Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vazební věznici Ostrava trápí nedostatek zájemců o práci. Hledá strážné a lékaře

Vazební věznice Ostrava v ulici Na Hradbách v centru města se v současné době potýká s nedostatkem nových zájemců o práci. Do služebního poměru hledá zejména strážné na odděleních vězeňské a justiční stráže.

Marcela Kvapilová, tisková mluvčí vazební věznice: “Těchto volných míst máme v současné době 14. Co se týče podmínek přijetí do služebního poměru, tak nejdůležitější podmínkou je být občanem ČR, být starší 18 let, být trestně bezúhonný a podmínkou je i fyzická, osobnostní a zdravotní způsobilost uchazeče.”

Další podmínkou je středoškolské vzdělání. Velkým plusem jsou benefity.

Co se týká benefitů, tak určitě bych zmínila náborový příspěvek ve výši 75 tisíc korun. Nástupní plat od 28 tisíc korun, který se posléze zvyšuje a velkým lákadlem je i výsluhový příspěvek po 15 letech služby a také nárok na ozdravné pobyty po 15 letech služby.”

Petr Veselka (ANO), starosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Možná je to takový apel z moji strany pro mladé lidi, i ženy, i chlapce. Ať si zkusí zjistit, co to obnáší. Ta práce je náročná, psychicky náročná, ale je to práce jako každá jiná a je velmi dobře ohodnocená a myslím si, že společensky velmi dobře vnímaná.”

Kromě strážných vazební věznice potřebuje i lékaře. Ti ovšem nemusí být občany ČR.

Petr Veselka (ANO), starosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Když se trošku zamyslíme nad tou nešťastnou situací, která se teď stala, tak se tady otevírá obrovská možnost pro ukrajinské přistěhovalce, kteří utíkají před válkou, kteří mají zdravotní vzdělání. Jak lékařské, tak pomocný zdravotní personál.”

Veškeré informace najdete na webových stránkách vězeňské služby. Stačí kliknout na odkazy níže.

https://www.vscr.cz/sekce/sluzebni-pomer-prislusnika-vs-cr

https://www.vscr.cz/organizacni-jednotky/vazebni-veznice-ostrava/sekce/volna-mista-1

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy