Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Moravské Ostravě a Přívozu pokračuje regenerace sídlišť Fifejdy a Šalamouna

Zastupitelé Moravské Ostravy a Přívozu schválili závěrečný účet za rok 2021. Městský obvod jako obvykle hospodařil s vyrovnaným rozpočtem ve výši bezmála 540 milionů korun. Nejvíce výdajů šlo do mateřských a základních škol, téměř 54 milionů.

Valentina Vaňková (ODS), místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: "Další částky šly do našich příspěvkových organizací jako je CKV, to bylo něco přes 14 milionů a potom do TS Moravská Ostrava a Přívoz, kde šlo necelých 92 milionů korun. Zásadní oprava byla realizována na objektu MŠ Blahoslavova ve výši 12 a půl milionů korun. O něco méně se pak investovalo do úprav parku Petra Bezruče. To bylo 11 milionů korun. Hospodařilo se těžce, protože covidové dopady byly nejhorší právě v roce 2021. Jednak bylo nedostatek materiálu a jedna jeho cena byla hodně vysoká.”

Radnice také pokračovala v regeneraci sídlišť Fifejdy a Šalamouna, kde se loni proinvestovalo asi 25 milionů korun. Letos práce pokračují.

Na sídlišti Šalamouna momentálně prochází rekonstrukcí ulice Gajdošova, a to v úseku od ulice Hornických učňů po ulici Vítkovickou.

Jiří Vozňák, vedoucí odboru investic a místního hospodářství, MOaP: “Proběhne kompletní rekonstrukce ulice. Chodníky, komunikace, nová parkovací stání, zeleň, městský mobiliář a veřejné osvětlení. Obdobná oblast je sídliště Fifejdy 2, kde taktéž pokračuje etapizace sídliště a její regenerace. Tam se jedná o 12. etapu, která se rozléhá na ulici Lechowiczova po ulici Gen. Janouška a celou oblast uzavírá MŠ Lechowiczova.”

Také tady se lidé mohou těšit na nová parkovací místa, silnice, chodníky i zeleň. Navíc tady vznikne i volnočasový areál s dětským hřištěm.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy