Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přeshraniční projekt Senioři bez hranic sklidil úspěch

Do Jižního města zavítali senioři z Polska na Gastronomické dny. Tato akce se uskutečnila díky česko-polskému projektu Senioři bez hranic, který je zaměřen na podporu aktivního způsobu života seniorů.

Obvod Ostrava-Jih založil novou tradici, projekt Senioři bez hranic. Jde o mikroprojekt přeshraniční spolupráce, díky kterému senioři z Jihu a polské Wodislawi společně prožili 3 smysluplné dny v Jižním městě. 

Dopoledne jsme byli v Bělském lese, ukázali jsme jim stromečky, které vlastně máme tradici, kdy sázíme stromečky za nově narozená děťátka. Dále grilovací altány a měli vlastně možnost se podívat na náš lesopark, že nejsme jenom sídlištním obvodem, ale taky máme něco, kde můžeme relaxovat a užít si přírodu,” říká Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory

Odpoledne se senioři přesunuli na střední odbornou školu Ahol, kde pro ně byla připravena kulinářská soutěž s doprovodným programem a rautem

V rámci toho projektu vlastně plní řadu aktivit během tří dnů a samozřejmě poznávají náš obvod, poznávají naše specifika a právě v tomto okamžiku dvě družstva, jedno družstvo polské a jedno družstvo české připravují jídla, která vlastně jsou soutěžní a uvidíme a já věřím, že budou velice chutná z obou stran a že vyhrají obě družstv,” říká Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih. 

“Připravujeme hustou polévku z hovězího a vepřového masa, najemno nakrájených červených paprik a vařenými brambory.” 

V rámci tvůrčích dílen senioři vyrobili i tyto krásné panenky z velikonočních vajíček.

Třídenní program byl opravdu pestrý a nabitý. Senioři navštívili i pivovar, klub seniorů a ochutnali i medové dobroty. Návštěvou polských seniorů Jižního města ale tento projekt nekončí, naopak teď naši senioři navštíví partnerské město Wodislaw.

Nahlásit chybu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail