Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ze ZŠ Zelená si hrály na Uličníky s.r.o.

Kluci a holky ze ZŠ Zelené v Ostravě se na čas stali firmou. Uličníci s. r. o. měli za úkol vymyslet projekt, který jim pomůže vydělat peníze. ...Na začátku ale byla návštěva v bance, podívali se do prostor, kde se běžný klient nedostane. A získali informace o tom, jak hospodařit s penězi, jaká je jejich hodnota anebo kde se peníze půjčují a jak vydělávají.

“V bance jsme viděli eura, miliony a různé peníze, kterými se platí všude ve světě,” říká Nela Dočekalová, ředitelka, Uličníci s. r. o. ZŠ Zelená. Projektový manažer s úsměvem komentuje start fiktivní firmy: “Na začátku celé akce je pozveme do pobočky a na konci dne jim předáme vstupní kapitál ve výši 3000 Kč.”

Hospodaření s penězi museli čtvrťáci pod firemní značkou Uličníci s.r.o. naplánovat a o každém finančním pohybu vézt záznamy. Děti nakupovaly potřeby pro výrobu velikonočních ozdob, dekorací a dobrot. Ty pak prodávaly na Velikonočním jarmarku. “Mým úkolem bylo, že když paní učitelky něco koupily, tak jim vrátit peníze a zapsat to do účetní knihy,” říká Daniel, účetní firmy Uličníci.

Rodičům se projekt líbil a řada z nich s dětmi koloběh peněz doma probírala. Jeden z tatínků s úsměvem dodává: “Děti to do života připravuje a už mají nějakou základní informaci o penězích a finanční gramotnosti.” A podobný názor má i vedle sedící usměvavá maminka: "Je to super v dnešní době mít povědomí o penězích, ať děti ví, co kolik stojí.”

Na Velikonoční jarmark děti se svými učitelkami připravily nejen zboží k prodeji, ale představily se v rolích moderátorů, zpěváků a herců. A dokonce poradily, jak zvládnout Velikonoce a nenamočit se. To během vtipné módní přehlídky. Například jedna manekýnka měla na sobě pláštěnku a pod sukýnkou polštářek, to aby šlehačka nebolela a zároveň zůstala suchá. 

Ke svému zisku z prodeje si uličníci s. r. o. přidají ještě původně zapůjčený kapitál 3000 korun, který jim banka ponechala jako závěrečné překvapení. Děti si peníze užijí na školním výletě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy