Zimní údržba v Mor. Ostravě je díky teplému počasí jednodušší

Už potřetí za sebou mírnější zima. Auta Technických služeb Moravské Ostravy a Přívozu dosud musela kvůli zimní údržbě vyjet jen třicetkrát.

Reklama

"Spotřebováváme asi 355 tun soli, což odpovídá nižšímu průměru. Běžné zimy předtím mívaly kolem devadesáti výjezdu a přes 1500 tun soli," říká ředitel Technických služeb Moravská Ostrava a Přívoz Petr Smoleň. 

"Náš městský obvod, stejně jako čištění, tak i údržbu zajišťuje vlastními silami, a to na chodnících a silnicích 3. a 4. třídy. Letošní zima, stejně ty předešlé, jsou poměrně mírné, musím zaklepat a díky tomu se nám daří vykonávat i jiné činnosti," říká místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz Dalibor Mouka (Ostravak). 

Zaměstnanci technických služeb tak mohou kácet nebo ořezávat stromy a keře, svážet odpad nebo čistit ulice. "Náš městský obvod iniciuje rozšiřování čištění ulic, které jsou dané vyhláškou města. V letošním roce jsme rozšířili zimní údržbu i na Park letců, který hned na jaře budeme i rekonstruovat," dodává místostarosta Mouka.

Při běžném sněžení vyjíždí do ulic centrálního obvodu deset vozidel, při silnějším jich mohou technické služby nasadit čtrnáct. Denně je pak v terénu zhruba padesát a při kalamitě až osmdesát lidí. Zimní sezóna oficiálně končí 31. března. Technické služby ale podle zákona drží pohotovost do půlky dubna.
MISS BABČA

Dnes 15:00 - 13:30
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Kočky. Muzikál A.L. Webera

Dnes 18:30 - 13:30
Ostrava, Divadlo J. Myrona, Ostrava

Gedeonův uzel. Hra o lásce.

Dnes 19:00 - 13:30
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Církevní základní škola a mateřská škola Přemysla Pittra
Ostrava-město
od 10 500 Kč do 21 000 Kč

Detail

OFIR service s.r.o.
Ostrava-město
od 24 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

SALEX-STAV s.r.o.
Ostrava-město
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu