Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ze základních škol čistily okolí řeky Ostravice

Pátek třináctého. Pro někoho nešťastný den, pro děti ze základních škol pátek den ve znamení úklidu okolí řeky Ostravice. Školy ze Slezské Ostravy uklízely pravý břeh, o levý se postarala Moravská Ostrava a Přívoz.

"Já si myslím, že je to velmi dobrý nápad, že něco uděláme pro to prostředí," říká jedna z účastnic. "Nemusím být ve škole, to je další bonus. Ale jo, je to super konečně vidět, že se tady někdo snaží něco dělat," říká další žák základní školy.

S nápadem přišla Loděnice pod hradem a vodní klub Tzunami a čištění proběhlo v rámci akce Ukliďme Česko, letos už potřetí.

"Dostali pytle, rukavice a pomalu půjdou k lávce, která je za soudem a budou sbírat ten odpad. My zároveň pojedeme po řece a budeme sbírat odpad, který je u vody nebo ve vodě. Pokud budou mít děti pytel plný, vloží nám ho do lodě," vysvětluje Dušan Vávrla, předseda VK Tzunami.

"Já si myslím, že děti jsou pro. My se v nich taky snažíme budovat ekologické smýšlení," dodává učitel ZŠ Ostrčilova Jindřich Švub. "U nás ve škole funguje ekotým na dobré úrovni, takže děti tento nápad přivítaly s nadšením," dodává učitelka ZŠ Nádražní 117 Veronika Šrámková.

V minulém ročníku se dětem podařilo nasbírat pětadvacet pytlů odpadu. Letos se do akce zapojily celkem 4 základní školy.
Jak jsem vyhrál válku / komedie

15.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Cavewoman / humorná show / přesunuto z 23. 6.

17.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 16 710 do 24 420 Kč/měsíc

Detail

USNU nové spaní s.r.o. (Ostrava - Poruba)
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

SWIETELSKY stavební s.r.o. - oblast Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků