Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci soutěžili v malé kopané a volejbalu O pohár radnice Slezské Ostravy

Ostrava-Slezská Ostrava |

Žáci základních škol mají za sebou další sportovní turnaj. Tentokrát soutěžili o pohár radnice Slezské Ostravy. Tradiční soutěž byla letos ve znamení chlapecké malé kopané a dívčího volejbalu.

Základní škola Pěší se stala dějištěm dalšího ročníku soutěže O pohár radnice Slezské Ostravy. Své síly sem přišli poměřit žáci všech čtyř škol v obvodu.

Kamil Tabášek, ředitel ZŠ Pěší, Slezská Ostrava: "Utkají se holky z druhého stupně, které budou hrát mini volejbal. A kluci tady hrají mini kopanou. Hrajeme systémem každý s každým. Potom samozřejmě o první, druhé, třetí a čtvrté místo zvlášť."
Roman Goryczka (Ostravak) místostarosta Slezské Ostravy: "Je to už tradiční turnaj mezi školami Slezské Ostravy. Každý ředitel, každá škola, každý rok organizuje tento turnaj. Měli jsme tady už turnaj v lukostřelbě. Ve střelbě ze vzduchových pistolí, ve florbalu."

Každá škola má vždy možnost vybrat si dva sporty, ve kterých se bude soutěžit. Týmy byly složené z osmi kluků a osmi děvčat.

Anketa: 1.) "Jmenuji se Michaela Vlčková, jsme ZŠ Pěší." – Jak si vedete v turnaji? – "jo, teď si vedeme dobře, vedeme." – Jak jste poskládaní? Jak jste se složili na ten tým? – "My jsme si řekli, ať jsme v klidu, ať dýcháme." 2.) "Jsme osmá třída a devítka taky. A myslím si, že jsme hráli dobře."
Roman Goryczka (Ostravak) místostarosta Slezské Ostravy: "Je to o tom, aby se ty školy a ty děti mezi sebou potkávaly, aby si předávaly zkušenosti. A hlavně je dobré udržovat sportovního ducha na úrovni Slezské Ostravy a na školách. Tak, aby si něco, možná i víc, než je vzdělání, z té školy odnesly. Ten sportovní duch je důležitý."
Kamil Tabášek, ředitel ZŠ Pěší, Slezská Ostrava: "Pro děti je to velmi důležité. Hlavně po té covidové době, kdy potřebují nějaký pohyb a emoci. A potřebují nějaký zážitek. A jedině ten sport dokáže těm dětem toto dát. Samozřejmě jsou zde ceny. Ty poskytuje radnice Slezské Ostravy. Jsou to drobné ceny, je tady putovní pohár. Každé dítě, které bude nejlepší. Jak volejbalista, tak fotbalista, dostane ještě navíc malý pohár. Děti všechny dostanou medaile, které jsme tady na škole vytiskli přes 3D tiskárny. Ať mají tu vzpomínku, památku, na to, že něco dělaly.!

Za fotbal i volejbal se nakonec sčítaly body, které určily pořadí škol. 4. Místo obsadila Základní škola Chrustova, třetí byla Základní škola Bohumínská, druhá Základní škola Škrobálkova a absolutními vítězi byli pořadatelé ze Základní školy Pěší.

Nahlásit chybu


K tématu

Slezskoostravská ZŠ Bohumínská přichystala akce pro předškoláky, součástí byly i jarní dílničky

Základní škola Bohumínská ve Slezské Ostravě připravila po roce opět bohatý program pro předškoláky. Na začátku března byly na programu hojně navštěvované jarní dílničky, kde si děti mohly vytvořit spoustu jarních výrobků.

Slezská Ostrava slavnostně vyřazovala žáky devátých tříd

4. července 2023 12:08 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezská Ostrava pořádá každoročně slavnostní vyřazování žáků devátých tříd. Vedení města je osobně oceňuje pamětním listem a výjimeční žáci dostávají i dárky. Akce probíhá vždy na radnici, kde se schází deváťáci ze všech čtyř základních škol v obvodu.

Prázdniny jsou ve znamení oprav na školách i ve Slezské Ostravě

25. července 2023 16:21 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezská Ostrava investuje do oprav a modernizace základních a mateřských škol. Za poslední 4 roky to bylo téměř 76 milionů korun. Aktuálně během prázdnin probíhá také velká rekonstrukce Mateřské školy Slívova.


Policisté zakročili proti mladíkovi, který si vykračoval poblíž šampionátu s kuličkovým samopalem

Včera 13:54 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Jak postupují policisté proti podezřelému s dlouhou střelnou zbraní si mohl na vlastní kůži vyzkoušet 18letý mladík z Ostravy. Nedaleko haly, kde se právě odehrává hokejové mistrovství světa, procházel s airsoftovou maketou samopalu.

Budoucí zdravotníci skládali praktické maturitní zkoušky

Včera 10:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Studenti středních zdravotnických škol skládali praktické maturitní zkoušky v Nemocnici Třinec.

Policisté zachránili život opilého muže, kterého doma málem udusila spálená večeře

Včera 10:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Dvojice ostravských policistů vyjela 14. května večer k zásahu do Opletalovy ulice v Porubě, kde lidé ohlásili kouř vycházející z jednoho bytu.

Na Lodičkách v Karviné se konal triatlon Boženy Němcové. Jednou z disciplín bylo veslování

18. května 2024 16:52 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Volnočasový areál Lodičky patřil na jeden den sportovním nadšencům. Konal se tady netradiční triatlon. Jednou z jeho disciplín bylo veslování, podívejte se na reportáž.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

Světlo a kořeny novojičínského rodáka na Staré poště

Stará pošta nabízí v květnu výstavu všestranného výtvarníka, novojičínského rodáka, Antonína Gavlase. Její název “Kořeny světla” odkazuje na jeho rodiště a na hlavní princip jeho tvorby.

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

18. května 2024 9:39 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

17. května 2024 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

17. května 2024 13:28 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Jejich kapacita je dostatečná

16. května 2024 20:53 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Rodiče je mohli přihlásit do kterékoli školky v obvodu. Spádovou oblastí je totiž celá Poruba.

Mladí cyklisté z Ostravy se učili bezpečnému provozu a zasoutěžili si

16. května 2024 20:39 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Se zásadami bezpečného chování v silničním provozu se každoročně seznamují žáci 3. až 5. tříd základních škol z Ostravy. Vyvrcholením dopravní výuky mladých cyklistů byla soutěž, která se konala na dopravním hřišti v Hrabůvce.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Nenechávejte v autech nic cenného. Zloděj během pár dní vykradl 16 vozidel v Ostravě

16. května 2024 11:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Dnes máme dobrou zprávu pro majitele vozidel. Ostravským policistům se podařilo zadržet zloděje, který během pár dní vykradl 16 aut. Zároveň je to ale pro řidiče výstraha, aby nenechávali v autech nic cenného, protože právě viditelné věci pachatele přilákaly.

ZŠ Bohumínská poprvé navštívili žáci z polského Těšína, školy navázaly přeshraniční spolupráci

Žáci i učitelé Základní školy Bohumínská ve Slezské Ostravě a Szkoły Podstawowej nr 1 z polského Těšína se poprvé sešli, aby navázali přeshraniční spolupráci. Polské hosty čekalo v Ostravě tradiční přivítání chlebem se solí, ale i prohlídka školy, nebo přátelský zápas v basketbalu.

Školáci soutěžili v malé kopané a volejbalu O pohár radnice Slezské Ostravy
Vydáno 20. června 2023 11:08, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Žáci základních škol mají za sebou další sportovní turnaj. Tentokrát soutěžili o pohár radnice Slezské Ostravy. Tradiční soutěž byla letos ve znamení chlapecké malé kopané a dívčího volejbalu.

Základní škola Pěší se stala dějištěm dalšího ročníku soutěže O pohár radnice Slezské Ostravy. Své síly sem přišli poměřit žáci všech čtyř škol v obvodu.

Kamil Tabášek, ředitel ZŠ Pěší, Slezská Ostrava: "Utkají se holky z druhého stupně, které budou hrát mini volejbal. A kluci tady hrají mini kopanou. Hrajeme systémem každý s každým. Potom samozřejmě o první, druhé, třetí a čtvrté místo zvlášť."
Roman Goryczka (Ostravak) místostarosta Slezské Ostravy: "Je to už tradiční turnaj mezi školami Slezské Ostravy. Každý ředitel, každá škola, každý rok organizuje tento turnaj. Měli jsme tady už turnaj v lukostřelbě. Ve střelbě ze vzduchových pistolí, ve florbalu."

Každá škola má vždy možnost vybrat si dva sporty, ve kterých se bude soutěžit. Týmy byly složené z osmi kluků a osmi děvčat.

Anketa: 1.) "Jmenuji se Michaela Vlčková, jsme ZŠ Pěší." – Jak si vedete v turnaji? – "jo, teď si vedeme dobře, vedeme." – Jak jste poskládaní? Jak jste se složili na ten tým? – "My jsme si řekli, ať jsme v klidu, ať dýcháme." 2.) "Jsme osmá třída a devítka taky. A myslím si, že jsme hráli dobře."
Roman Goryczka (Ostravak) místostarosta Slezské Ostravy: "Je to o tom, aby se ty školy a ty děti mezi sebou potkávaly, aby si předávaly zkušenosti. A hlavně je dobré udržovat sportovního ducha na úrovni Slezské Ostravy a na školách. Tak, aby si něco, možná i víc, než je vzdělání, z té školy odnesly. Ten sportovní duch je důležitý."
Kamil Tabášek, ředitel ZŠ Pěší, Slezská Ostrava: "Pro děti je to velmi důležité. Hlavně po té covidové době, kdy potřebují nějaký pohyb a emoci. A potřebují nějaký zážitek. A jedině ten sport dokáže těm dětem toto dát. Samozřejmě jsou zde ceny. Ty poskytuje radnice Slezské Ostravy. Jsou to drobné ceny, je tady putovní pohár. Každé dítě, které bude nejlepší. Jak volejbalista, tak fotbalista, dostane ještě navíc malý pohár. Děti všechny dostanou medaile, které jsme tady na škole vytiskli přes 3D tiskárny. Ať mají tu vzpomínku, památku, na to, že něco dělaly.!

Za fotbal i volejbal se nakonec sčítaly body, které určily pořadí škol. 4. Místo obsadila Základní škola Chrustova, třetí byla Základní škola Bohumínská, druhá Základní škola Škrobálkova a absolutními vítězi byli pořadatelé ze Základní školy Pěší.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000037820/skolaci-soutezili-v-male-kopane-a-volejbalu-o-pohar-radnice-slezske-ostravy