Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mateřinky obvodu Mor. Ostrava a Přívoz spolupracují s Polskem

Mateřské školy obvodu Moravská Ostrava a Přívoz se zapojily do dalšího přeshraničního projektu. Jejich první spolupráce začala už před několika lety.

"Projekt jsme zahájili v roce 2013, pak jsme pokračovali v roce 2014. Dnešní projekt se jmenuje "3, 2, 1 Start!" a dneska odstartujeme první společnou aktivitu s dětmi," vysvětluje ředitelka MŠ Lechowiczova Jindřiška Nejedlá.

"Když v roce 2014 projekt Račte vstoupit do pohádky, tak jsme si slíbili, že bychom chtěli pokračovat. Jsem moc ráda, že se ten slib podařilo splnit, že ten projekt opět vyšel, že navazujeme na další spolupráci a strašně se těšíme na to vše, co nás čeká. Dneska to bude sportování a pak další aktivity, tancování, bubnování. Na dalším výletě to bude statek, takže děti jsou namotivované a těší se," dodává ředitelka MŠ Šafaříkova Lenka Šebestíková.

I když počasí tentokrát nepřálo, ve škole Lechowiczova všichni našli spoustu místa pro cvičení a jednotlivá stanoviště.

"Jsme z malého městečka, takže nás těší, že můžeme být ve velkém městě, že vidíme, jak to chodí ve vašich mateřinkách, že děti mohou navázat spolupráci, bavit se, předávat si postřehy anebo jemně procvičovat polštinu. Moc nás těší, že tady jsme," spokojeně říká Anna Pyrczak, ředitelka MŠ Nr 1 im. Marii Konopnickiej v Glubczycach.

Spolupráci mateřských škol podporuje Evropská unie. Děti a jejich učitelé mají teď na programu pohybově umělecké aktivity v mateřince Šafaříkova a celý projekt bude zakončen návštěvou polských Glubczyc a tamního hřebčína na začátku června.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail