Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technickým službám MOaP pomáhají stážisté z Polska. Jde o pilotní projekt v rámci programu Erasmus plus

Technické služby městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz mají nové pomocníky. V rámci spolupráce Erasmus plus zapojily do údržby zeleně dva stážisty z Polska.

Petr Kuś (ANO), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “My máme pilotní projekt v TS v rámci Erasmu plus jsme přijali dva stážisty z Polska z Technické školy Marie Curie Sklodowske z Wroclawi, kteří studují techniku ochrany přírody a v rámci stáže provádí úplně všechno, co technické služby dělají v rámci údržby zeleně. To znamená ořezy stromů, keřů, výsadbu letniček a různé vyhrabávky a další způsoby údržby.”
Martina Kittnerová, mistr provozovny veřejné zeleně TS: “Zkouší si veškeré činnosti, které v rámci toho v obvodě provádíme. Dneska pomáhají při kosení, jinak jezdí s klukama na ořezy. V příštím týdnu by se měli soustředit na výsadbu letniček, takže aby si v rámci toho měsíčního pobytu u nás tady nějakým způsobem zkusili veškeré činnosti, které se dělají v rámci údržby.”

Polští studenti v technických službách pracují 6 hodin denně od pondělí do pátku a v Ostravě jsou velmi spokojeni.

Martina Kittnerová, mistr provozovny veřejné zeleně TS: “Kluci jsou šikovní. Samozřejmě ze začátku než se naučí některé činnosti, ale už jsme to vyladili, už jsou kluci šikovní, už je to dobrý.”
anketa: stážisté z Wroclawi: “Příjemná práce na čerstvém vzduchu, můžeme pracovat v klidu. Navíc je to bezpečné, líbí se mi to. Ostrava je velmi pěkné město, jsem z Wroclawi a Ostrava se mi líbí více než Wroclaw.”
“Moc se mi líbí ta práce. Děláme i těžké práce, prostě vše, aby bylo město čisté. Je tady ale čas i na odpočinek.”

Pilotní projekt v rámci spolupráce Erasmus plus by měl skončit počátkem června a protože se osvědčil, je možné, že bude pokračovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy