Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekt Bezpečně světem MOaP zábavnou formou seznamoval děti MŠ s IZS a dopravou

Děti z ostravských mateřských škol Šafaříkova a Lechowiczova spolu s dětmi z Mateřské školy z polských Glubczyc si společně zábavnou formou rozšířili vědomosti v oblasti bezpečnosti a dopravy. A to díky česko-polskému projektu Bezpečně světem.

Šárka Králová, ředitelka MŠ Ostrava, Lechowiczova 8, p.o.: “To znamená seznámení dětí jejich přiměřenou formou s IZS a potom s dopravou. Teď jsme měli právě projekt, který pokračoval v Ostravě zaměřený na dopravu. Děti jely doubledeckerem, což se velmi líbilo, byly na dopravním hřišti, v hasičském muzeu a vše korunoval výborný oběd, což byla krabička Happy Mealu, takže všechno proběhlo úplně skvěle. Jsme rádi, že nám i přeje počasí a že všechno dobře dopadlo.”

Začátkem října se děti sešly v Polsku na akci Záchranáři v akci. V Ostravě se odehrála aktivita Pozóóór jedu.

Dorota Sobol, Przedszkole nr 1 im. Marii Konopnickiej, Glubczyce: “Ze spolupráce jsme nadšeni. Děti si díky projektu odnášejí zážitky, vzpomínky a něco nového se naučí. Takže se neustále posouvají. Navíc se dozví i spoustu věcí o jiných krajích a o tom, jak to funguje ve školkách v Česku.”
Alena Pataky (ANO), místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Těší mě to, aby se děti naučily vnímat bezpečnost, aby se naučily pravidla, které jim budou v dospělosti prospěšná, protože v dnešním světě, který je strašně hektický vidíme, jak některé věci nefungují a tato pravidla je třeba dětem podsouvat už od útlého mládí.”

Všechny 3 mateřské školy už toho zažily spoustu. Spolupracují spolu už krásných 10 let.

Nahlásit chybu


K tématu
Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

BTC servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 70 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Zábřeh
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail