Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava ocenila významné osobnosti

Ostrava-Slezská Ostrava |

Slezská Ostrava má za sebou slavnostní předání cen osobnostem obvodu. Ty byly pro jednotlivé kategorie nominovány širokou veřejností. Mezi oceněnými byli nejen lidé známí mezi místními, ale i celostátně uznávané osobnosti a zástupci místních firem a organizací.

Všechny kategorie mají ve svých řadách mnoho skvělých občanů, kteří se svou aktivitou podílejí na rozvoji městského obvodu, proto bylo náročné vybrat ty nejlepší z nich.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Jsem rád, že mohu za Slezskou Ostravu poděkovat mimořádným osobnostem našeho obvodu a těm, kteří v našem obvodu působí, pomáhají při jeho rozvoji a úspěšně jej reprezentují. Na Slezské působí spousta spolků, klubů a organizací, které v rámci celoroční činnosti zajišťují jak různé volnočasové aktivity, tak i akce pro děti i dospělé."

V kategorii kultura obdržel ocenění Marek Prášil, významná dirigentská osobnost nejmladší generace, který působí nejen v Národním divadle moravskoslezském, ale hostuje i v řadě orchestrů působících v ČR i zahraničí. V oblasti sportu byl oceněn mladý nadějný boxer Erik Suchý z Boxing Clubu Ostrava, český reprezentant a mimo jiné pětinásobný Mistr ČR. V kategorii volný čas byl oceněn Radek Bach a v kategorii dobrovolnická činnost Miroslav Klimčík, oba dobrovolní hasiči, kteří kromě svého zaměstnání věnují čas zásahům se svou jednotkou a také práci s dětmi v rámci akcí sborů dobrovolných hasičů.

Jana Pondělíčková, mluvčí Slezské Ostravy: "V oblasti sociální a zdravotní získal ocenění ředitel Čtyřlístku – Centra pro osoby se zdravotním postižením, Svatopluk Aniol. Za společenskou odpovědnost byl oceněn Jiří Kohout, předseda střediska Dvoreček, které patří pod oddíl Brontosauři a věnuje se mimo jiné aktivitám pro děti z pěstounských rodin. Za rozvoj sousedského života získal ocenění Jaroslav Bilický, aktivní občan Hrušova, který pravidelně komunikuje s vedením obvodu a přenáší podstatné informace a požadavky místních obyvatel. V oblasti vzdělávání získala ocenění učitelka Markéta Hlinková ze ZŠ Pěší, která na této škole pracuje již více než dvacet let a organizuje řadu akcí pro zdejší žáky. Za šíření dobrého jména obvodu získal ocenění FC Baník Ostrava, který letos oslavil 100 let od svého založení. Radnice ocenila i zástupce dvou firem, a to Vysoké školy podnikání a práva a společnosti Liberty Ostrava, které získaly ocenění za ekonomický rozvoj obvodu."

Oceněné osobnosti jako poděkování za jejich dlouholetou činnost a přínos pro městský obvod získaly skleněné plakety a finanční odměnu.

Nahlásit chybu


K tématu

Šest osobností získalo Cenu města Ostravy, in memoriam i herec Norbert Lichý

27. března 2024 15:03 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Cenu města Ostravy a odměnu 150 tisíc korun dnes získalo šest osobností. Město letos ocenilo herečku Štěpánku Ranošovou, violoncellistu Jiřího Hanouska a mezinárodně uznávaného dokumentárního fotografa Viktora Koláře. In memoriam byli oceněni spisovatel Ota Filip, operní pěvkyně Patricia Burda Janečková a herec Norbert Lichý.

Školáci ze Slezské Ostravy malovali svou vizi města v roce 2050

6. června 2023 12:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Školáci ze Slezské Ostravy se zapojili do projektu Evropa 2050. Jde o diskuzní a prezentační panel o tématu budoucnosti Evropy v roce 2050 z pohledu mladé generace. Žáci malovali svou představu nejen obvodu, ale i města a nejlepší práce postoupily do národního kola soutěže.

Slezská Ostrava slavnostně vyřazovala žáky devátých tříd

4. července 2023 12:08 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezská Ostrava pořádá každoročně slavnostní vyřazování žáků devátých tříd. Vedení města je osobně oceňuje pamětním listem a výjimeční žáci dostávají i dárky. Akce probíhá vždy na radnici, kde se schází deváťáci ze všech čtyř základních škol v obvodu.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

SPŠ elektrotechniky a informatiky představila nové učebny

17. dubna 2024 21:40 | Ostrava-město | Tomáš Tikal | Studuj u nás

SPŠ elektrotechniky a informatiky v Ostravě patří k páteřním školám, které se zapojily do projektu Inovační centrum pro transformaci vzdělávání. Díky tomu získala moderní učebnu a také založila vlastní školní firmu.

K zápisům do prvních tříd došlo na Slezské 171 dětí, otevře se sedm tříd

Slezskoostravské předškoláky čekal v minulém týdnu zápis do prvních tříd. Letošní ročník byl silnější a k zápisu se tak dostavilo celkem 171 dětí. Největší zájem byl tradičně o Základní školu Bohumínská.

Studenti hladnovského gymnázia se možná podívají do Afriky, jejich projekt podporuje školu v Tanzánii

Studenti hladnovského gymnázia pracují na speciálním projektu, který spojuje slezskoostravskou školu s tanzanskou školou Mlondwe. Jmenuje se Hakuna Matata a studenti gymnázia díky němu možná brzy vycestují rovnou do Afriky.

Mezinárodní festival filmů o lidských právech Jeden svět je opět v Ostravě

17. dubna 2024 12:30 | Ostrava-Centrum | Michal Slonina | Kulturní okénko

V Ostravě začal další ročník mezinárodního filmového festivalu Jeden svět. Promítá filmy o lidských právech v celkem 48 městech v České republice a jedná se o největší festival svého druhu na světě.

Platforma Move Ostrava zve na své programy, nejbližším bude představení s názvem Sen

17. dubna 2024 12:00 | Ostrava-město | Michal Slonina | Kulturní okénko

Move Ostrava je platformou podporující rozvoj múzických umění. Zaměřená je na diváky i profesionální umělce a v Ostravě funguje už více než 10 let. Ve svých projektech propojuje současný tanec, fyzické divadlo a nový cirkus.

V Ostravě se bude hrát špičkový tenis. Turnaj Ostra Group Open má bohatou tradici

17. dubna 2024 11:54 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Do Ostravy se sjedou špičkoví tenisté, aby se utkali o titul na 21. ročníku turnaje Ostra Group Open druhé nejvyšší světové kategorie Challenger. Loňské vítězství bude obhajovat český tenista Zdeněk Kolář.

Slezská Ostrava ocenila významné osobnosti
Vydáno 22. září 2022 13:32, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Slezská Ostrava má za sebou slavnostní předání cen osobnostem obvodu. Ty byly pro jednotlivé kategorie nominovány širokou veřejností. Mezi oceněnými byli nejen lidé známí mezi místními, ale i celostátně uznávané osobnosti a zástupci místních firem a organizací.

zdroj foto: Slezská Ostrava

Všechny kategorie mají ve svých řadách mnoho skvělých občanů, kteří se svou aktivitou podílejí na rozvoji městského obvodu, proto bylo náročné vybrat ty nejlepší z nich.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Jsem rád, že mohu za Slezskou Ostravu poděkovat mimořádným osobnostem našeho obvodu a těm, kteří v našem obvodu působí, pomáhají při jeho rozvoji a úspěšně jej reprezentují. Na Slezské působí spousta spolků, klubů a organizací, které v rámci celoroční činnosti zajišťují jak různé volnočasové aktivity, tak i akce pro děti i dospělé."

V kategorii kultura obdržel ocenění Marek Prášil, významná dirigentská osobnost nejmladší generace, který působí nejen v Národním divadle moravskoslezském, ale hostuje i v řadě orchestrů působících v ČR i zahraničí. V oblasti sportu byl oceněn mladý nadějný boxer Erik Suchý z Boxing Clubu Ostrava, český reprezentant a mimo jiné pětinásobný Mistr ČR. V kategorii volný čas byl oceněn Radek Bach a v kategorii dobrovolnická činnost Miroslav Klimčík, oba dobrovolní hasiči, kteří kromě svého zaměstnání věnují čas zásahům se svou jednotkou a také práci s dětmi v rámci akcí sborů dobrovolných hasičů.

Jana Pondělíčková, mluvčí Slezské Ostravy: "V oblasti sociální a zdravotní získal ocenění ředitel Čtyřlístku – Centra pro osoby se zdravotním postižením, Svatopluk Aniol. Za společenskou odpovědnost byl oceněn Jiří Kohout, předseda střediska Dvoreček, které patří pod oddíl Brontosauři a věnuje se mimo jiné aktivitám pro děti z pěstounských rodin. Za rozvoj sousedského života získal ocenění Jaroslav Bilický, aktivní občan Hrušova, který pravidelně komunikuje s vedením obvodu a přenáší podstatné informace a požadavky místních obyvatel. V oblasti vzdělávání získala ocenění učitelka Markéta Hlinková ze ZŠ Pěší, která na této škole pracuje již více než dvacet let a organizuje řadu akcí pro zdejší žáky. Za šíření dobrého jména obvodu získal ocenění FC Baník Ostrava, který letos oslavil 100 let od svého založení. Radnice ocenila i zástupce dvou firem, a to Vysoké školy podnikání a práva a společnosti Liberty Ostrava, které získaly ocenění za ekonomický rozvoj obvodu."

Oceněné osobnosti jako poděkování za jejich dlouholetou činnost a přínos pro městský obvod získaly skleněné plakety a finanční odměnu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000033453/slezska-ostrava-ocenila-vyznamne-osobnosti