Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé sídliště Kamenec na Slezské Ostravě vybírali podobu nového hřiště

Ostrava-Slezská Ostrava |

Sídliště Kamenec na Slezské Ostravě bude mít nové dětské hřiště. Místo tradičního setkávání dětí i dospělých projde výraznou proměnou. Architekti připravili dvě možné varianty a obvod pozval tamní obyvatele k veřejnému projednání. Mohli si vybrat a připomínkovat jednotlivé plány realizací.

Rodiny s dětmi i další obyvatelé sídliště Kamenec na Slezské Ostravě dostali možnost se osobně vyjádřit k plánu proměny staré asfaltové plochy na nové hřiště.

Cyril Vltavský, zástupce veřejnosti: "Tady to místo je takové komunitní hřiště s úplně starým asfaltem. Fakt se tady s tím asi 10, či 20 let nic nedělalo, ale i přesto to tady skvěle funguje. Děti si tady hrají, běhají tady, mají tady plno her i bez toho náčiní. Takže jsme se zasazovali o to, aby se ta asfaltová plocha vyměnila za novou. To je asi to nejdůležitější pro ty starší děti. A taky bychom rádi, aby se to doplnilo o nějaký ten mobiliář pro ty menší děti."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Tady na sídlišti Kamenec probíhala v uplynulých letech regenerace sídliště jako takového. Byly opraveny chodníky, parkovací místa, ale také třeba regenerována zeleň. Na druhou stranu nedošlo k žádnému novému budování prvků právě pro děti nebo pro rodiny s dětmi. A to zejména z toho důvodu, že místní obyvatelé poukazovali na nevhodnost umístění takových prvků nebo neměli o jejich umístění zájem. V minulém roce se na nás nicméně obrátili rodiče dětí právě tady z Kamence. S tím, že by stáli o vybudování nového dětského hřiště. A dokonce sami určili, že by se tak mělo stát zde na asfaltovém plácku, který je dětmi již dnes hojně využíván."

Obvod tedy oslovil architekty, kteří navrhli dvě varianty nového hřiště.

Petr Svoboda, Mika Svoboda architekti: "Jsou dvě koncepční úvahy, jak k tomu přistoupit, jestli organicky, a naopak přes nějaký barevný tetris, řekněme hravě. A rovněž necháme na občanech, aby si zvolili tu preferovanou variantu."
Cyril Vltavský, zástupce veřejnosti: "Obě dvě varianty jsou podle mě skvělé, mě osobně nejvíc baví tady ten tetris, protože se nejvíc hodí tady do toho sídlištního charakteru."
Anketa: 1.) "Návrhy jsou celkem v pohodě, oba dva. Nejvíce se nám líbí ten les. Nějaké připomínky jsou, ale to teď nějak řešíme."
Anketa: 2.) "Mě se líbí ten zahradní domek, bunkr. A ještě se mi líbí, že bude nový asfalt. Že se tady dá dělat hodně různých věcí."
Anketa: 3.) "Mě se líbí oba dva ty návrhy. Ať už ten organický nebo ten obdélníkový. A připomínkoval jsem ten hrad, který tam byl, který by tam mohl být, protože dcerku to baví. Akorát, aby byl přístupnější pro menší děti. Protože na některých hřištích bývá hodně vysoký. Že když ji tam třeba vysadím, tak se potom bojím, že mi tam někam spadne. Tak aby se na to myslelo."

Architekti společně s obvodem názory místních vyhodnotí a zapracují do návrhů. Výsledná varianta by se měla realizovat příští rok a mohla by předběžně vyjít odhadem do dvou milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Na Kamenci roste nové dětské hřiště, na výsledné podobě se podílela místní komunita

Na sídlišti Kamenec ve Slezské Ostravě vznikne nové dětské hřiště. Bude speciálně upravené pro různé typy her a na jeho výsledné podobě se podílela i místní komunita. Od místních taky vzešel samotný nápad na jeho výstavbu.

Projektantka s lidmi probrala proměnu další části sídliště Nerudova

Na veřejném projednání se lidé mohli vyjadřovat k další, už páté etapě regenerace sídliště Nerudova. Jejich připomínky a návrhy si opět vyslechla projektantka plánovaných úprav.

Slezskoostravský hrad zažije o víkendu 15. ročník SORFESTu

30. května 2023 15:42 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezskoostravský hrad čeká v sobotu 3. června další kulturní akce. Tu si užijí hlavně rockeři, protože hrad zažije už 15. ročník festivalu SORFEST. Na dvou pódiích vystoupí jedenáct kapel. Mezi nimi nebudou chybět špičky domácí scény i speciální hosté ze zahraničí.


Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

Včera 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I.

Ostravské včely budou mít pořádný výhled. Úly mají pod věží radnice

Věž nové radnice v Ostravě bude mít nový netradiční účel. Na ochoze totiž městské lesy chystají úly pro včely, které pomohou s opylováním květinových záhonů i stromů v Komenského sadech a okolí centra. Podle odborníků může být vysoko položený úl výhodou.

Letecká havárie na Opavsku byla námětem cvičení složek IZS

Včera 18:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letadlo mělo po startu z letiště technické potíže, vzápětí se zřítilo a narazilo do stroje, který se zrovna chystal na start. V obou strojích bylo 20 lidí, kteří utrpěli různá zranění. Na místě byli i mrtví. Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Opavsku.

Krok za Šimonka vykonali v Novém Jičíně i policisté, hasiči a zdravotníci

V Novém Jičíně se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporu chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Dny města Orlové proběhly rovnou na čtyřech stagích

Dny města Orlové 2024 nabídly bohatý program plný hudby, tance a aktivit pro děti i dospělé.

Polská scéna TD předvedla ve Stonavě Šikmý kostel

Včera 13:46 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavu nedávno poctila svou návštěvou polská scéna Těšínského divadla, která přinesla do místního kulturního domu PZKO jedinečný divadelní zážitek. Na programu byla hra „Šikmý kostel“, jejíž předlohou je stejnojmenná kniha Karin Lednické.

Program pro krajské volby představila SOCDEM. Kandidátku vede Svatopluk Němeček

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

V Ostravě představila svůj program pro krajské volby strana SOCDEM. Lídr kandidátky lékař Svatopluk Němeček se chce zaměřit na problémy ve zdravotnictví a dalšími prioritami strany je dostupné bydlení nebo levná energie.

Diamo rozšířilo imisní monitoring u heřmanické haldy

Včera 12:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Státní podnik Diamo rozšířil monitorování imisí kolem haldy Heřmanice v Ostravě. Nově se měří nepřetržitě na dvou místech. Mobilní stanice jsou umístěny v nejbližších obydlených místech od odvalu. Diamo chce 20. června představit, jak by mohla sanace haldy pokračovat.

Muži SK Stonava jedou na vítězné vlně

Včera 13:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Uplynulý víkend byl ve znamení bouřlivých sportovních vítězství. Čeští hokejisté dokázali na Mistrovství světa vybojovat zlato a z mistrovského titulu se radovali i fanoušci karvinských házenkářů. Radost z dalšího vítězství panovala ale také ve Stonavě. Muži SK Stonava vybojovali na domácím trávníku další body.

Ve Frýdku-Místku hořela střecha rodinného domu. Hasiči uchránili majetek za 4 miliony

Včera 10:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý krátce po poledni u požáru střechy rodinného domu ve Frýdku-Místku. Plameny hasiči krotili 40 minut a další půl hodinu požár likvidovali. Kvalitním a bleskovým zásahem uchránili majetek za 4 miliony korun. Celková škoda je tak zhruba 150 tisíc.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. června 2024 od 35 000 do 44 000 Kč/měsíc

Patnáctiletá jachtařka ze Slezské Ostravy vede Evropský pohár, čeká ji i mistrovství světa

Patnáctiletá jachtařka ze Slezské Ostravy je nejen členkou českého reprezentačního týmu, momentálně je také v čele tabulky Evropského poháru. Jachtingu se věnuje už devět let a úspěchy nesbírá jen v rámci Evropy. V červnu ji čeká dokonce mistrovství světa.

První zvířecí krematorium v kraji otevřeli ve Slezské Ostravě, zájem rychle roste

Ve Slezské Ostravě bylo slavnostně otevřeno první zvířecí krematorium v Moravskoslezském kraji. Zařízení nabízí důstojné rozloučení s téměř jakýmkoliv domácím mazlíčkem, a to až do 130 kilogramů. Samozřejmostí je individuální kremace i malá smuteční síň.

Ostravskou knihovnu čeká rekonstrukce a modernizace, čtenáři nepřijdou o knihy ani během prací

Ostravská ústřední knihovna se v letošním roce dočká rozsáhlé rekonstrukce a modernizace. Díky novým technologiím a vybavení se z ní má stát jedna z nejmodernějších knihoven v republice. Práce si vyžádají 36 milionů korun.

Žáci byli odměněni za výborné studium i účast v soutěžích

Dnes 11:19 | Ostrava-město | Tomáš Tikal

MS kraj se stejně jako celá Česká republika potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků v energetice. Jedním z nástrojů, jak situaci vylepšit, je motivace žáků studujících energetické obory. Přesně takovým případem je program Prokopa Diviše.

V Porubě začaly oblíbené tématicky zaměřené komentované procházky

V Porubě začaly oblíbené tématicky zaměřené komentované procházky. První z nich zájemce zavedla na vítání ptačího zpěvu, druhá pak na procházku arboristou. Další se uskuteční na podzim.

Cyklodoprava se v Ostravě stává fenoménem. Nová koncepce ji posouvá ještě dále

28. května 2024 12:06 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava urazila spoustu cesty při formování cyklodopravy ve městě. V posledních letech se stále více mění ze sportu a rekreace na způsob dopravy třeba do práce nebo za zábavou. Trend potvrzuje i nová koncepce.

Obyvatelé sídliště Kamenec na Slezské Ostravě vybírali podobu nového hřiště
Vydáno 1. srpna 2023 15:02, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Sídliště Kamenec na Slezské Ostravě bude mít nové dětské hřiště. Místo tradičního setkávání dětí i dospělých projde výraznou proměnou. Architekti připravili dvě možné varianty a obvod pozval tamní obyvatele k veřejnému projednání. Mohli si vybrat a připomínkovat jednotlivé plány realizací.

Rodiny s dětmi i další obyvatelé sídliště Kamenec na Slezské Ostravě dostali možnost se osobně vyjádřit k plánu proměny staré asfaltové plochy na nové hřiště.

Cyril Vltavský, zástupce veřejnosti: "Tady to místo je takové komunitní hřiště s úplně starým asfaltem. Fakt se tady s tím asi 10, či 20 let nic nedělalo, ale i přesto to tady skvěle funguje. Děti si tady hrají, běhají tady, mají tady plno her i bez toho náčiní. Takže jsme se zasazovali o to, aby se ta asfaltová plocha vyměnila za novou. To je asi to nejdůležitější pro ty starší děti. A taky bychom rádi, aby se to doplnilo o nějaký ten mobiliář pro ty menší děti."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Tady na sídlišti Kamenec probíhala v uplynulých letech regenerace sídliště jako takového. Byly opraveny chodníky, parkovací místa, ale také třeba regenerována zeleň. Na druhou stranu nedošlo k žádnému novému budování prvků právě pro děti nebo pro rodiny s dětmi. A to zejména z toho důvodu, že místní obyvatelé poukazovali na nevhodnost umístění takových prvků nebo neměli o jejich umístění zájem. V minulém roce se na nás nicméně obrátili rodiče dětí právě tady z Kamence. S tím, že by stáli o vybudování nového dětského hřiště. A dokonce sami určili, že by se tak mělo stát zde na asfaltovém plácku, který je dětmi již dnes hojně využíván."

Obvod tedy oslovil architekty, kteří navrhli dvě varianty nového hřiště.

Petr Svoboda, Mika Svoboda architekti: "Jsou dvě koncepční úvahy, jak k tomu přistoupit, jestli organicky, a naopak přes nějaký barevný tetris, řekněme hravě. A rovněž necháme na občanech, aby si zvolili tu preferovanou variantu."
Cyril Vltavský, zástupce veřejnosti: "Obě dvě varianty jsou podle mě skvělé, mě osobně nejvíc baví tady ten tetris, protože se nejvíc hodí tady do toho sídlištního charakteru."
Anketa: 1.) "Návrhy jsou celkem v pohodě, oba dva. Nejvíce se nám líbí ten les. Nějaké připomínky jsou, ale to teď nějak řešíme."
Anketa: 2.) "Mě se líbí ten zahradní domek, bunkr. A ještě se mi líbí, že bude nový asfalt. Že se tady dá dělat hodně různých věcí."
Anketa: 3.) "Mě se líbí oba dva ty návrhy. Ať už ten organický nebo ten obdélníkový. A připomínkoval jsem ten hrad, který tam byl, který by tam mohl být, protože dcerku to baví. Akorát, aby byl přístupnější pro menší děti. Protože na některých hřištích bývá hodně vysoký. Že když ji tam třeba vysadím, tak se potom bojím, že mi tam někam spadne. Tak aby se na to myslelo."

Architekti společně s obvodem názory místních vyhodnotí a zapracují do návrhů. Výsledná varianta by se měla realizovat příští rok a mohla by předběžně vyjít odhadem do dvou milionů korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000038470/obyvatele-sidliste-kamenec-na-slezske-ostrave-vybirali-podobu-noveho-hriste