Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Výškovicích vyroste přízemní budova pro autisty. Někteří lidé jsou proti

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Výškovicích vyroste nový Domov pro zdravotně postižené. Na pozemku pod ulicí Srbská ho postaví společnost Mikasa. Stavební záměr už schválili radní Ostravy-Jihu.

Někteří obyvatelé Ostravy-Výškovic jsou stále proti výstavbě domova pro lidi postižené autismem. Nízká dvoupodlažní budova by měla stát přímo pod jejich okny na louce vedle mateřské školy.

Anketa: obyvatelé okolních domů: “To mi teda vadí hodně. Děti z jedné strany, děti z druhé strany a mezitím autističtí invalidní lidé, to opravdu není dobré. Děti tady sáňkují, takže jako opravdu vůbec se mi to nelíbí, ani trochu a vůbec nejsem sama. Všichni to říkají.”

“Ne, nevadí. To má být pro nějaké těžce nemocné. No určitě, ne. Někde to stát musí."

Jde o soukromý pozemek, který je územním plánem určený k výstavbě a radní už schválili dopravní napojení a napojení na inženýrské sítě.

Jan Dohnal, Místostarosta MOb Ostrava-Jih: "Rozhodli jsme se společnosti Mikasa nakonec vyhovět. Pokud bysme tady Mikase neumožnili stavět, tak je možné, nebo velice pravděpodobné, že vlastník pozemku by tento pozemek nakonec developoval a postavil by tady třeba bytový dům o 6 nadzemních podlažích. Určitě si myslím, že přízemní stavba Mikasy, která zapadne svým rázem do této krajiny a nebude rušit ve výhledu, je určitě pro obyvatele příjemnější."

Příjezdová cesta k domovu vznikne tady na místě těchto tří parkovacích míst na ulici Srbská. O tato místa ale lidé rozhodně nepřijdou. Přesunuta budou na druhou stranu chodníku za živý plot.

Jan Dohnal, Místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Ty parkovací místa budou veřejně přístupné a budou ještě před areálem společnosti Mikasa. Společnost Mikasa potom bude mít vlastní parkovací místa přímo ve svém oploceném areálu To znamená, že ani zaměstnanci ani návštěvníci nebudou žádné parkovací místa občanů v místě zabírat.

Na bydlení pro zdravotně postižené získala Mikasa dotace a postavit ho musí do dvou let, jinak o ně přijde.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy