Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ze ZŠ Zelená si hrály na Uličníky s.r.o.

Kluci a holky ze ZŠ Zelené v Ostravě se na čas stali firmou. Uličníci s. r. o. měli za úkol vymyslet projekt, který jim pomůže vydělat peníze. ...Na začátku ale byla návštěva v bance, podívali se do prostor, kde se běžný klient nedostane. A získali informace o tom, jak hospodařit s penězi, jaká je jejich hodnota anebo kde se peníze půjčují a jak vydělávají.

“V bance jsme viděli eura, miliony a různé peníze, kterými se platí všude ve světě,” říká Nela Dočekalová, ředitelka, Uličníci s. r. o. ZŠ Zelená. Projektový manažer s úsměvem komentuje start fiktivní firmy: “Na začátku celé akce je pozveme do pobočky a na konci dne jim předáme vstupní kapitál ve výši 3000 Kč.”

Hospodaření s penězi museli čtvrťáci pod firemní značkou Uličníci s.r.o. naplánovat a o každém finančním pohybu vézt záznamy. Děti nakupovaly potřeby pro výrobu velikonočních ozdob, dekorací a dobrot. Ty pak prodávaly na Velikonočním jarmarku. “Mým úkolem bylo, že když paní učitelky něco koupily, tak jim vrátit peníze a zapsat to do účetní knihy,” říká Daniel, účetní firmy Uličníci.

Rodičům se projekt líbil a řada z nich s dětmi koloběh peněz doma probírala. Jeden z tatínků s úsměvem dodává: “Děti to do života připravuje a už mají nějakou základní informaci o penězích a finanční gramotnosti.” A podobný názor má i vedle sedící usměvavá maminka: "Je to super v dnešní době mít povědomí o penězích, ať děti ví, co kolik stojí.”

Na Velikonoční jarmark děti se svými učitelkami připravily nejen zboží k prodeji, ale představily se v rolích moderátorů, zpěváků a herců. A dokonce poradily, jak zvládnout Velikonoce a nenamočit se. To během vtipné módní přehlídky. Například jedna manekýnka měla na sobě pláštěnku a pod sukýnkou polštářek, to aby šlehačka nebolela a zároveň zůstala suchá. 

Ke svému zisku z prodeje si uličníci s. r. o. přidají ještě původně zapůjčený kapitál 3000 korun, který jim banka ponechala jako závěrečné překvapení. Děti si peníze užijí na školním výletě.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků