Zimní údržba v Mor. Ostravě je díky teplému počasí jednodušší

Už potřetí za sebou mírnější zima. Auta Technických služeb Moravské Ostravy a Přívozu dosud musela kvůli zimní údržbě vyjet jen třicetkrát.

Reklama

"Spotřebováváme asi 355 tun soli, což odpovídá nižšímu průměru. Běžné zimy předtím mívaly kolem devadesáti výjezdu a přes 1500 tun soli," říká ředitel Technických služeb Moravská Ostrava a Přívoz Petr Smoleň. 

"Náš městský obvod, stejně jako čištění, tak i údržbu zajišťuje vlastními silami, a to na chodnících a silnicích 3. a 4. třídy. Letošní zima, stejně ty předešlé, jsou poměrně mírné, musím zaklepat a díky tomu se nám daří vykonávat i jiné činnosti," říká místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz Dalibor Mouka (Ostravak). 

Zaměstnanci technických služeb tak mohou kácet nebo ořezávat stromy a keře, svážet odpad nebo čistit ulice. "Náš městský obvod iniciuje rozšiřování čištění ulic, které jsou dané vyhláškou města. V letošním roce jsme rozšířili zimní údržbu i na Park letců, který hned na jaře budeme i rekonstruovat," dodává místostarosta Mouka.

Při běžném sněžení vyjíždí do ulic centrálního obvodu deset vozidel, při silnějším jich mohou technické služby nasadit čtrnáct. Denně je pak v terénu zhruba padesát a při kalamitě až osmdesát lidí. Zimní sezóna oficiálně končí 31. března. Technické služby ale podle zákona drží pohotovost do půlky dubna.
Výstava Černá země? Mýtus a realita

26.09. 10:00 - 06.01. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Výstava betlémů a Vánoce na hradě

07.12. 10:00 - 06.01. 18:00
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Sobotní dílny GVUO pro děti

Dnes 15:00 - 9:09
Ostrava, Dům umění Ostrava

KRAKOWSKI SILESIA s.r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

TOP School s.r.o.
Ostrava-město
od 150 Kč

Detail

Slezská diakonie
Ostrava-město
od 17 464 Kč do 21 389 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu