Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě vyroste nová kancelářská budova. Moderní stavba je inspirována těžními objekty

V centru Ostravy vzniknou další kancelářské prostory. Své sídlo si tady chce postavit skupina ette, která se chce vrátit z Prahy zpět do Ostravy, kde vznikala a také působí velká část této společnosti.

Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Nás těší, že vlastně tady na tomto místě vznikne podle návrhu tedy a podle našeho mínění pozoruhodná stavba. My se prodejem pozemku této společnosti zabýváme už od roku 2019 a v tuto chvíli to vypadá velice nadějné a my doufáme, že se ta stavba velmi rychle uskuteční a že tady to místo dostane úplně jiný rozměr.”
Marta Schestag, pr manager, skupina ette: “Chceme podpořit přeměnu dělnické Ostravy v moderní centrum, ale chceme zachovat i kulturní a historické hodnoty. Proto jsme vybrali návrh, který se inspiruje důlními objekty,”

Pětipodlažní budova s věží, která bude o dvě patra vyšší, vyroste na rohu ul. Švabinského a Porážková a bude připomínat těžní věž, které jsou pro Ostravu typické. Tím, že se bude jednat o cihlovou a bohatě prosklenou stavbu, zapadne do celkové atmosféry tohoto místa.

Na střeše objektu budou zahrádky a spousta zeleně bude zachována i tady v tomto prostoru.

Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Největší starostí asi všech bylo, jestli tady bude dostatek parkovacích míst. Tak projekt samozřejmě zaručuje to, že parkovací místa budou mít vyřešena jednak pro sebe a předpokládáme samozřejmě i pro své návštěvníky."

Parkovací místa vzniknou v prvním podzemním podlaží a hlavní vstup do celé budovy bude umístěn na rohu objektu s přístupem od ulice Porážková. Se stavbou se začne ihned poté, co společnost získá stavební povolení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy