Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

Ostrava-Poruba |  | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

Desítky exponátů od tvůrců z celé České republiky byly k vidění na ZŠ Dětská na interaktivní výstavě Svět fantazie z kostek. Vystaveny byly například modely s tematikou života v indiánské vesnici nebo v pravěku, italská promenáda, New York z roku 1938 nebo historické hrady.

Martina Dušková (Piráti), místostarostka Ostravy-Poruby: “Ö celou výstavu se stará náš odbor školství. Máme to už tradičně na ZŠ Dětská, která nám vyšla vstříc a poskytla nám své prostory. I díky tomu se nám daří držet vstupné na přijatelné úrovni, takže je dostupné, Je to výstava, která má velkou oblibu. Jsou tady k vidění různé modely stavební, máme tady i porubský Oblouk přestavěný do lega.”

Monika Soviarová, odbor školství, MOb Poruba: “Zúčastňuje se letos 40 vystavovatelů, máme i nejmenšího vystavovatele. Ten půjde do 1. třídy. Mezi vystavovateli je také nejstarší vystavovatel, který přijel z Berouna, má vlakové diorama a pan Mirek Endroe tomu už letos bude 80 let.”

Výstava probíhala ve všech třídách v prvním patře školy a také v přízemí a obou tělocvičnách. Ve druhém patře byly pro návštěvníky připraveny herní koutky, kde se mohli zabavit jak děti tak dospělí.

Monika Soviarová, odbor školství, MOb Poruba: “Výstava je pestrá, můžu vypíchnout, že nově vystavovatelé z fóra kostky.org přivezli dvoumetrový model Staroměstského náměstí v Praze.”

anketa: vystavovatelé: “Jednou za rok, před Vánoci se postaví společný velký model, který je určitou dobu vystaven v nějakém velkém hračkářství a vlastně prezentujeme nějakým způsobem náš um a zároveň podporujeme i provazbu s českou kulturou, ať už právě to Staroměstské náměstí. Minulý rok jsme dělali například Ladovskou vesnici.”
“Poskládal jsem mozaiky Tlapková patrola, potom jsem ještě podle plánků poskládal takové postavičky, ještě tady jsem vzal takovou potopenou loď jako hrad, kterou jsem stavěl jeden den a ještě takové draky lego technik. Stavím už 4 roky a moc mě to baví.”
“Stavím to hodně let u, po večerech, asi 5 let jsem to stavěl. Interaktivní to není, mám tam světýlka, svítí to, hlavní je zoo. To já stavím, pořád to zvětšuju, pak tam mám pláž, mám tam pevnost orků, mám tam osvětlený les vataran, mám tam novinku močál strašidelný.”
anketa: návštěvníci: “Nejvíc se mi asi líbilo hrad s Harrym Potterem, protože na Harryho Pottera se dívám už hodně dlouho a mám ho moc ráda. Chodím tady už druhý rok a je to tu velká zábava, protože nejenže se tady koukneme na různé lego, ale můžeme si tady koupit i různé přívěsky a tak.”
“Nejvíc se mi líbili asi tam ti dinosauři. A to je asi tak vše, ale je to tu hodně hezké.”

Příznivci modelů si mohli některé z lego setů i zakoupit a součástí výstavy byla i soutěž o nejoblíbenější modely.

Nahlásit chybu


K tématu

Didaktická hra propojila žáky porubské ZŠ Dětská. Moderní vzdělávání je nadchlo

8. června 2023 16:06 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

Žáci 5. až 9. tříd ZŠ Dětská si vyzkoušel školu hrou. Navázali spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci, která pro ně připravila didaktickou dílnu a integrovaný předmět Slovo a číslo.


V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.


Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. června 2024 od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Jejich kapacita je dostatečná

16. května 2024 20:53 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Rodiče je mohli přihlásit do kterékoli školky v obvodu. Spádovou oblastí je totiž celá Poruba.

Mladí cyklisté z Ostravy se učili bezpečnému provozu a zasoutěžili si

16. května 2024 20:39 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Se zásadami bezpečného chování v silničním provozu se každoročně seznamují žáci 3. až 5. tříd základních škol z Ostravy. Vyvrcholením dopravní výuky mladých cyklistů byla soutěž, která se konala na dopravním hřišti v Hrabůvce.

Nenechávejte v autech nic cenného. Zloděj během pár dní vykradl 16 vozidel v Ostravě

16. května 2024 11:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Dnes máme dobrou zprávu pro majitele vozidel. Ostravským policistům se podařilo zadržet zloděje, který během pár dní vykradl 16 aut. Zároveň je to ale pro řidiče výstraha, aby nenechávali v autech nic cenného, protože právě viditelné věci pachatele přilákaly.

ZŠ Bohumínská poprvé navštívili žáci z polského Těšína, školy navázaly přeshraniční spolupráci

Žáci i učitelé Základní školy Bohumínská ve Slezské Ostravě a Szkoły Podstawowej nr 1 z polského Těšína se poprvé sešli, aby navázali přeshraniční spolupráci. Polské hosty čekalo v Ostravě tradiční přivítání chlebem se solí, ale i prohlídka školy, nebo přátelský zápas v basketbalu.

Slezskoostravské Bazaly hostily trenérskou konferenci, přednášel i trenér španělského FC Sevilla

Na Bazalech proběhla další trenérská konference – ojedinělá akce určená jak trenérům, tak i fotbalovým nadšencům. Své zkušenosti zde letos předávali jak reprezentační trenéři, tak i šéftrenér mládeže FC Sevilla, José Ramón Collado.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek
Vydáno 19. dubna 2024 14:39, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

Desítky exponátů od tvůrců z celé České republiky byly k vidění na ZŠ Dětská na interaktivní výstavě Svět fantazie z kostek. Vystaveny byly například modely s tematikou života v indiánské vesnici nebo v pravěku, italská promenáda, New York z roku 1938 nebo historické hrady.

Martina Dušková (Piráti), místostarostka Ostravy-Poruby: “Ö celou výstavu se stará náš odbor školství. Máme to už tradičně na ZŠ Dětská, která nám vyšla vstříc a poskytla nám své prostory. I díky tomu se nám daří držet vstupné na přijatelné úrovni, takže je dostupné, Je to výstava, která má velkou oblibu. Jsou tady k vidění různé modely stavební, máme tady i porubský Oblouk přestavěný do lega.”

Monika Soviarová, odbor školství, MOb Poruba: “Zúčastňuje se letos 40 vystavovatelů, máme i nejmenšího vystavovatele. Ten půjde do 1. třídy. Mezi vystavovateli je také nejstarší vystavovatel, který přijel z Berouna, má vlakové diorama a pan Mirek Endroe tomu už letos bude 80 let.”

Výstava probíhala ve všech třídách v prvním patře školy a také v přízemí a obou tělocvičnách. Ve druhém patře byly pro návštěvníky připraveny herní koutky, kde se mohli zabavit jak děti tak dospělí.

Monika Soviarová, odbor školství, MOb Poruba: “Výstava je pestrá, můžu vypíchnout, že nově vystavovatelé z fóra kostky.org přivezli dvoumetrový model Staroměstského náměstí v Praze.”

anketa: vystavovatelé: “Jednou za rok, před Vánoci se postaví společný velký model, který je určitou dobu vystaven v nějakém velkém hračkářství a vlastně prezentujeme nějakým způsobem náš um a zároveň podporujeme i provazbu s českou kulturou, ať už právě to Staroměstské náměstí. Minulý rok jsme dělali například Ladovskou vesnici.”
“Poskládal jsem mozaiky Tlapková patrola, potom jsem ještě podle plánků poskládal takové postavičky, ještě tady jsem vzal takovou potopenou loď jako hrad, kterou jsem stavěl jeden den a ještě takové draky lego technik. Stavím už 4 roky a moc mě to baví.”
“Stavím to hodně let u, po večerech, asi 5 let jsem to stavěl. Interaktivní to není, mám tam světýlka, svítí to, hlavní je zoo. To já stavím, pořád to zvětšuju, pak tam mám pláž, mám tam pevnost orků, mám tam osvětlený les vataran, mám tam novinku močál strašidelný.”
anketa: návštěvníci: “Nejvíc se mi asi líbilo hrad s Harrym Potterem, protože na Harryho Pottera se dívám už hodně dlouho a mám ho moc ráda. Chodím tady už druhý rok a je to tu velká zábava, protože nejenže se tady koukneme na různé lego, ale můžeme si tady koupit i různé přívěsky a tak.”
“Nejvíc se mi líbili asi tam ti dinosauři. A to je asi tak vše, ale je to tu hodně hezké.”

Příznivci modelů si mohli některé z lego setů i zakoupit a součástí výstavy byla i soutěž o nejoblíbenější modely.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000042665/v-porubske-zs-detska-probehla-oblibena-interaktivni-vystava-svet-fantazie-z-kostek