Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

TS Ostrava-Jih avizovaný sníh nezaskočí. Mají zásoby soli i inertního materiálu

Meteorologové předpovídají na další dny sněhovou nadílku. V nižších polohách by mělo sněžit už od čtvrtečního rána a teploty budou klesat pod bod mrazu. Technické služby v Ostravě-Jihu jsou tak v pohotovosti.

Technické služby Ostrava-Jih jsou na sníh připraveny. Ve skladech mají přes 30 tun soli a jiného inertního materiálu, který budou postupně doplňovat podle potřeby.

Petr Štefík dispečer: “S dodavatelskou firmou máme smlouvu o dodávkách, kdy oni jsou schopni flexibilně i během víkendu nám to během několika hodin přivézt, abychom to mohli dále využívat. Celkem strojů na zásah máme 8, dalších 13 vozidel máme takových podpůrných pro naše zaměstnance a pro převoz materiálu na ruční čištění.”

Technické služby mají na starost zimní údržbu v částech Hrabůvka a Dubina, kde je více než 110 kilometrů silnic 3. a 4. tříd, chodníků a parkovišť. Obě lokality jsou schopny zvládnout zhruba za pět hodin.

Petr Štefík dispečer: “Během jednoho zásahu mineme zhruba 10 až 15 tun soli. Samozřejmě do toho spadá, jak jsem říkal chodníky, cesty, parkoviště a samozřejmě veškeré podchody a autobusové zastávky. Tady ten jeden stroj vlastně během toho zásahu potřebujeme ho minimálně pětkrát naplnit. Má kapacitu 350, 400 kilo. Využíváme i multikáru, kde vlastně na jedno naplnění dostaneme do ní tunu soli a využíváme ji hlavně na ty cesty.”

Přednost při zimní údržbě mají frekventované cesty a chodníky, zastávky a veřejná prostranství.

Technické služby už v letošní sezóně zasahovaly, a to při první sněhové nadílce koncem listopadu.

O komunikace v ostatních částech Ostravy-Jihu se starají externí firmy, které jsou připraveny okamžitě vyjet na zavolání.

Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Máme k dispozici i telefonní číslo 599 430 270, kde případně občané mohou hlásit problémy se zimní údržbou, ať už náledí, nebo nějaké větší množství sněhu. Tato linka funguje v pracovní dny od 7 do 14 hodin. A dále vlastně na lince 601 568 205 v době od 14 do 7 hodin.”

O víkendech a svátcích tuto linku spravuje telefonický dispečink Technických služeb Ostrava-Jih.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Zuzana Běhalová, Ostrava - Svinov, Ostrava - Bartovice
Ostrava
od 28 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail