Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ze základních škol čistily okolí řeky Ostravice

Pátek třináctého. Pro někoho nešťastný den, pro děti ze základních škol pátek den ve znamení úklidu okolí řeky Ostravice. Školy ze Slezské Ostravy uklízely pravý břeh, o levý se postarala Moravská Ostrava a Přívoz.

"Já si myslím, že je to velmi dobrý nápad, že něco uděláme pro to prostředí," říká jedna z účastnic. "Nemusím být ve škole, to je další bonus. Ale jo, je to super konečně vidět, že se tady někdo snaží něco dělat," říká další žák základní školy.

S nápadem přišla Loděnice pod hradem a vodní klub Tzunami a čištění proběhlo v rámci akce Ukliďme Česko, letos už potřetí.

"Dostali pytle, rukavice a pomalu půjdou k lávce, která je za soudem a budou sbírat ten odpad. My zároveň pojedeme po řece a budeme sbírat odpad, který je u vody nebo ve vodě. Pokud budou mít děti pytel plný, vloží nám ho do lodě," vysvětluje Dušan Vávrla, předseda VK Tzunami.

"Já si myslím, že děti jsou pro. My se v nich taky snažíme budovat ekologické smýšlení," dodává učitel ZŠ Ostrčilova Jindřich Švub. "U nás ve škole funguje ekotým na dobré úrovni, takže děti tento nápad přivítaly s nadšením," dodává učitelka ZŠ Nádražní 117 Veronika Šrámková.

V minulém ročníku se dětem podařilo nasbírat pětadvacet pytlů odpadu. Letos se do akce zapojily celkem 4 základní školy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy