Reklama

Michaela Mervartová - absolutní vítězka IYT Festivalu

Ostrava zažila první ročník mezinárodního soutěžního festivalu pro mladé zpěváky International Young Talent Festival. Do základního kola se přihlásilo 152 soutěžících a ve finále se utkalo 23 nejtalentovanějších. Letošnímu mezinárodnímu festivalu předcházely tři ostravské ročníky.

Reklama

“Letos se přihlásili zpěváci z Česka, Slovenska a Polska, ale také tady máme účastníky z Německa, Itálie, Maďarska,” dodává moderátorka festivalu Jana Bastien.

Festivalová přeměna pěvecké soutěže přinesla řadu novinek. Během třech dní finalisté diskutovali s profesionály, nacvičovali písničky, učili se pohybovat na scéně a na pár okamžiků tak nahlédli pod pokličku umělecké dráhy.

“Přihlásil jsem se sám na základě toho, že to je koncipováno jako festival, to je mi moc líbilo,” říká jeden ze soutěžících v kategorii dospělí Petr Maryška. “Je mi 13 let, zpívám už od malička, zpívat budu..,” říká Nela Žáková, 2. místo v dětské kategorii.

Porota měla profesionální i amatérské zastoupení. Vybírat musela 3 nejlepší z dětské a dospělé kategorie. “Já jsem strašně ráda, že jsem v této porotě mohla být. Přineslo mi to nové zkušenosti a poznávání nových lidí a také nabytí informací od těchto návštěvníků, protože si vždycky najdou čas na projití města,” dodává s úsměvem starostka. “Soutěžícím jsme rozdali moje písně, už se těším, jak je zazpívají po svém,” říká usměvavá zpěvačka a porotkyně Markéta Konvičková.

A tady už vidíte výsledky festivalu. V dětské kategorii získala první místo Michaela Mervartová, mezi dospělými zazářil Nazariy Yatsyshyn z Ukrajiny. Absolutní vítězkou festivalu se stala vítězka dětské kategorie, Michaela Mervartová.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Karolinská pouť se vrací!

Dnes 10:00 - 30.06. 22:00
Ostrava, Forum Nová Karolina

Parabible / beseda s teologem Alexandrem Flekem

Dnes 16:00 - 3:57
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Richard Kučera
Ostrava-město
od 25 000 Kč

Detail

Technoprojekt, a.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč do 45 000 Kč

Detail

JPServis, a.s.
Ostrava-město
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu