Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Michaela Mervartová - absolutní vítězka IYT Festivalu

Ostrava zažila první ročník mezinárodního soutěžního festivalu pro mladé zpěváky International Young Talent Festival. Do základního kola se přihlásilo 152 soutěžících a ve finále se utkalo 23 nejtalentovanějších. Letošnímu mezinárodnímu festivalu předcházely tři ostravské ročníky.

“Letos se přihlásili zpěváci z Česka, Slovenska a Polska, ale také tady máme účastníky z Německa, Itálie, Maďarska,” dodává moderátorka festivalu Jana Bastien.

Festivalová přeměna pěvecké soutěže přinesla řadu novinek. Během třech dní finalisté diskutovali s profesionály, nacvičovali písničky, učili se pohybovat na scéně a na pár okamžiků tak nahlédli pod pokličku umělecké dráhy.

“Přihlásil jsem se sám na základě toho, že to je koncipováno jako festival, to je mi moc líbilo,” říká jeden ze soutěžících v kategorii dospělí Petr Maryška. “Je mi 13 let, zpívám už od malička, zpívat budu..,” říká Nela Žáková, 2. místo v dětské kategorii.

Porota měla profesionální i amatérské zastoupení. Vybírat musela 3 nejlepší z dětské a dospělé kategorie. “Já jsem strašně ráda, že jsem v této porotě mohla být. Přineslo mi to nové zkušenosti a poznávání nových lidí a také nabytí informací od těchto návštěvníků, protože si vždycky najdou čas na projití města,” dodává s úsměvem starostka. “Soutěžícím jsme rozdali moje písně, už se těším, jak je zazpívají po svém,” říká usměvavá zpěvačka a porotkyně Markéta Konvičková.

A tady už vidíte výsledky festivalu. V dětské kategorii získala první místo Michaela Mervartová, mezi dospělými zazářil Nazariy Yatsyshyn z Ukrajiny. Absolutní vítězkou festivalu se stala vítězka dětské kategorie, Michaela Mervartová.
FAJNA RODINA SPOLU / akce pro rodiny v Bělském lese

16.08. 14:00
Ostrava-Centrum, Bělský les - Ostrava

Na zlatém jezeře / komedie se Simonou Stašovou

23.08. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Čarodějky v kuchyni / divadelní hra

26.08. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

UNIGEO a.s.- Ostrava
Ostrava
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Nextbike Czech Republic s.r.o. - Ostrava, centrum
Ostrava
od 22 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků