Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Úředníci MOaP se připojili k projektu Community Days

​Necelá stovka úředníků v rukavicích a s lopatami nebo krumpáči v ruce. Obvod Moravská Ostrava a Přívoz se připojil k dobrovolnické akci pivovaru Ostravar. Projekt jeho zaměstnanců Community Days už trvá 11 let.

"Buď vysázejí stromky nebo záhony, případně třeba natírají lavičky. V letošním roce jsme se připojili k jejich aktivitě, protože si také myslím, že určitě je to takové zpestření toho úřednického procesu, kdy věčně sedí za stolem," vysvětluje starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová (Ostravak).

"Základem jsou vždycky zahradnické práce, sázení dřevin, rostlin, likvidace plevelu. Záleží vždy na okolnostech a počasí," dodává vrchní sládek pivovaru Ostrava Roman Richter.

Dobrovolnické práce probíhaly tentokrát ve vnitrobloku na ulici Lechowiczova a také v parku nedaleko ulice Železárenská. 

"Ve spolupráci s projektanty bylo toto zpracováno, vytipováno, protože i ta výsadba samotná by byla realizována ze strany technických služeb. V rámci toho projektu je pro nás důležité, že nám s tímto mohou pomoct. My vždy zajistíme materiál, nářadí a v rámci toho dne jsou tyto práce provedeny," pochvaluje si spolupráci Martina Kittnerová z Technických služeb Moravská Ostrava a Přívoz.

"Je to společná práce, což je k nezaplacení, protože lidé se poznají v jiném prostředí. Nejsou všichni načančaní, všichni budou špinaví a společně přidají ruku k dílu," spokojeně mluví o projektu Lucie Feiková (ČSSD), místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz.

"V té práci se člověk tak často nesetkává. Tady jsme pohromadě, takže máme možnost se s kolegy poznat trochu jinak než jen v práci," dodává zaměstnankyně úřadu Barbora Kopcová.

Zaměstnanci pivovaru mají za sebou přes 10 tisíc odpracovaných dobrovolnických hodin. Úřad centrálního obvodu se k nim chce přidat i v příštím roce.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 300 Kč/hod.

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail