Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Česko-polské mateřinky “Společně” soutěžily

Propojování kultur, bourání jazykových bariér a nová přátelství, to jsou cíle projektu česko-polské spolupráce “Společně” mezi mateřinkami Lechowiczova, Šafaříkova a polskou školičkou z Glubczyc. Staví na základech dlouholeté spolupráce a výměně zkušeností.

“Máme za sebou projekt Školky bez hranic, Račte vstoupit do pohádky, další byl Tři, dva, jedna, start a letos jsme ho nazvali Společně nebo-li polsky “razem”. A opravdu si to společně užíváme,” říká usměvavá ředitelka MŠ Šafaříkova Ostrava Lenka Šebestíková. “Spolupráce je skvělá. Většinou nám všechno vyjde. Děti jsou šťastné, prožívají nové zážitky během plnění úkolů, tráví společný čas a učí se jazyk,” dodává k projektu Dorota Sobol, MŠ Marii Konopnickiej, Glubczyce.

Nejdříve se děti rozdělily do skupinek. To byl také jejich první úkol, který jim zadal maskot Family parku Skaláček. Poztrácel kousky pohádek a děti je měly spárovat. Při hře vytvořily česko-polskou skupinu a pustily se do plnění prvních úkolů projektu Za tajemstvím pohádkového lesa. Každá z nich měla svůj bojový pokřik.

“Děti budou mít za úkol splnit pět stanovišť. Projdou si je společně, proto se tak jmenuje i projekt. Budou plnit úkoly z pohádek, které znají, ať už “Bolka a Lolka” anebo české pohádky,” doplnila Šárka Králová, ředitelka MŠ Lechowiczova Ostrava. Tak například pohádka O Popelce byla ukryta za hledáním oříšků. Tradiční a oblíbená opičí dráha a také určování předmětů, které nepatří do lesa a další hravé úkoly čekaly na pěti stanovištích. Na začátek soutěžního mezinárodního klání děti zdolávaly obrovský kopec.

Mateřinky spolupracují šest let a zdá se, že se jim to vyplácí. Děti před prázdninami poznaly nové kamarády, navštívily je v Polsku a ti jim to oplatili návštěvou Family parku Skalka, který se stal na jedno červnové dopoledne dějištěm mezinárodních sportovně vědomostních her mateřinek.

Nahlásit chybu
Speed Fox BEER s.r.o., Ostrava, Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 40 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail