Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kašna před poliklinikou v Ostravě-Hrabůvce prošla rekonstrukcí. Víme, jak dopadla

  • Ostrava-Jih,

Kašna v Ostravě-Hrabůvce už je hotová. Její renovace, kterou si vyžádali obyvatelé obvodu v rámci participativního rozpočtu Náš Jih, začala letos na jaře a skončila v těchto dnech. Na plný provoz fontány si ale lidé budou muset ještě počkat.

Prostoru před poliklinikou v Hrabůvce teď vévodí krásně zrenovovaná kašna. Právě návrh na její rekonstrukci byl nejúspěšnějším projektem participativního rozpočtu roku 2018. Získal více než tisícovku hlasů.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-JIh: “Původní termín dokončení byl už v srpnu, nicméně bohužel díky covidu došlo ke zpoždění dodávek materiálu i prací."

Renovací prošla nejen kašna, která dlouhá léta chátrala, ale také socha zdraví Mikuláše Rutkovského, na které se také podepsal zub času. Opraveny byly trhliny a výrazný defekt na levém rameni sedící ženy a celá socha byla chemicky ošetřena.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-JIh: “Socha byla zrestaurována a oproti původním předpokladům, kdy jsme ji chtěli posadit přímo do té vody, byla umístěna zpět na podstavec, protože je z pískovce a samozřejmě znalci nám řekli, že by tím značně utrpěla.”

Kašna už prošla technickými zkouškami

Radek Havlín, technik: “Momentálně se fontána ladí. Odladíme to a zazimujeme. Zkoušky dopadly dobře.”

Voda v kašně se napouští pomocí sedmi trysek a simuluje příliv a odliv na pobřeží.

Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: Vypadá to hezky. Moc hezky. Jde vidět, že si s tím někdo fakt dal práci.”
“Kašna se mi líbí, děkuju. Je hezká."

Celá fontána bude plně funkční příští rok na jaře, kdy se opět napustí vodou a lidem zpříjemní zejména parní letní dny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy