Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zimní údržba v Mor. Ostravě je díky teplému počasí jednodušší

Už potřetí za sebou mírnější zima. Auta Technických služeb Moravské Ostravy a Přívozu dosud musela kvůli zimní údržbě vyjet jen třicetkrát.

"Spotřebováváme asi 355 tun soli, což odpovídá nižšímu průměru. Běžné zimy předtím mívaly kolem devadesáti výjezdu a přes 1500 tun soli," říká ředitel Technických služeb Moravská Ostrava a Přívoz Petr Smoleň. 

"Náš městský obvod, stejně jako čištění, tak i údržbu zajišťuje vlastními silami, a to na chodnících a silnicích 3. a 4. třídy. Letošní zima, stejně ty předešlé, jsou poměrně mírné, musím zaklepat a díky tomu se nám daří vykonávat i jiné činnosti," říká místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz Dalibor Mouka (Ostravak). 

Zaměstnanci technických služeb tak mohou kácet nebo ořezávat stromy a keře, svážet odpad nebo čistit ulice. "Náš městský obvod iniciuje rozšiřování čištění ulic, které jsou dané vyhláškou města. V letošním roce jsme rozšířili zimní údržbu i na Park letců, který hned na jaře budeme i rekonstruovat," dodává místostarosta Mouka.

Při běžném sněžení vyjíždí do ulic centrálního obvodu deset vozidel, při silnějším jich mohou technické služby nasadit čtrnáct. Denně je pak v terénu zhruba padesát a při kalamitě až osmdesát lidí. Zimní sezóna oficiálně končí 31. března. Technické služby ale podle zákona drží pohotovost do půlky dubna.
Svatováclavský hudební festival - Závěrečný koncert

Dnes
Ostrava-Jih, Katedrála Božského Spasitele, Ostrava

Albert Čuba: Herec k nepřežití / beseda

Zítra
Ostrava-Jih, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Stavitelství SIZO s.r.o. - MS kraj
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 250 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků