Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce tří ulic ve Slezské Ostravě jde podle plánu, Zámostní už je hotová

Ostrava-Slezská Ostrava |

Tři ulice na Slezské procházejí důležitou rekonstrukcí. Zámostní už je hotová dokonce s předstihem a nyní se pracuje na zbylých dvou. Opravují se komunikace, chodníky a přibydou i nové zapuštěné kontejnery na komunální odpad. Celkové náklady dosahují téměř 27 milionů korun.

Na Slezské Ostravě probíhá od března náročná a rozsáhlá rekonstrukce ulic Zámostní, Vilová a Sazečská.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Aktuálně byla dokončena první etapa rekonstrukce ulic Zámostní, Vilová a Sazečská. A to konkrétně rekonstrukce větší části ulice Zámostní. V rámci této stavby nejprve došlo k rekonstrukci kanalizace, tak k výměně vodovodů, ale i optických kabelů nebo nového veřejného osvětlení. A zrekonstruována byla také ulice Zámostní. A to v úseku od jejího začátku až po ulici Vilovou."
Jiří Cinik, mistr stavby, IDS Olomouc: "Nejprve jsme museli vykopat nějaký metr deset v cestě, kvůli sanacím, které tady byly. Vykopalo se, vyměnila se kanalizace, voda nová se udělala také a pak jsme to zaštěrkovali 63kou, 0.32kou naposledy jemnou."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Pozitivní určitě je, že ulice Zámostní byla zprůjezdněna o 3 týdny dříve, než město původně předpokládalo. To znamená máme tady nějaký třítýdenní náskok v rámci té stavby. Proto již nyní začala i rekonstrukce ulice Sazečská, která právě za námi probíhá."
Jiří Cinik, mistr stavby, IDS Olomouc: "Další polovina ulice se dodělává. Tam je to v rámci nějakých obrubníků, štěrku. Zanedlouho budeme pokládat také kostku a dlažbu. No a další fáze je ulice Sazečská, kterou už tady kopeme do toho metru deset. A potom budeme navážet zase štěrky, budeme betonovat obrubníky a od toho se odpíchne nějaká dlažba."

V rámci rekonstrukce ulic dojde nejenom k opravě povrchů a vybudování parkovacích míst. Ale také piazzetty mezi ulicemi Zámostní a Sazečská. A doplněna bude také zeleň.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Nahrazen bude také kompletní městský mobiliář. Ať už se jedná o lavičky, odpadkové koše. Doplněny budou také zapuštěné kontejnery na separovaný i komunální odpad. Také nové sloupy veřejného osvětlení. Vše by mělo být hotovo do konce letošního listopadu. Byť, jak jsem říkal, stavba aktuálně pokračuje popředu oproti plánu."

Náklady na celkovou rekonstrukci dosahují 27 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Historická budova radnice Slezské Ostravy dostává novou fasádu

11. července 2023 13:34 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezská Ostrava opravuje fasádu historické budovy radnice. Byly na ní totiž už viditelné lokální trhliny a nečistoty. Oživení probíhá po jedenácti letech a práce jsou rozděleny do několika etap. Náklady na opravu přesáhnou 2,6 milionu korun.

Tylův sad ve Slezské Ostravě projde kompletní revitalizací a úpravou

18. července 2023 15:07 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Nový moderní a přírodě blízký park. Takový bude po revitalizaci a kompletní proměně Tylův sad u Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity. Jeho úpravy byly připraveny ve spolupráci s obvodem, občany a také samotnou fakultou. Park doplní nový mobiliář, pěší trasy i zeleň.

Prázdniny jsou ve znamení oprav na školách i ve Slezské Ostravě

25. července 2023 16:21 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezská Ostrava investuje do oprav a modernizace základních a mateřských škol. Za poslední 4 roky to bylo téměř 76 milionů korun. Aktuálně během prázdnin probíhá také velká rekonstrukce Mateřské školy Slívova.


Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu, dveře vyrazili beranidlem

Velkou dávku odvahy projevili policisté z hlídkové služby, když neváhali a s nasazením vlastního života zachránili muže ze zakouřeného bytu v Ostravě-Porubě. V podobných případech totiž může jít o vteřiny.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

Dnes 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

Dnes 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

Dnes 13:38, vydáno dnes 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

VIDEO: Silniční kontrola skončila zadržením, Slovák nabídl policistům úplatek

Dnes 12:10 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z obvodního oddělení Vrbno pod Pradědem kontrolovali řidiče v obci Světlá Hora. Narazili při tom na řidiče, který neměl během jízdy zapnutý bezpečnostní pás. Na místě obdržel pokutu ve výši 1500 korun, sankci přijal a oznámil, že ji uhradí převodem z účtu. Z banální situace se ale vyklubalo podezření na trestný čin u jeho spolujezdce.

Potravinová pomoc se ve Frýdku-Místku nově vydává častěji, lidé se i objednávají

Výdejna potravinové pomoci ve Frýdku-Místku kvůli velkému zájmu upravila svůj provoz. Ze dvou dní přešla na pět a zároveň objednává klienty na přesný čas. V místě se tak netvoří fronty a nedochází k žádným konfliktům.

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy

Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.

Kopřivnický Motýlek v nové přístavbě “roztáhne křídla”, získal místnosti pro speciální terapie

Budova Základní a mateřské školy Motýlek v Kopřivnici je díky rekonstrukci a přístavbě modernější a prostornější. Pro žáky se speciálními potřebami tu přibyly nové prostory pro výuku a terapie. Investici ve výši 26 milionů korun zaplatil Moravskoslezský kraj.

Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu, dveře vyrazili beranidlem

Velkou dávku odvahy projevili policisté z hlídkové služby, když neváhali a s nasazením vlastního života zachránili muže ze zakouřeného bytu v Ostravě-Porubě. V podobných případech totiž může jít o vteřiny.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

ZŠ Bohumínská uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Jejich kapacita je dostatečná

16. května 2024 20:53 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Rodiče je mohli přihlásit do kterékoli školky v obvodu. Spádovou oblastí je totiž celá Poruba.

Rekonstrukce tří ulic ve Slezské Ostravě jde podle plánu, Zámostní už je hotová
Vydáno 18. července 2023 12:36, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Tři ulice na Slezské procházejí důležitou rekonstrukcí. Zámostní už je hotová dokonce s předstihem a nyní se pracuje na zbylých dvou. Opravují se komunikace, chodníky a přibydou i nové zapuštěné kontejnery na komunální odpad. Celkové náklady dosahují téměř 27 milionů korun.

Na Slezské Ostravě probíhá od března náročná a rozsáhlá rekonstrukce ulic Zámostní, Vilová a Sazečská.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Aktuálně byla dokončena první etapa rekonstrukce ulic Zámostní, Vilová a Sazečská. A to konkrétně rekonstrukce větší části ulice Zámostní. V rámci této stavby nejprve došlo k rekonstrukci kanalizace, tak k výměně vodovodů, ale i optických kabelů nebo nového veřejného osvětlení. A zrekonstruována byla také ulice Zámostní. A to v úseku od jejího začátku až po ulici Vilovou."
Jiří Cinik, mistr stavby, IDS Olomouc: "Nejprve jsme museli vykopat nějaký metr deset v cestě, kvůli sanacím, které tady byly. Vykopalo se, vyměnila se kanalizace, voda nová se udělala také a pak jsme to zaštěrkovali 63kou, 0.32kou naposledy jemnou."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Pozitivní určitě je, že ulice Zámostní byla zprůjezdněna o 3 týdny dříve, než město původně předpokládalo. To znamená máme tady nějaký třítýdenní náskok v rámci té stavby. Proto již nyní začala i rekonstrukce ulice Sazečská, která právě za námi probíhá."
Jiří Cinik, mistr stavby, IDS Olomouc: "Další polovina ulice se dodělává. Tam je to v rámci nějakých obrubníků, štěrku. Zanedlouho budeme pokládat také kostku a dlažbu. No a další fáze je ulice Sazečská, kterou už tady kopeme do toho metru deset. A potom budeme navážet zase štěrky, budeme betonovat obrubníky a od toho se odpíchne nějaká dlažba."

V rámci rekonstrukce ulic dojde nejenom k opravě povrchů a vybudování parkovacích míst. Ale také piazzetty mezi ulicemi Zámostní a Sazečská. A doplněna bude také zeleň.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Nahrazen bude také kompletní městský mobiliář. Ať už se jedná o lavičky, odpadkové koše. Doplněny budou také zapuštěné kontejnery na separovaný i komunální odpad. Také nové sloupy veřejného osvětlení. Vše by mělo být hotovo do konce letošního listopadu. Byť, jak jsem říkal, stavba aktuálně pokračuje popředu oproti plánu."

Náklady na celkovou rekonstrukci dosahují 27 milionů korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000038260/rekonstrukce-tri-ulic-ve-slezske-ostrave-jde-podle-planu-zamostni-uz-je-hotova