Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice Moravské Ostravy a Přívozu spustila hlasování v letošním participativním rozpočtu

Do participativního rozpočtu Náš obvod letos obyvatelé Moravské Ostravy a Přívozu poslali celkem 6 návrhů. Všechny už prošly technickou analýzou a všechny postoupily do hlasování.

Rostislav Řeha (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Letos je na to vyčleněno 1,2 milionů korun, ale ty realizace letošních projektů budou až v příštím roce podle toho, jak hlasování dopadne. Můžou to být 3 projekty, můžou to být jen dva teoreticky, ale záleží na hlasujících, co si vyberou.”

Co se týká hlasování, tak lidé budou mít k dispozici 3 kladné a jeden záporný hlas. Poprvé mohli hlasovat na prezentaci návrhů.

Karel Konečný, autor návrhu: “My tady dneska zastupujeme projekt sousedského dvora, který se nachází kousek od ZŠ Ostrčilova od ulice Slavíčkova a jedná se o velký veřejný prostor, kterým lidé pouze prochází. Rádi bychom tam umístili prvky jako jsou lavičky, piknikový set, aby se tam lidé mohli i posadit."
Jan Špaček, spoluautor návrhu: “My jsme s kolegou Lukášem Dvorským pracovali na projektu Ohnisko. Vlastně je to venkovní posezení s grilem, kde lidé si můžou něco opéct, ugrilovat, setkat se, vytvořit nějakou rodinnou oslavu , nebo si s přáteli jen posedět.”
Rostislav Řeha (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Každý týden vylosujeme jednoho z těch hlasujících, kteří nám poslali svoje hlasy do těch projektů a budeme rozdávat ceny. To znamená, že čím dříve lidé zahlasují v tom našem hlasování. tím mají větší šanci, že budou slosováni.”

Hlasování bude probíhat do konce října na webu www.nasobvod.cz, kde také najdete přehled všech 6 projektů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy