Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava letos poprvé vítala občánky, loni se v obvodu narodilo 189 dětí

Ostrava-Slezská Ostrava |

Slezská Ostrava letos poprvé přivítal občánky narozené v závěru loňského roku. Vítání bylo rozděleno do několika částí. Rodiče a příbuzní zažili slavnostní událost. Čekalo na ně přání, fotografování dětí a dostali také drobné dárky a poukázky.

Obřadní síň Slezskoostravské radnice zaplnili maminky s nejmenšími dětmi, tatínci a jejich příbuzní. Odehrálo se tady totiž první letošní vítání občánků v obvodu.

Anketa: 1.) "Mám první zkušenosti s tímto a jsem poprvé otec a jsem tady z toho nadšený." 2.) "Malá se jmenuje Kateřinka, bude mít 4,5 měsíce. Vítání bylo krásné, děkujeme všem a za dárky také." 3.) "Zkušenost už mám druhou, jelikož už máme staršího syna doma. Takže taky to probíhalo tady v obřadní síni. Bylo to super. Je to takové hezké uvítání do toho života pro ty malé človíčky."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Já osobně jsem rodičům nejenom pogratuloval k jejich potomkům, ale poděkoval jsem jim také. A to jednak za to, že se vůbec rozhodli založit rodinu a vychovávat své děti. Tomáš Garrigue Masaryk říkával, že rodina je základ státu. Já si myslím, že to není klišé, ale že je to opravdu důležité. A jednak jsem jim poděkoval za to, že se rozhodli vychovávat své děti právě na Slezské Ostravě, kterou vnímám jako velmi atraktivní pro život. Věřím, že to tak vnímají i sami rodiče. A také jsem jim slíbil, že my za radnici uděláme vše proto, aby Slezská dobrým místem pro život zůstala."

Vítání bylo kvůli velkému zájmu rozděleno do několika etap. Kromě vedení obvodu přivítaly nové občánky také děti z mateřské školky a hudební doprovod.

Anketa 4.) "Malá se jmenuje Valerie. Bylo to moc hezké. Moc děkujeme, bylo to opravdu pěkné a ráda jsem poznala naše vrstevníky." 5.) "Tady na Slezské jsme byli poprvé na vítání občánků a bylo to moc hezké. Moc se mi to líbilo, pan starosta moc šikovný, všichni hezky mluvili. A jsme rádi, že jsme poznali i ostatní děti tady ze Slezské, se kterými potom budou chodit do školky nebo do školy."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Vítání občánků se na Slezské Ostravě pořádá čtyřikrát do roka, vždy přivítáme kolem dvaceti až třiceti dětí. V rámci slavnostního obřadu popřejeme jak dětem, tak rodičům. A samozřejmě od městského obvodu dostanou také drobný dárek, kterým je dárková poukázka, balíček z Knihovny města Ostravy a také hračka z chráněných dílen."

V roce 2022 se narodilo 189 dětí s trvalým pobytem na Slezské Ostravě. V celé Ostravě to pak bylo 2 250 dětí.

Nahlásit chybu


K tématu

Projekt Corrency dál přispívá dětem ze Slezské Ostravy na kroužky

8. srpna 2023 10:58 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Rodiče ze Slezské Ostravy mohou opět žádat o příspěvek na mimoškolní aktivity svých dětí. Projekt Corrency vstoupil od začátku měsíce do druhé etapy. V každé z nich je možné získat 500 korun. Stačí se zaregistrovat přes internet a vybrat si, do jakého kroužku bude dítě chodit.

Slezská Ostrava přivítala poprvé v novém roce své nové občánky

Slezská Ostrava přivítala poprvé v novém roce své nové občánky. Na jarní ceremoniál přinesly maminky ze Slezské ve dvou termínech patnáct miminek a většina z nich byli kluci.

Slezská Ostrava přivítala 20 nových občánků. Tento akt se koná čtyřikrát do roka

7. listopadu 2023 11:23 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Slezská Ostrava má dvacet nových občánků. Osobně je v honosných prostorách radnice přivítal starosta Richard Vereš a předal jim drobné dárky.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. května 2024 od 35 000 do 44 000 Kč/měsíc

Senior zapomněl kulovnici opřenou o auto. Recidivista ji sebral a prodal

Včera 20:29 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

77letý senior vykládal v Ostravě věci z auta a zapomněl při tom na kulovnici, kterou nechal stát vedle. Zbraň schovanou v pouzdře sebral náhodný kolemjdoucí. Byl to recidivista, který zbraň prodal. Policisté ho vypátrali díky kamerám a následně zadrželi i kupce. Oběma teď hrozí vězení. Se seniorem bude za odložení zbraně projednán přestupek.

Ostrava chce novým projektem pomoci udržet školáky u vzdělávání

Včera 11:50 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava. To je název nového projektu, který ve městě odstartoval loni v září. Běží 22 měsíců v pěti vybraných základních školách. Cílem aktivit je zvýšit školní úspěšnost žáků základních škol, ohrožených školním neúspěchem a snížení rizika jejich předčasného odchodu ze vzdělávání. Jedná se především o žáky pocházející ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí.

Den Země v Ostravě nabídl poučení i zábavu

19. dubna 2024 16:03 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava oslavila Den Země. Návštěvníci zažili den plný zážitků, spojený s poznáváním světa kolem nás. Akci navštívili hlavně mateřské, základní a střední školy. Určena byla také veřejnosti.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

19. dubna 2024 14:24 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Ostrava opět boxuje extraligu olympijského boxu, zápasy lákají na ty nejlepší

Extraliga boxu České boxerské asociace je oficiální nejvyšší soutěž olympijského boxu. Po letech se opět boxuje i v Ostravě a domácí zápasy jsou plné napětí a emocí. Hned první velký souboj přinesl výhru domácích proti Jihlavě.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Slezská Ostrava letos poprvé vítala občánky, loni se v obvodu narodilo 189 dětí
Vydáno 21. března 2023 16:27, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Slezská Ostrava letos poprvé přivítal občánky narozené v závěru loňského roku. Vítání bylo rozděleno do několika částí. Rodiče a příbuzní zažili slavnostní událost. Čekalo na ně přání, fotografování dětí a dostali také drobné dárky a poukázky.

Obřadní síň Slezskoostravské radnice zaplnili maminky s nejmenšími dětmi, tatínci a jejich příbuzní. Odehrálo se tady totiž první letošní vítání občánků v obvodu.

Anketa: 1.) "Mám první zkušenosti s tímto a jsem poprvé otec a jsem tady z toho nadšený." 2.) "Malá se jmenuje Kateřinka, bude mít 4,5 měsíce. Vítání bylo krásné, děkujeme všem a za dárky také." 3.) "Zkušenost už mám druhou, jelikož už máme staršího syna doma. Takže taky to probíhalo tady v obřadní síni. Bylo to super. Je to takové hezké uvítání do toho života pro ty malé človíčky."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Já osobně jsem rodičům nejenom pogratuloval k jejich potomkům, ale poděkoval jsem jim také. A to jednak za to, že se vůbec rozhodli založit rodinu a vychovávat své děti. Tomáš Garrigue Masaryk říkával, že rodina je základ státu. Já si myslím, že to není klišé, ale že je to opravdu důležité. A jednak jsem jim poděkoval za to, že se rozhodli vychovávat své děti právě na Slezské Ostravě, kterou vnímám jako velmi atraktivní pro život. Věřím, že to tak vnímají i sami rodiče. A také jsem jim slíbil, že my za radnici uděláme vše proto, aby Slezská dobrým místem pro život zůstala."

Vítání bylo kvůli velkému zájmu rozděleno do několika etap. Kromě vedení obvodu přivítaly nové občánky také děti z mateřské školky a hudební doprovod.

Anketa 4.) "Malá se jmenuje Valerie. Bylo to moc hezké. Moc děkujeme, bylo to opravdu pěkné a ráda jsem poznala naše vrstevníky." 5.) "Tady na Slezské jsme byli poprvé na vítání občánků a bylo to moc hezké. Moc se mi to líbilo, pan starosta moc šikovný, všichni hezky mluvili. A jsme rádi, že jsme poznali i ostatní děti tady ze Slezské, se kterými potom budou chodit do školky nebo do školy."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Vítání občánků se na Slezské Ostravě pořádá čtyřikrát do roka, vždy přivítáme kolem dvaceti až třiceti dětí. V rámci slavnostního obřadu popřejeme jak dětem, tak rodičům. A samozřejmě od městského obvodu dostanou také drobný dárek, kterým je dárková poukázka, balíček z Knihovny města Ostravy a také hračka z chráněných dílen."

V roce 2022 se narodilo 189 dětí s trvalým pobytem na Slezské Ostravě. V celé Ostravě to pak bylo 2 250 dětí.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000036302/slezska-ostrava-letos-poprve-vitala-obcanky-loni-se-v-obvodu-narodilo-189-deti