Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na nápady obyvatel dá centrální obvod Ostravy opět milion. Přiděloval i dotace

I přes coronavirovou krizi, která trvá už celý rok, městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz nezapomněl na dotace. Mezi žadatele v oblasti kultury, sportu a sociální péče rozdělí více než 2 miliony korun.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Jsem strašně ráda, že jsme alespoň drobnou částkou mohli přispět k tomu, aby se tyto aktivity a nové projekty znovu oživily a aby občané měli radost ze života.”

O dotaci si požádalo 82 subjektů, 53 z nich bylo úspěšných. Mezi nimi například mobilní hospic Ondrášek, Družstvo NAPROTI, nebo basketbalový klub NH Ostrava. Radnice má pro přidělování dotací nové speciální hodnotící formuláře, které jsou pro příslušné komise velkým pomocníkem.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Všechny žádosti se vlastně mohly posuzovat objektivně, zkrátilo to čas a v podstatě členové komisí si mohli jednotlivé žádosti důsledněji přečíst a smysluplně přidělit body do jednotlivých oblastí.”

Dotace už schválili zastupitelé, kteří dali zelenou i druhému ročníku participativního rozpočtu Náš obvod. Nápady na to, co v obvodu vylepšit budou moci lidé posílat od 22.dubna do poloviny července.

Rostislav Řeha, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Opět jde o částku jeden milion korun a zase se projekty budou pohybovat v rozmezí mezi 20 a 400 tisíci korunami. Buď jsou tam nějaké různé opravy, které jsme na základě loňských zkušeností udělali, ale ty se v podstatě moc neliší od toho loňského roku.”

Podrobnosti už brzy najdete na webu náš obvod a také na facebooku Náš obvod - participativní rozpočet Moravské Ostravy a Přívozu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy