Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

Ostrava-Poruba |  | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Porubě začala oblíbená akce Sdílko Poruba. Tentokrát v prostoru u Floridy, kde za pár týdnu začne jeho celková rekonstrukce. Prostřednictvím Sdílka se tak dozvíte, jak bude tato lokalita v budoucnu vypadat.

Lucie Baránková Vilamová, starostka Ostravy-Poruby: “Sdílko je originální, netradiční pop up expozice, kde se prezentují místní regionální obchodníci a vždycky je doplňujeme o kontejnery, které se věnují městskému obvodu Poruba, ať už akcím, které jsme udělali, nebo akcím, které plánujeme, aby si je lidé mohli prohlédnout, aby s námi mohli třeba interaktivně spolupracovat na některých věcech. Dneska nám tady můžou ukázat například které projekty se jim nejvíce líbily, které nejvíce oceňují, ale také třeba která místa mají v Porubě rádi a podobně.”
Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostravav-Poruba: “Součástí Sdílko výstavy je i 3D model Floridy. Je tam taková pochozí terasa, různé kontejnerové kavárničky, kašny, dětské hřiště. Ale je třeba říct, že to je opravdu vizualizace ať úplně to všichni neberou dospalova, že by to mělo vypadat přesně takhle, ale je to ilustrační, aby si lidé dokázali představit, jak to v tom prostoru tady bude vypadat.”

Na Sdílku se tradičně představují i místní podnikatelé, kteří se ve výstavních kontejnerech střídají co jeden až dva dny.

anketa: prodejci: “Sdílko miluji, protože je to možnost ukázat se na domácí půdě. My jsme z ,můžeme ukržt i bylinky Poruby a vlastně město Poruba to dělá hlavně pro obyvatele, takže jsme rádi, že jsme tady a novinky. Máme spoustu nových omáček od třeba višňových s vínem višňovým až po mega brutální Ostravskou krev. //Chodí lidi, zájem je samozřejmě, spousta lidí nás už zná, takže i pokecáme, je to takové příjemné.
"Nabízíme tady americké sušenky a popcorn a dneska tad od lidí pozorujeme velký zájem. Máme skoro vyprodáno, takže hodnotíme tuto akci jako velmi úspěšnou."

Nechybí ani různé tvořivé dílny a kulturní vystoupení.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: “Je to takové spojení mnoha věcí Sdílko jako takové, myslím, že je oblíbené především u mladých rodin s dětmi, ale chodí tady v podstatě všechny věkové kategorie jek už jsme si zkusili v těch minulých ročnících. Už můžu prozradit, že dosud to byl pouze porubský projekt, který se konal co dva roky, tak jsme se domluvili s městem, že v příštím roce by se Sdílko mohlo objevit na Prokešově náměstí před novou radnicí.”

Součástí Sdílka bude také procházka s arboristou, která se uskuteční 23. května v 17 hodin.

Nahlásit chybu


K tématu

V Ostravě-Porubě se po dvou letech vrací Sdílko. Oživí prostranství u Floridy

11. ledna 2024 17:01 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

V Ostravě-Porubě se po dvou letech opět uskuteční Sdílko. Tentokrát bude úplně poprvé probíhat na prostranství u Floridy. Sdílko je jednou z akcí, která podporuje místní podnikatele.

Sdílko Poruba už klepe na dveře. Probíhat bude od 14. května v prostoru u Floridy

9. května 2024 23:19 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Poruba bude po dvouleté pauze opět patřit oblíbenému Sdílku. Probíhat bude od 14. května tentokrát na Hlavní třídě v prostoru u Floridy, který čeká celková revitalizace.

Poruba připravuje 5. ročník Sdílka. V netradičních Pop Up expozicích se představí prodejci z celého kraje

11. ledna 2024 11:07 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

V Ostravě-Porubě se po dvou letech opět uskuteční Sdílko. Tentokrát bude úplně poprvé probíhat na prostranství u Floridy. Sdílko je jednou z akcí, která podporuje místní podnikatele.


Následky silné bouře opět zaměstnávají hasiče po celém regionu, nejčastěji zasahují u polámaných a vyvrácených stromů

Dnes 13:54, vydáno dnes 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Od pátečního večera prošly přes Moravskoslezský kraj další série intenzivních bouřek. Silný vítr lámal a vyvracel stromy. Lidé na některých místech hlásili také větší kroupy. Hasiči mají i během soboty opět plno práce.

Sanatorium v Jablunkově slaví 100 let, nemocných s tuberkulózou už je jen minimum

Jediné plicní sanatorium zaměřené na léčbu tuberkulózy v Beskydech letos slaví 100 let svého působení. V Jablunkově si výročí připomněli zdravotníci, zástupci města i kraje, který zařízení provozuje.

Vedení Karviné ocenilo před koncem školního roku nejlepší žáky základních škol

Před koncem školního roku se zástupci vedení Karviné sešli s nejlepšími žáky základních škol, aby jim k jejich vynikajícím výsledkům pogratulovali. Letos ocenění proběhlo v kině Centrum, nechyběla společná snídaně a prohlídka zázemí kina.

O prohlídky výjezdových stanic záchranářů byl velký zájem

Včera 16:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři v Moravskoslezském kraji pořádali Den otevřených dveří. Otevřelo se čtrnáct stanic v kraji. Dopoledne je hojně navštěvovali školáci a odpoledne veřejnost. Záchranáři představili techniku a předávali dobré rady v poskytování první pomoci a prevenci.

MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Zdravotnická škola se na Den zdraví proměnila v nemocnici

Den zdraví na SZŠ a VOŠZ v Ostravě má dlouhou tradici a je primárně určen pro žáky ostravských mateřských škol a prvního stupně základních škol.

Moravská Ostrava a Přívoz postupně revitalizuje i Husův sad

Centrální ostravský obvod revitalizuje také Husův sad. Aktuálně tam byly vysazeny nové trvalkové záhony a chystá se také realizace nového hřiště.

Ostravští strážníci realizovali na školách přes 800 preventivních programů

Včera 14:32 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Prevence je důležitou součástí práce ostravských strážníků. Cílí na nejzranitelnější skupiny, mezi které patří děti a dospívající mládež. Právě z tohoto důvodu ostravští strážníci-preventisté realizovali v průběhu celého školního roku v mateřských, základních i středních školách řadu besed i preventivních projektů.

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka byl zahájen, probíhá po celém Moravskoslezském kraji

Letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka probíhá ve slavnostní atmosféře. Na tento rok totiž připadl nejen Rok české hudby ale i výročí samotného Leoše Janáčka, který se narodil před 170 lety. V rámci festivalu tak opět vystoupí nejen špičkoví hudebníci, chybět nebude ani balet a bohatý doprovodný program.

Porubští trubači oslavili 15 let. S výročním koncertem vystoupili v klubu Garáž

20. června 2024 21:10 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubští trubči oslavili 15 let od svého založení výročním koncertem v klubu Garáž v Martinově. Za tu dobu se pořádně rozrostli, z původních 5 členů jich je v současné době 20. Loni jich bylo dokonce 27.

TJ Sokol Poruba má 130 let. Na oslavě se předvedly všechny oddíly

20. června 2024 21:00 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

TJ Sokol Poruba oslavil neuvěřitelných 130 let od svého založení v roce 1894. V areálu Sokolovny uspořádal slavnostní program, na kterém se předvedly všechny sportovní oddíly a nechyběla ani zábava.

Sarkofág za tři miliardy má překrýt prohořívající haldu v Ostravě

20. června 2024 16:29 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Odborníci přišli s řešením, jak dokončit sanaci haldy Heřmanice. Hodlají tam postavit speciální sarkofág, který má zajistit spolehlivou ochranu životního prostředí i zdraví obyvatel. Práce mají trvat deset let a náklady se odhadují až na 3 miliardy korun.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru
Vydáno 16. května 2024 21:02, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Porubě začala oblíbená akce Sdílko Poruba. Tentokrát v prostoru u Floridy, kde za pár týdnu začne jeho celková rekonstrukce. Prostřednictvím Sdílka se tak dozvíte, jak bude tato lokalita v budoucnu vypadat.

Lucie Baránková Vilamová, starostka Ostravy-Poruby: “Sdílko je originální, netradiční pop up expozice, kde se prezentují místní regionální obchodníci a vždycky je doplňujeme o kontejnery, které se věnují městskému obvodu Poruba, ať už akcím, které jsme udělali, nebo akcím, které plánujeme, aby si je lidé mohli prohlédnout, aby s námi mohli třeba interaktivně spolupracovat na některých věcech. Dneska nám tady můžou ukázat například které projekty se jim nejvíce líbily, které nejvíce oceňují, ale také třeba která místa mají v Porubě rádi a podobně.”
Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostravav-Poruba: “Součástí Sdílko výstavy je i 3D model Floridy. Je tam taková pochozí terasa, různé kontejnerové kavárničky, kašny, dětské hřiště. Ale je třeba říct, že to je opravdu vizualizace ať úplně to všichni neberou dospalova, že by to mělo vypadat přesně takhle, ale je to ilustrační, aby si lidé dokázali představit, jak to v tom prostoru tady bude vypadat.”

Na Sdílku se tradičně představují i místní podnikatelé, kteří se ve výstavních kontejnerech střídají co jeden až dva dny.

anketa: prodejci: “Sdílko miluji, protože je to možnost ukázat se na domácí půdě. My jsme z ,můžeme ukržt i bylinky Poruby a vlastně město Poruba to dělá hlavně pro obyvatele, takže jsme rádi, že jsme tady a novinky. Máme spoustu nových omáček od třeba višňových s vínem višňovým až po mega brutální Ostravskou krev. //Chodí lidi, zájem je samozřejmě, spousta lidí nás už zná, takže i pokecáme, je to takové příjemné.
"Nabízíme tady americké sušenky a popcorn a dneska tad od lidí pozorujeme velký zájem. Máme skoro vyprodáno, takže hodnotíme tuto akci jako velmi úspěšnou."

Nechybí ani různé tvořivé dílny a kulturní vystoupení.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: “Je to takové spojení mnoha věcí Sdílko jako takové, myslím, že je oblíbené především u mladých rodin s dětmi, ale chodí tady v podstatě všechny věkové kategorie jek už jsme si zkusili v těch minulých ročnících. Už můžu prozradit, že dosud to byl pouze porubský projekt, který se konal co dva roky, tak jsme se domluvili s městem, že v příštím roce by se Sdílko mohlo objevit na Prokešově náměstí před novou radnicí.”

Součástí Sdílka bude také procházka s arboristou, která se uskuteční 23. května v 17 hodin.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000043093/v-porube-zahajili-5-rocnik-sdilka-letos-u-floridy-kde-je-v-planu-rekonstrukce-celeho-prostoru