžeme projet a že budou mít skvělý zážitek.”

V Porubě bude doubledecker zastavovat na ulici Opavská, u Duhy, na Alšově náměstí a na Francouzské ulici. Jízdní řád linky č. 88 najdete na webu ostravského dopravního podniku.

www.dpo,cz

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000031243/doubledeckery-dpo-maji-novou-trasu-nove-jezdi-i-pres-porubu-a-jih