Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zchátralá školka v Ostravě-Zábřehu půjde k zemi. Na jejím místě vznikne relaxační zóna

V Ostravě-Jihu bude o jednu školku méně. Srovnána se zemí bude Mateřská škola Chrjukinova v Zábřehu, která je od loňského září prázdná. Důvodem je její špatný technický stav.

Mateřská škola Chrjukinova v Ostravě-Zábřehu je už delší dobu opuštěná. Děti ji nenavštěvují už téměř rok. Radnice Jižního města ji původně chtěla nechat zrekonstruovat. Po odborném posouzení stavu budovy ale změnila názor a čeká ji naopak demolice.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Díky odbornému posouzení bylo zjištěno, že je budova v tak dezolátním stavu a tak závažným způsobem narušena statika, že oprava by byla nesmírně nákladná, tudíž se souhlasem statutárního města Ostravy je určena tato budova k demolici. Bourání bude probíhat buď koncem roku nebo začátkem příštího roku."

Rodiče se ale nemusí bát. Míst v ostatních školkách na Jihu, kterých je celkem 29, je dostatek.

Marek Skřipský, referent vztahů s veřejností MOb Ostrava-Jih: “Školky na Jihu aktuálně nabízejí asi 200 míst, takže skutečně v tomto problém není. Navíc děti, které už do Chrjukinovy nechodí, tak momentálně navštěvují předškolní zařízení v okolních lokalitách a není s tím absolutně žádná potíž.”

Obvod ročně investuje do rekonstrukcí škol a školek desítky milionů korun. Oprava mateřské školy Chrjukinova by ale stále více než 40 milionů. Po její demolici tak na místě vznikne relaxační zóna. Radnice tak vyjde vstříc občanům, kteří si přejí více odpočinkových míst v obvodu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy