Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava letos poprvé vítala občánky, loni se v obvodu narodilo 189 dětí

Ostrava-Slezská Ostrava |

Slezská Ostrava letos poprvé přivítal občánky narozené v závěru loňského roku. Vítání bylo rozděleno do několika částí. Rodiče a příbuzní zažili slavnostní událost. Čekalo na ně přání, fotografování dětí a dostali také drobné dárky a poukázky.

Obřadní síň Slezskoostravské radnice zaplnili maminky s nejmenšími dětmi, tatínci a jejich příbuzní. Odehrálo se tady totiž první letošní vítání občánků v obvodu.

Anketa: 1.) "Mám první zkušenosti s tímto a jsem poprvé otec a jsem tady z toho nadšený." 2.) "Malá se jmenuje Kateřinka, bude mít 4,5 měsíce. Vítání bylo krásné, děkujeme všem a za dárky také." 3.) "Zkušenost už mám druhou, jelikož už máme staršího syna doma. Takže taky to probíhalo tady v obřadní síni. Bylo to super. Je to takové hezké uvítání do toho života pro ty malé človíčky."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Já osobně jsem rodičům nejenom pogratuloval k jejich potomkům, ale poděkoval jsem jim také. A to jednak za to, že se vůbec rozhodli založit rodinu a vychovávat své děti. Tomáš Garrigue Masaryk říkával, že rodina je základ státu. Já si myslím, že to není klišé, ale že je to opravdu důležité. A jednak jsem jim poděkoval za to, že se rozhodli vychovávat své děti právě na Slezské Ostravě, kterou vnímám jako velmi atraktivní pro život. Věřím, že to tak vnímají i sami rodiče. A také jsem jim slíbil, že my za radnici uděláme vše proto, aby Slezská dobrým místem pro život zůstala."

Vítání bylo kvůli velkému zájmu rozděleno do několika etap. Kromě vedení obvodu přivítaly nové občánky také děti z mateřské školky a hudební doprovod.

Anketa 4.) "Malá se jmenuje Valerie. Bylo to moc hezké. Moc děkujeme, bylo to opravdu pěkné a ráda jsem poznala naše vrstevníky." 5.) "Tady na Slezské jsme byli poprvé na vítání občánků a bylo to moc hezké. Moc se mi to líbilo, pan starosta moc šikovný, všichni hezky mluvili. A jsme rádi, že jsme poznali i ostatní děti tady ze Slezské, se kterými potom budou chodit do školky nebo do školy."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Vítání občánků se na Slezské Ostravě pořádá čtyřikrát do roka, vždy přivítáme kolem dvaceti až třiceti dětí. V rámci slavnostního obřadu popřejeme jak dětem, tak rodičům. A samozřejmě od městského obvodu dostanou také drobný dárek, kterým je dárková poukázka, balíček z Knihovny města Ostravy a také hračka z chráněných dílen."

V roce 2022 se narodilo 189 dětí s trvalým pobytem na Slezské Ostravě. V celé Ostravě to pak bylo 2 250 dětí.

Nahlásit chybu


K tématu

Slezská Ostrava přivítala poprvé v novém roce své nové občánky

Slezská Ostrava přivítala poprvé v novém roce své nové občánky. Na jarní ceremoniál přinesly maminky ze Slezské ve dvou termínech patnáct miminek a většina z nich byli kluci.

Projekt Corrency dál přispívá dětem ze Slezské Ostravy na kroužky

8. srpna 2023 10:58 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Rodiče ze Slezské Ostravy mohou opět žádat o příspěvek na mimoškolní aktivity svých dětí. Projekt Corrency vstoupil od začátku měsíce do druhé etapy. V každé z nich je možné získat 500 korun. Stačí se zaregistrovat přes internet a vybrat si, do jakého kroužku bude dítě chodit.

Slezská Ostrava přivítala 20 nových občánků. Tento akt se koná čtyřikrát do roka

7. listopadu 2023 11:23 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Slezská Ostrava má dvacet nových občánků. Osobně je v honosných prostorách radnice přivítal starosta Richard Vereš a předal jim drobné dárky.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

Rodiny s dětmi se bavili na Bezva Festu, Přispět mohli i do sbírky Srdce pro Porubu

23. května 2024 21:13 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Na školním hřišti ZŠ Gen. Janka se díky novému provoznímu řádu vystřídají všechny děti

Mariánskohorská radnice upravila provozní řád sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. A to tak, aby se na něm vystřídaly všechny děti. Stávalo se totiž, že menší děti se na něj vůbec nedostaly.

Porubané přispěli Aničce na multifunkční vozík. Poprvé se tak dostane k moři

23. května 2024 20:15 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Další rodině s postiženým dítětem se díky Porubanům usnadnil život. V charitativní sbírce Srdce pro Porubu poslali Aničce desetitisíce korun na tolik potřebný multifunkční zdravotní vozík.

Na Kamenci roste nové dětské hřiště, na výsledné podobě se podílela místní komunita

Na sídlišti Kamenec ve Slezské Ostravě vznikne nové dětské hřiště. Bude speciálně upravené pro různé typy her a na jeho výsledné podobě se podílela i místní komunita. Od místních taky vzešel samotný nápad na jeho výstavbu.

Slezskoostravská ZŠ uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

Slezská Ostrava letos poprvé vítala občánky, loni se v obvodu narodilo 189 dětí
Vydáno 21. března 2023 16:27, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Slezská Ostrava letos poprvé přivítal občánky narozené v závěru loňského roku. Vítání bylo rozděleno do několika částí. Rodiče a příbuzní zažili slavnostní událost. Čekalo na ně přání, fotografování dětí a dostali také drobné dárky a poukázky.

Obřadní síň Slezskoostravské radnice zaplnili maminky s nejmenšími dětmi, tatínci a jejich příbuzní. Odehrálo se tady totiž první letošní vítání občánků v obvodu.

Anketa: 1.) "Mám první zkušenosti s tímto a jsem poprvé otec a jsem tady z toho nadšený." 2.) "Malá se jmenuje Kateřinka, bude mít 4,5 měsíce. Vítání bylo krásné, děkujeme všem a za dárky také." 3.) "Zkušenost už mám druhou, jelikož už máme staršího syna doma. Takže taky to probíhalo tady v obřadní síni. Bylo to super. Je to takové hezké uvítání do toho života pro ty malé človíčky."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Já osobně jsem rodičům nejenom pogratuloval k jejich potomkům, ale poděkoval jsem jim také. A to jednak za to, že se vůbec rozhodli založit rodinu a vychovávat své děti. Tomáš Garrigue Masaryk říkával, že rodina je základ státu. Já si myslím, že to není klišé, ale že je to opravdu důležité. A jednak jsem jim poděkoval za to, že se rozhodli vychovávat své děti právě na Slezské Ostravě, kterou vnímám jako velmi atraktivní pro život. Věřím, že to tak vnímají i sami rodiče. A také jsem jim slíbil, že my za radnici uděláme vše proto, aby Slezská dobrým místem pro život zůstala."

Vítání bylo kvůli velkému zájmu rozděleno do několika etap. Kromě vedení obvodu přivítaly nové občánky také děti z mateřské školky a hudební doprovod.

Anketa 4.) "Malá se jmenuje Valerie. Bylo to moc hezké. Moc děkujeme, bylo to opravdu pěkné a ráda jsem poznala naše vrstevníky." 5.) "Tady na Slezské jsme byli poprvé na vítání občánků a bylo to moc hezké. Moc se mi to líbilo, pan starosta moc šikovný, všichni hezky mluvili. A jsme rádi, že jsme poznali i ostatní děti tady ze Slezské, se kterými potom budou chodit do školky nebo do školy."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Vítání občánků se na Slezské Ostravě pořádá čtyřikrát do roka, vždy přivítáme kolem dvaceti až třiceti dětí. V rámci slavnostního obřadu popřejeme jak dětem, tak rodičům. A samozřejmě od městského obvodu dostanou také drobný dárek, kterým je dárková poukázka, balíček z Knihovny města Ostravy a také hračka z chráněných dílen."

V roce 2022 se narodilo 189 dětí s trvalým pobytem na Slezské Ostravě. V celé Ostravě to pak bylo 2 250 dětí.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000036302/slezska-ostrava-letos-poprve-vitala-obcanky-loni-se-v-obvodu-narodilo-189-deti