Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé sídliště Kamenec na Slezské Ostravě vybírali podobu nového hřiště

Ostrava-Slezská Ostrava |

Sídliště Kamenec na Slezské Ostravě bude mít nové dětské hřiště. Místo tradičního setkávání dětí i dospělých projde výraznou proměnou. Architekti připravili dvě možné varianty a obvod pozval tamní obyvatele k veřejnému projednání. Mohli si vybrat a připomínkovat jednotlivé plány realizací.

Rodiny s dětmi i další obyvatelé sídliště Kamenec na Slezské Ostravě dostali možnost se osobně vyjádřit k plánu proměny staré asfaltové plochy na nové hřiště.

Cyril Vltavský, zástupce veřejnosti: "Tady to místo je takové komunitní hřiště s úplně starým asfaltem. Fakt se tady s tím asi 10, či 20 let nic nedělalo, ale i přesto to tady skvěle funguje. Děti si tady hrají, běhají tady, mají tady plno her i bez toho náčiní. Takže jsme se zasazovali o to, aby se ta asfaltová plocha vyměnila za novou. To je asi to nejdůležitější pro ty starší děti. A taky bychom rádi, aby se to doplnilo o nějaký ten mobiliář pro ty menší děti."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Tady na sídlišti Kamenec probíhala v uplynulých letech regenerace sídliště jako takového. Byly opraveny chodníky, parkovací místa, ale také třeba regenerována zeleň. Na druhou stranu nedošlo k žádnému novému budování prvků právě pro děti nebo pro rodiny s dětmi. A to zejména z toho důvodu, že místní obyvatelé poukazovali na nevhodnost umístění takových prvků nebo neměli o jejich umístění zájem. V minulém roce se na nás nicméně obrátili rodiče dětí právě tady z Kamence. S tím, že by stáli o vybudování nového dětského hřiště. A dokonce sami určili, že by se tak mělo stát zde na asfaltovém plácku, který je dětmi již dnes hojně využíván."

Obvod tedy oslovil architekty, kteří navrhli dvě varianty nového hřiště.

Petr Svoboda, Mika Svoboda architekti: "Jsou dvě koncepční úvahy, jak k tomu přistoupit, jestli organicky, a naopak přes nějaký barevný tetris, řekněme hravě. A rovněž necháme na občanech, aby si zvolili tu preferovanou variantu."
Cyril Vltavský, zástupce veřejnosti: "Obě dvě varianty jsou podle mě skvělé, mě osobně nejvíc baví tady ten tetris, protože se nejvíc hodí tady do toho sídlištního charakteru."
Anketa: 1.) "Návrhy jsou celkem v pohodě, oba dva. Nejvíce se nám líbí ten les. Nějaké připomínky jsou, ale to teď nějak řešíme."
Anketa: 2.) "Mě se líbí ten zahradní domek, bunkr. A ještě se mi líbí, že bude nový asfalt. Že se tady dá dělat hodně různých věcí."
Anketa: 3.) "Mě se líbí oba dva ty návrhy. Ať už ten organický nebo ten obdélníkový. A připomínkoval jsem ten hrad, který tam byl, který by tam mohl být, protože dcerku to baví. Akorát, aby byl přístupnější pro menší děti. Protože na některých hřištích bývá hodně vysoký. Že když ji tam třeba vysadím, tak se potom bojím, že mi tam někam spadne. Tak aby se na to myslelo."

Architekti společně s obvodem názory místních vyhodnotí a zapracují do návrhů. Výsledná varianta by se měla realizovat příští rok a mohla by předběžně vyjít odhadem do dvou milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Příprava regenerace novojičínského sídliště Nerudova pokračovala další “obhajobou”

10. května 2023 10:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Projekt regenerace novojičínského sídliště Nerudova připravuje radnice tři roky. K jeho realizaci se teď mohli vyjádřit lidé na dalším už čtvrtém veřejném projednání. V červnu konečně začne úprava této lokality první etapou.

Slezská Ostrava zapojila 8 hřišť do městského projektu Otevřená hřiště

30. května 2023 12:55 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezská Ostrava se zapojila do projektu Otevřená hřiště. Jeho cílem je otevřít různá multifunkční hřiště veřejnosti. Nejde totiž jen o běžně dostupné areály pro malé děti, ale také například hřiště u škol, kde mají zájemci možnost si po dohodě zapůjčit i sportovní pomůcky.

Projektantka s lidmi probrala proměnu další části sídliště Nerudova

Na veřejném projednání se lidé mohli vyjadřovat k další, už páté etapě regenerace sídliště Nerudova. Jejich připomínky a návrhy si opět vyslechla projektantka plánovaných úprav.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Dnes 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Dnes 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

12. dubna 2024 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

StartUp show na VŠB-TUO představila finalisty Green Light Akcelerátoru

11. dubna 2024 21:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Tvoříme prostor pokračuje další výzvou. Změnit své okolí může kdokoliv

11. dubna 2024 19:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Také Porubané se mohou zapojit do dotačního programu ostravského magistrátu Tvoříme prostor. Každý, kdo není spokojen se svým okolím, ho může jakkoliv změnit. Přihlášky mohou zájemci podávat do 6. května.

Stará hyperbarická komora by mohla sloužit kosmonautům. Fifejdská nemocnice hledá další využití

11. dubna 2024 12:07 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jak už z našeho zpravodajství víte, Městská nemocnice Ostrava získala novou hyperbarickou komoru. Nyní řeší další využití starého padesáti tunového zařízení. Zajímavou možností by mohla být její přeměna pro modul na přípravu kosmonautů na lety do vesmíru.

Obyvatelé sídliště Kamenec na Slezské Ostravě vybírali podobu nového hřiště
Vydáno 1. srpna 2023 15:02, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Sídliště Kamenec na Slezské Ostravě bude mít nové dětské hřiště. Místo tradičního setkávání dětí i dospělých projde výraznou proměnou. Architekti připravili dvě možné varianty a obvod pozval tamní obyvatele k veřejnému projednání. Mohli si vybrat a připomínkovat jednotlivé plány realizací.

Rodiny s dětmi i další obyvatelé sídliště Kamenec na Slezské Ostravě dostali možnost se osobně vyjádřit k plánu proměny staré asfaltové plochy na nové hřiště.

Cyril Vltavský, zástupce veřejnosti: "Tady to místo je takové komunitní hřiště s úplně starým asfaltem. Fakt se tady s tím asi 10, či 20 let nic nedělalo, ale i přesto to tady skvěle funguje. Děti si tady hrají, běhají tady, mají tady plno her i bez toho náčiní. Takže jsme se zasazovali o to, aby se ta asfaltová plocha vyměnila za novou. To je asi to nejdůležitější pro ty starší děti. A taky bychom rádi, aby se to doplnilo o nějaký ten mobiliář pro ty menší děti."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Tady na sídlišti Kamenec probíhala v uplynulých letech regenerace sídliště jako takového. Byly opraveny chodníky, parkovací místa, ale také třeba regenerována zeleň. Na druhou stranu nedošlo k žádnému novému budování prvků právě pro děti nebo pro rodiny s dětmi. A to zejména z toho důvodu, že místní obyvatelé poukazovali na nevhodnost umístění takových prvků nebo neměli o jejich umístění zájem. V minulém roce se na nás nicméně obrátili rodiče dětí právě tady z Kamence. S tím, že by stáli o vybudování nového dětského hřiště. A dokonce sami určili, že by se tak mělo stát zde na asfaltovém plácku, který je dětmi již dnes hojně využíván."

Obvod tedy oslovil architekty, kteří navrhli dvě varianty nového hřiště.

Petr Svoboda, Mika Svoboda architekti: "Jsou dvě koncepční úvahy, jak k tomu přistoupit, jestli organicky, a naopak přes nějaký barevný tetris, řekněme hravě. A rovněž necháme na občanech, aby si zvolili tu preferovanou variantu."
Cyril Vltavský, zástupce veřejnosti: "Obě dvě varianty jsou podle mě skvělé, mě osobně nejvíc baví tady ten tetris, protože se nejvíc hodí tady do toho sídlištního charakteru."
Anketa: 1.) "Návrhy jsou celkem v pohodě, oba dva. Nejvíce se nám líbí ten les. Nějaké připomínky jsou, ale to teď nějak řešíme."
Anketa: 2.) "Mě se líbí ten zahradní domek, bunkr. A ještě se mi líbí, že bude nový asfalt. Že se tady dá dělat hodně různých věcí."
Anketa: 3.) "Mě se líbí oba dva ty návrhy. Ať už ten organický nebo ten obdélníkový. A připomínkoval jsem ten hrad, který tam byl, který by tam mohl být, protože dcerku to baví. Akorát, aby byl přístupnější pro menší děti. Protože na některých hřištích bývá hodně vysoký. Že když ji tam třeba vysadím, tak se potom bojím, že mi tam někam spadne. Tak aby se na to myslelo."

Architekti společně s obvodem názory místních vyhodnotí a zapracují do návrhů. Výsledná varianta by se měla realizovat příští rok a mohla by předběžně vyjít odhadem do dvou milionů korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000038470/obyvatele-sidliste-kamenec-na-slezske-ostrave-vybirali-podobu-noveho-hriste