Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezskou Ostravu povedou dál hnutí ANO, Ostravak i ODS, zaměří se na pokračování velkých projektů

Ostrava-Slezská Ostrava |

Slezskou Ostravu povede dál dosavadní trojkoalice. Hnutí ANO, Ostravak a ODS se mezi sebou dohodli na pokračování ve vedení obvodu. ANO posílilo a se svými partnery se nyní chce zaměřit na pokračování ve velkých investicích, bytovou problematiku i veřejná prostranství.

Pro hnutí ANO hlasovalo ve Slezské Ostravě ve volbách přes 42 procent voličů. Díky tomu obsadilo rovnou nadpoloviční většinu v zastupitelstvu, tedy 18 křesel.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "V rámci povolebních vyjednávání jsme se rozhodli pokračovat ve stávající koalici s hnutím Ostravak a s ODS. Nicméně hnutí ANO v této koalici posílilo. Máme většinu v radě a od ODS jsme získali také pozici jednoho místostarosty pro oblast dopravy a životního prostředí."

Slezská Ostrava je svou rozlohou přes 41 kilometrů čtverečních největším obvodem ve městě. Má 35 zastupitelů a 11 radních.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Přestože bychom mohli s většinou v zastupitelstvu vládnout jako hnutí ANO sami, tak širší většina, která dnes bude 27 z 35 zastupitelů dává příležitost realizovat lépe dlouhodobé projekty pro které je potřeba širší shoda. A samozřejmě je to i pohodlnější pro práci a pro samotné hlasování v jednotlivých orgánech. Samozřejmě koalice je i o jednotlivých lidech. My jsme si lidsky velmi sedli v rámci vedení obvodu, takže i toto byl jeden z faktorů pro pokračování té stávající koalice."

Nyní chce vedení obvodu pokračovat ve velkých investicích, které jsou už v běhu.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Ať už je to multifunkční dům v Muglinově nebo sportovní hala v Koblově. Chceme dále podporovat byty a věnovat se i veřejným prostranstvím. Velkou výzvou pak pro nás bude vyrovnání se se současnou energetickou krizí. Chceme více investovat do obnovitelných zdrojů energie a snižovat náročnost našich budov."

Mezi priority bude k budování nového bydlení pro mladé rodiny i seniory patřit také modernizace škol nebo revitalizace sídlišť, ale i výstavba nových sportovišť a dětských hřišť.

Nahlásit chybu


K tématu

Slezská Ostrava má novou místostarostku, bývalý místostarosta se stal ředitelem krematoria

7. března 2025 15:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Městský obvod Slezská Ostrava má novou místostarostku. Stala se jí Kateřina Krenželoková, která ve funkci nahradila dosavadního místostarostu Jiřího Stocha. Ten uspěl ve výběrovém řízení na ředitele ostravského krematoria.

Slezská Ostrava má Sportovce roku MSK 2024, v kategorii mládeže získala ocenění Tatiana Bělunková

20. března 2025 13:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Slezská Ostrava je kolébkou úspěšných sportovců i sportovních klubů. To v loňském roce prokázala i šestnáctiletá jachtařka Tatiana Bělunková, která si vedla úspěšně v českých i mezinárodních soutěžích. Jako pochvalu si letos odnesla taky prestižní ocenění Sportovec roku Moravskoslezského kraje.

Reprezentační ples Slezské Ostravy letos roztančil i Kapitán Demo

17. března 2025 15:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Šaty, obleky, hudba, tanec a velkolepé prostory Trojhalí Karolina – tak vypadal další reprezentační ples městského obvodu Slezská Ostrava. Ples, který si získává na stále větší oblibě, tentokrát obohatil i Kapitán Demo.


Bytové domy na Zelené v Ostravě-Mariánských Horách procházejí rekonstrukcí

V Ostravě-Mariánských Horách pokračují opravy městských bytových domů. Aktuálně se rekonstrukce týká čtyř vchodů na ulici Zelená.

Za nezodpovědné lidi platí celé město. Opava dala zámky na kontejnery na sklo

Včera 20:58 | Opava | Jiří Cileček

Na zelených kontejnerech na sklo v Opavě se nově objevily zámky. Město k tomu přistoupilo kvůli opakovanému znečišťování odpadu, kdy lidé do skla vyhazují věci, které tam nepatří. Kvůli tomu už sklárny odmítly převzít několik tun materiálu a město muselo zaplatit zbytečné náklady za jeho likvidaci.

Ostrava připravuje ptačí budky na další sezónu. Letos břibudou i budky pro netopýry

Včera 10:09 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Projekt Ptačí budky pro Ostravu!!! je velmi úspěšný a v těchto dnech už vrcholí přípravy na další sezónu. Budky se čistí, opravují, dělají se i nové a letos je na některých místech doplní také speciální budky pro netopýry.

Cestující si pochvalují nové zastávky ve Frýdku-Místku

Včera 9:41 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek intenzivně rekonstruuje autobusové zastávky. Na ty nové se můžete podívat například u polikliniky v Místku. A obyvatelé novou podobu zastávek kvitují s povděkem.

Lidé poslali ženě dopředu za dovolenou 23,4 milionu korun a nikam neodjeli

Včera 11:31 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Na 300 poškozených napříč celou republikou. Škoda téměř 23,4 milionu korun. 33letá žena nabízela čtyři roky na sociálních sítích zájezdy do exotických destinací za desítky tisíc. O klienty mělo být kompletně postaráno. Peníze si nechala posílat dopředu, ale nic nezařídila. Moravskoslezští kriminalisté na případu pracují už tři roky a nyní ženu obvinili ze zvlášť závažného zločinu podvodu. Žena je ale na útěku v zahraničí.

V Dobré se začal stavět rondel, má zabránit tragickým nehodám

Riziková křižovatka v obci Dobrá na Frýdecko-Místecku bude přestavěna na rondel. Ten by měl zabránit vážným kolizím, které se tam dosud stávají.

Strážníci navštívili předškoláky v MŠ Antošovická, preventivní akce bude pokračovat po celé Ostravě

Proč se nebavit s cizími lidmi a co dělat, když se ztratí, nebo když najdou použitou injekční stříkačku – to se v pondělí dozvěděli předškoláci z Mateřské školy Antošovická od preventistů městské policie. Ti během tohoto týdne navštíví celkem 38 tříd.

Národní zemědělské muzeum v Ostravě zaplnili příznivci ovčí vlny

Včera 8:30 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

Příznivci a zpracovatelé ovčí vlny zaplnili Národní zemědělské muzeum v Ostravě. Konal se zde totiž tzv. Woolfest. K této příležitosti byla vystavena také velkoplošná vlněná tapisérie Antonína Kybala.

Základna pickleballu ve Frýdku-Místku se rychle rozrůstá

Včera 9:45 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Ve Frýdku-Místku úspěšně funguje nový klub s názvem Pickleball Frýdek-Místek, který má už teď velmi slušnou základnu. A jak uvidíte, hráči tohoto klubu už zaznamenávají i mezinárodní úspěchy.

Stavba podjezdu ve Studénce uzavře od 7. března železniční přejezd

Projekt podjezdu pod železniční tratí ve Studénce vstupuje do druhé fáze. Stavba, která má nahradit frekventovaný přejezd v ulici Nádražní – místo tragické srážky kamionu s Pendolinem – si vyžádá úplné uzavření komunikace pro auta od 7. března.

Porubské knihovny připravily k měsíci čtenářů řadu akcí. Vyberou si všechny generace

Včera 17:50 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Porubské knihovny se připojily k celorepublikové akci Březen - měsíc čtenářů. A na celý měsíc si připravily řadu akcí pro všechny generace. Hned na začátku března knihovna na Opavské ulici přivítala děti ze ZŠ Komenského.

Trenér Atletiky Poruba uspěl v anketě Díky, trenére. Slavnostní vyhlášení se konalo v Praze

Včera 17:47 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

V klubu Atletika Poruba nesbírají ocenění jen sportovci, ale také trenéři. Ondřej Lampa, trenér kategorie žáků, dosáhl velkého úspěchu v anketě Díky, trenére. Z 603 trenérů napříč sporty po celé republice se dostal mezi 8 nejlepších.

Porubská Galerie Dukla představila novou výstavu Opop taurant. K vidění je do 10. května

Včera 17:21 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Prostor porubské Galerie Dukla zaplnila nová díla dvou výrazných ostravských autorů. Výstava Opop taurant nabízí spojení maleb Václava Buchtelíka a sochařských děl Petra Szyrokeho.

Porubská Galerie Dukla představila novou výstavu Opop taurant. K vidění je do 10. května

Včera 15:38 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Prostor Galerie Dukla v Ostravě-Porubě zaplnila nová díla dvou výrazných ostravských autorů. Výstava Opop taurant nabízí spojení maleb Václava Buchtelíka a sochařských děl Petra Szyrokeho.

Ostravský spisovatel Ota Filip má rovnou dvě pamětní desky. Najdete je na rohu Nové radnice

Včera 8:44 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravský rodák, spisovatel Ota Filip má svou pamětní desku. Tedy vlastně desky dvě, z obou stran nároží pravého křídla Nové radnice, kde měli jeho rodiče až do konce války kavárnu. Část života musel umělec prožít v emigraci. Ve svých dílech čerpal ze svého života ve Slezské Ostravě.

Slezskoostravského spisovatele Otu Filipa připomínají dvě nové pamětní desky

4. března 2026 21:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Spisovatele, publicistu, novináře, osobnost české exilové literatury a rodáka ze Slezské Ostravy Otu Filipa připomíná od tohoto týdne pamětní deska na fasádě ostravské Nové radnice. Odhalení originálního díla se zúčastnila i jeho dcera Hana.

Slezskou Ostravu povedou dál hnutí ANO, Ostravak i ODS, zaměří se na pokračování velkých projektů
Vydáno 5. října 2022 10:06, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Slezskou Ostravu povede dál dosavadní trojkoalice. Hnutí ANO, Ostravak a ODS se mezi sebou dohodli na pokračování ve vedení obvodu. ANO posílilo a se svými partnery se nyní chce zaměřit na pokračování ve velkých investicích, bytovou problematiku i veřejná prostranství.

Pro hnutí ANO hlasovalo ve Slezské Ostravě ve volbách přes 42 procent voličů. Díky tomu obsadilo rovnou nadpoloviční většinu v zastupitelstvu, tedy 18 křesel.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "V rámci povolebních vyjednávání jsme se rozhodli pokračovat ve stávající koalici s hnutím Ostravak a s ODS. Nicméně hnutí ANO v této koalici posílilo. Máme většinu v radě a od ODS jsme získali také pozici jednoho místostarosty pro oblast dopravy a životního prostředí."

Slezská Ostrava je svou rozlohou přes 41 kilometrů čtverečních největším obvodem ve městě. Má 35 zastupitelů a 11 radních.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Přestože bychom mohli s většinou v zastupitelstvu vládnout jako hnutí ANO sami, tak širší většina, která dnes bude 27 z 35 zastupitelů dává příležitost realizovat lépe dlouhodobé projekty pro které je potřeba širší shoda. A samozřejmě je to i pohodlnější pro práci a pro samotné hlasování v jednotlivých orgánech. Samozřejmě koalice je i o jednotlivých lidech. My jsme si lidsky velmi sedli v rámci vedení obvodu, takže i toto byl jeden z faktorů pro pokračování té stávající koalice."

Nyní chce vedení obvodu pokračovat ve velkých investicích, které jsou už v běhu.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Ať už je to multifunkční dům v Muglinově nebo sportovní hala v Koblově. Chceme dále podporovat byty a věnovat se i veřejným prostranstvím. Velkou výzvou pak pro nás bude vyrovnání se se současnou energetickou krizí. Chceme více investovat do obnovitelných zdrojů energie a snižovat náročnost našich budov."

Mezi priority bude k budování nového bydlení pro mladé rodiny i seniory patřit také modernizace škol nebo revitalizace sídlišť, ale i výstavba nových sportovišť a dětských hřišť.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000033672/slezskou-ostravu-povedou-dal-hnuti-ano-ostravak-i-ods-zameri-se-na-pokracovani-velkych-projektu