Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ze základních škol čistily okolí řeky Ostravice

Pátek třináctého. Pro někoho nešťastný den, pro děti ze základních škol pátek den ve znamení úklidu okolí řeky Ostravice. Školy ze Slezské Ostravy uklízely pravý břeh, o levý se postarala Moravská Ostrava a Přívoz.

"Já si myslím, že je to velmi dobrý nápad, že něco uděláme pro to prostředí," říká jedna z účastnic. "Nemusím být ve škole, to je další bonus. Ale jo, je to super konečně vidět, že se tady někdo snaží něco dělat," říká další žák základní školy.

S nápadem přišla Loděnice pod hradem a vodní klub Tzunami a čištění proběhlo v rámci akce Ukliďme Česko, letos už potřetí.

"Dostali pytle, rukavice a pomalu půjdou k lávce, která je za soudem a budou sbírat ten odpad. My zároveň pojedeme po řece a budeme sbírat odpad, který je u vody nebo ve vodě. Pokud budou mít děti pytel plný, vloží nám ho do lodě," vysvětluje Dušan Vávrla, předseda VK Tzunami.

"Já si myslím, že děti jsou pro. My se v nich taky snažíme budovat ekologické smýšlení," dodává učitel ZŠ Ostrčilova Jindřich Švub. "U nás ve škole funguje ekotým na dobré úrovni, takže děti tento nápad přivítaly s nadšením," dodává učitelka ZŠ Nádražní 117 Veronika Šrámková.

V minulém ročníku se dětem podařilo nasbírat pětadvacet pytlů odpadu. Letos se do akce zapojily celkem 4 základní školy.
SHV: Velkolepá komorní hra

Dnes
Ostrava-Centrum, Kostel Svatého Ducha, Ostrava

Češky krásné, Češky mé! /premiéra kabaretu

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Divadlo A. Dvořáka, Ostrava

Cyrano / klasická romantická hra

Dnes
Ostrava-Jih, DK Akord, Ostrava

Centrum sociálních služeb Ostrava, o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 16 500 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Stavitelství SIZO s.r.o. - MS kraj
Ostrava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků