Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trénink s olympionikem na ZŠ Dvorského

  • Ostrava-Jih,

Základní škola Dvorského měla obrovské štěstí. Díky šťastnému losu zažila Trénink s olympionikem. Šlo o akci, kterou vyhrála v rámci projektu Sazka olympijský víceboj.

Na Základní školu Dvorského přijela pětice vyslanců Českého olympijského výboru v čele s ambasadorkou, olympioničkou Ivetou Vacenovskou. Bronzovou medailistkou z Evropských her v Baku. V týmu nechyběla ani trojskokanka Šárka Kašpárková, která si z olympiády v Atlantě přivezla bronzovou medaili.

“Vlastně školy v rámci projektu mají dané určité termíny a pokud do těch termínů splní to, co my po nich požadujeme. tak se zařadí právě do losování o trénink s olympionikem a když mají štěstí, tak přijedeme k nim do školy, když jsou vylosovaní. Vždycky se vlastně losuje jedna škola z kraje,” vysvětluje Šárka Kašpárková, sportovní manažer

“Jedná se o olympijský víceboj, kdy naše škola byla vylosována, jelikož naše škola podporuje olympijské aktivity, například máme olympijský běh, odznak zdatnosti a různé akce, které se týkají olympiády,” uvádí Miloš Kosík, ředitel ZŠ a MŠ B. Dvorského

Akce Trénink s olympionikem se nezúčastnila celá škola, ale jen vybraní žáci, kteří měli zájem a chuť vyzkoušet si olympijské sporty. Celý tým se dětem nejprve představil a uspokojil jejich zvědavost. A než vypukl samotný olympijský víceboj, děti se zahřály u rozcvička s hlavní hvězdou této zábavně sportovní události. Pinpongistkou Ivetou Vacenovskou.

“Baví mě práce s dětmi, to za prvé, ale strašně ráda bych rozšířila sport mezi děti, aby začaly chodit ven, aby začaly sportovat a samozřejmě potom už ta další fáze, aby jsme měli dobré vrcholové sportovce. Já jsem zastáncem , že dítě by mělo být všestranné, nejenom jednostranné, protože tím, že umí více sportů, tak o to kvalitnější je třeba ten jeden jeho zvolený sport,” říká Iveta Vacenovská, olympionička

“Tak na tom dnešním sportovním dni jsou vlastně disciplíny, které si myslím, že jsou pro děti dost netypické, protože jsem se snažili to trošku směřovat i k zimním olympijským hrám, takže si tady děti mohou vyzkoušet vlastně takovou chúzi ve dvojici na lyžích, vzali jsme tady simulátor vlastně biatlonové střelby, takže si můžou zkusit, jaké to je,” uvádí Šárka Kašpárková, sportovní manažer

Děti se naučily i kouzelnický uzel, vyzkoušely si bobovou dráhu a zahrály si pingpong právě s olympioničkou Ivetou Vacenovskou. Všichni si to náramně užili.

“Já ani nevím, já jsem dělal jen ty lyže. Dobrý.”

“Jo, dobrý, jde to. Tohle si myslím, že to bude lepší než to první, to mě vůbec třeba nebavilo. Tam jsme byli dva a měli jsme jet na lyžích.”

“Hodně, je to dobré. Ráda běhám.”

“Tak sport mě baví a sport dělám parkur. Tady mě to taky baví.”

“Je to tu zábava a nejvíce mě bude bavit asi ten pinec.”

V tělocvičně po celou dobu akce panovala skvělá sportovní atmosféra, Pro děti přivezl olympijský tým i odměny a na závěr nechyběla ani autogramiáda.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy