Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vysokoškoláci zvou na Majáles Ostrava na Slezskoostravský hrad

Ostrava-Slezská Ostrava |

S oslavami příchodu jara se pojí také další pravidelná akce. Tentokrát v režii studentů obou vysokých škol, kteří jako jedni z mála v České republice pořádají ještě oficiální studentský Majáles. Ten letos proběhne na Slezskoostravském hradě. Poprvé o víkendu, v sobotu 13. května.

Studenti Vysoké školy báňské a Ostravské univerzity už 27. let sami připravují tradiční majáles. Kdysi ho měla každá škola zvlášť, řadu let už ho ale pořádají společně pod názvem Majáles Ostrava.

Nikola Schmidtová, Younie, Stavovská unie studentů Ostrava: "Pořádá ho skvělá parta studentů a tento ročník se určitě máte na co těšit. Je to koncipováno na všechny věkové kategorie. Cílíme tedy především hlavně na studenty, ale určitě si všechny věkové kategorie přijdou na své. Můžete se těšit například na Mig 21 nebo Dimensiona, celkově Raego, Gleba, určitě si každý najde své."

Studentským majálesem letos ožije Slezskoostravský hrad.

Nikola Schmidtová, Younie, Stavovská unie studentů Ostrava: "V rámci rozložení budeme pokrývat celý areál hradu. V hradu budou umístěny tři stage, budou tam různé partnerské zóny, univerzitní zóny a pokryje se celý areál toho Slezskoostravského hradu."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Nás samozřejmě těší, že před několika lety se Majáles Ostrava vrátil na Slezskoostravský hrad. A těší nás také to, že je to nadále ryze studentská akce, kterou organizují studenti převážně tedy pro studenty. Ale je i pro širokou veřejnost. A tak zatím, co v ostatních městech se majáles stává ryze komerční akcí, tak v Ostravě jde především stále o studentský svátek. I z tohoto důvodu městský obvod podporuje Majáles Ostrava, a to nejen finančně, ale i pomocí organizačního zabezpečení. Tedy některých aspektů této akce. A věřím, že v této podpoře budeme pokračovat i nadále."

Celkem je v programu 17 vystoupení a zhruba 10 hodin hudby. Před začátkem nebude chybět ani tradiční majálesový průvod, který vyjde z centra Ostravy směrem na hrad.

Nikola Schmidtová, Younie, Stavovská unie studentů Ostrava: "Bude tam několik stanovišť, na kterých se naši účastníci toho průvodu mohou těšit. Mohou si zahrát různé hry. Celkově bude je budou doprovázet jak třeba horníci, tak mažoretky. A bude tam také RedBull auto, takže celkově ten průvod bude záživný. A určitě každá maska vyhraje samotný lístek na majáles zdarma."

Letos proběhne Majáles Ostrava poprvé o víkendu. Také proto, aby oslovil například i rodiny s dětmi, pro které budou na akci připraveny také různá stanoviště a zóny.

Nahlásit chybu


K tématu

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Ostravský majáles je pro studenty všech škol v kraji

Ostravský majáles chce být symbolem všech studentů v kraji. Na letošní rok připravil kromě volby krále a královny, také volbu prince a princezny. Ti budou za střední školy. Vítězové dostanou 50 tisíc korun na studentské aktivity pro své školy.

Na magistrátu se setkali výjimeční studenti. Jde o stipendisty programu Talent roku

2. června 2023 8:46 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava si velice váží nadaných studentů a snaží se je podporovat. Ti nejnadanější pak dostávají od města i stipendium a jejich příběhy jsou zveřejněny jako inspirace ostatním. Vybrané talenty za letošní rok se představily ve foyeru Nové radnice.


Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

Včera 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I.

Ostravské včely budou mít pořádný výhled. Úly mají pod věží radnice

Věž nové radnice v Ostravě bude mít nový netradiční účel. Na ochoze totiž městské lesy chystají úly pro včely, které pomohou s opylováním květinových záhonů i stromů v Komenského sadech a okolí centra. Podle odborníků může být vysoko položený úl výhodou.

Letecká havárie na Opavsku byla námětem cvičení složek IZS

Včera 18:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letadlo mělo po startu z letiště technické potíže, vzápětí se zřítilo a narazilo do stroje, který se zrovna chystal na start. V obou strojích bylo 20 lidí, kteří utrpěli různá zranění. Na místě byli i mrtví. Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Opavsku.

Krok za Šimonka vykonali v Novém Jičíně i policisté, hasiči a zdravotníci

V Novém Jičíně se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporu chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Dny města Orlové proběhly rovnou na čtyřech stagích

Dny města Orlové 2024 nabídly bohatý program plný hudby, tance a aktivit pro děti i dospělé.

Polská scéna TD předvedla ve Stonavě Šikmý kostel

Včera 13:46 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavu nedávno poctila svou návštěvou polská scéna Těšínského divadla, která přinesla do místního kulturního domu PZKO jedinečný divadelní zážitek. Na programu byla hra „Šikmý kostel“, jejíž předlohou je stejnojmenná kniha Karin Lednické.

Program pro krajské volby představila SOCDEM. Kandidátku vede Svatopluk Němeček

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

V Ostravě představila svůj program pro krajské volby strana SOCDEM. Lídr kandidátky lékař Svatopluk Němeček se chce zaměřit na problémy ve zdravotnictví a dalšími prioritami strany je dostupné bydlení nebo levná energie.

Diamo rozšířilo imisní monitoring u heřmanické haldy

Včera 12:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Státní podnik Diamo rozšířil monitorování imisí kolem haldy Heřmanice v Ostravě. Nově se měří nepřetržitě na dvou místech. Mobilní stanice jsou umístěny v nejbližších obydlených místech od odvalu. Diamo chce 20. června představit, jak by mohla sanace haldy pokračovat.

Muži SK Stonava jedou na vítězné vlně

Včera 13:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Uplynulý víkend byl ve znamení bouřlivých sportovních vítězství. Čeští hokejisté dokázali na Mistrovství světa vybojovat zlato a z mistrovského titulu se radovali i fanoušci karvinských házenkářů. Radost z dalšího vítězství panovala ale také ve Stonavě. Muži SK Stonava vybojovali na domácím trávníku další body.

Ve Frýdku-Místku hořela střecha rodinného domu. Hasiči uchránili majetek za 4 miliony

Včera 10:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý krátce po poledni u požáru střechy rodinného domu ve Frýdku-Místku. Plameny hasiči krotili 40 minut a další půl hodinu požár likvidovali. Kvalitním a bleskovým zásahem uchránili majetek za 4 miliony korun. Celková škoda je tak zhruba 150 tisíc.

Patnáctiletá jachtařka ze Slezské Ostravy vede Evropský pohár, čeká ji i mistrovství světa

Patnáctiletá jachtařka ze Slezské Ostravy je nejen členkou českého reprezentačního týmu, momentálně je také v čele tabulky Evropského poháru. Jachtingu se věnuje už devět let a úspěchy nesbírá jen v rámci Evropy. V červnu ji čeká dokonce mistrovství světa.

První zvířecí krematorium v kraji otevřeli ve Slezské Ostravě, zájem rychle roste

Ve Slezské Ostravě bylo slavnostně otevřeno první zvířecí krematorium v Moravskoslezském kraji. Zařízení nabízí důstojné rozloučení s téměř jakýmkoliv domácím mazlíčkem, a to až do 130 kilogramů. Samozřejmostí je individuální kremace i malá smuteční síň.

Ostravskou knihovnu čeká rekonstrukce a modernizace, čtenáři nepřijdou o knihy ani během prací

Ostravská ústřední knihovna se v letošním roce dočká rozsáhlé rekonstrukce a modernizace. Díky novým technologiím a vybavení se z ní má stát jedna z nejmodernějších knihoven v republice. Práce si vyžádají 36 milionů korun.

Žáci byli odměněni za výborné studium i účast v soutěžích

Dnes 11:19 | Ostrava-město | Tomáš Tikal

MS kraj se stejně jako celá Česká republika potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků v energetice. Jedním z nástrojů, jak situaci vylepšit, je motivace žáků studujících energetické obory. Přesně takovým případem je program Prokopa Diviše.

V Porubě začaly oblíbené tématicky zaměřené komentované procházky

V Porubě začaly oblíbené tématicky zaměřené komentované procházky. První z nich zájemce zavedla na vítání ptačího zpěvu, druhá pak na procházku arboristou. Další se uskuteční na podzim.

Cyklodoprava se v Ostravě stává fenoménem. Nová koncepce ji posouvá ještě dále

28. května 2024 12:06 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava urazila spoustu cesty při formování cyklodopravy ve městě. V posledních letech se stále více mění ze sportu a rekreace na způsob dopravy třeba do práce nebo za zábavou. Trend potvrzuje i nová koncepce.

Vysokoškoláci zvou na Majáles Ostrava na Slezskoostravský hrad
Vydáno 2. května 2023 16:15, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
S oslavami příchodu jara se pojí také další pravidelná akce. Tentokrát v režii studentů obou vysokých škol, kteří jako jedni z mála v České republice pořádají ještě oficiální studentský Majáles. Ten letos proběhne na Slezskoostravském hradě. Poprvé o víkendu, v sobotu 13. května.

Studenti Vysoké školy báňské a Ostravské univerzity už 27. let sami připravují tradiční majáles. Kdysi ho měla každá škola zvlášť, řadu let už ho ale pořádají společně pod názvem Majáles Ostrava.

Nikola Schmidtová, Younie, Stavovská unie studentů Ostrava: "Pořádá ho skvělá parta studentů a tento ročník se určitě máte na co těšit. Je to koncipováno na všechny věkové kategorie. Cílíme tedy především hlavně na studenty, ale určitě si všechny věkové kategorie přijdou na své. Můžete se těšit například na Mig 21 nebo Dimensiona, celkově Raego, Gleba, určitě si každý najde své."

Studentským majálesem letos ožije Slezskoostravský hrad.

Nikola Schmidtová, Younie, Stavovská unie studentů Ostrava: "V rámci rozložení budeme pokrývat celý areál hradu. V hradu budou umístěny tři stage, budou tam různé partnerské zóny, univerzitní zóny a pokryje se celý areál toho Slezskoostravského hradu."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Nás samozřejmě těší, že před několika lety se Majáles Ostrava vrátil na Slezskoostravský hrad. A těší nás také to, že je to nadále ryze studentská akce, kterou organizují studenti převážně tedy pro studenty. Ale je i pro širokou veřejnost. A tak zatím, co v ostatních městech se majáles stává ryze komerční akcí, tak v Ostravě jde především stále o studentský svátek. I z tohoto důvodu městský obvod podporuje Majáles Ostrava, a to nejen finančně, ale i pomocí organizačního zabezpečení. Tedy některých aspektů této akce. A věřím, že v této podpoře budeme pokračovat i nadále."

Celkem je v programu 17 vystoupení a zhruba 10 hodin hudby. Před začátkem nebude chybět ani tradiční majálesový průvod, který vyjde z centra Ostravy směrem na hrad.

Nikola Schmidtová, Younie, Stavovská unie studentů Ostrava: "Bude tam několik stanovišť, na kterých se naši účastníci toho průvodu mohou těšit. Mohou si zahrát různé hry. Celkově bude je budou doprovázet jak třeba horníci, tak mažoretky. A bude tam také RedBull auto, takže celkově ten průvod bude záživný. A určitě každá maska vyhraje samotný lístek na majáles zdarma."

Letos proběhne Majáles Ostrava poprvé o víkendu. Také proto, aby oslovil například i rodiny s dětmi, pro které budou na akci připraveny také různá stanoviště a zóny.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000036996/vysokoskolaci-zvou-na-majales-ostrava-na-slezskoostravsky-hrad