Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dohánějí, co se dá. Zaměstnanci TS centra Ostravy už chodí denně do práce

Technické služby centrálního ostravského obvodu už pracují v plném nasazení. Zaměstnanci tak chodí do práce pravidelně každý den. Úplná omezení, která byla zavedena kvůli pandemii, ale neskončila.

Zaměstnanci Technických služeb Moravské Ostravy a Přívozu už chodí do práce denně. Ještě do minulého týdne se kvůli koronaviru střídali a pracovali co druhý den. I tak se setkávají co nejméně. Jedna skupina začíná v 6, druhá o hodinu později. “Konečně se to trochu rozjelo, sice jsme na dvě skupiny, tak se moc nevídáme, ale je to lepší než co bylo předtím,” pochvaluje si plný provoz George Alexandrov, zaměstnanec TS Moravská Ostrava a Přívoz. “Samozřejmě dodržujeme všechny zásady tak, aby nemohlo dojít k nějaké nepředvídatelné situaci. Co se týká práce, tak v podstatě jsme v procesu prvního pokosu, máme dokoseny lokality předního Přívozu, lokalitu Jindřiška, lokalitu Šalamouna, centrum a dál se budeme přemisťovat do lokality Fifejdy,” uvádí Martina Kittnerová, mistr provozovny veřejné zeleně

V obvodu je 220 hektarů trávníkových ploch, které se udržují minimálně šestkrát ročně. “Samozřejmě v některých lokalitách jako je centrum, jsou trávníky udržovány v jiné intenzitě. To znamená, že tam provádíme 8 až 10 pokosů. Ale v podstatě, když nám to počasí dovolí, tak jednou měsíčně by ta tráva měla být pokosená. Máme ruční travní sekačky, křovinořezy, máme velké sekačky travní, máme i traktor. 

Vzhledem k tomu, že je sucho a tráva je tvrdá, zaměstnanci vymění i tři struny za den. Kromě sečení trávy technické služby na jaře ořezávají stromy, kácejí ty nezdravé a vysazují letničky.
Barrák music hrad: METAL!

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Letní kino Amfi: ŽENY V BĚHU

Dnes
Ostrava-Centrum, Letní kino Amfi

Barrák music hrad: HORKÝŽE SLÍŽE, ZAKÁZANÝOVOCE

Zítra
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

A.G.J. - chráněná dílna s.r.o., Železniční stanice Ostrava - Mariánské Hory
Ostrava
od 95 Kč/hod.

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

AWT Rekultivace a.s., Ostrava - Zárubek
Ostrava
od 20 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků