Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jih Ostravy i letos připravuje zájezdy pro seniory. Čeká na dotace a rozvolnění

O oblíbené poznávací zájezdy senioři z Ostravy-Jihu ani letos nepřijdou. Pokud to situace dovolí, na cesty vyrazí už v dubnu. Celkem je naplánovaných 15 zájezdů po zajímavých místech České republiky.

Radnice Ostravy-Jihu spolu s Kulturou-Jih a Centrem sociálních služeb už teď připravují poznávací zájezdy pro seniory. Probíhat by měly od dubna do listopadu a senioři díky nim navštíví hned 15 atraktivních destinací. Pokud se tedy rozvolní protiepidemická opatření.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy, Kultura-Jih: “V plánu máme papírny v Losinách, chceme navštívit také výstavu Flora, která byla velmi oblíbená a bude tam mnoho dalších zajímavých míst. Ten program je často spojený s nějakým doprovodným programem, celé je to zaměřené na podporu zdraví, posílení duševních a psychických sil seniorů, na vzájemné setkávání. Samozřejmě v rámci možností, které situace umožní.”

Zájezdy by měly pokrýt dotace z Programu na podporu zdravého stárnutí v Moravskoslezském kraji na rok 2021.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy, Kultura-Jih: “V současné době čekáme, jestli budeme podpořeni, nebo ne.”

Hlavním cílem projektu s názvem Poznávací zájezdy pro seniory je vytáhnou seniory ve věku 60 let a více z domu, aby ve společnosti svých vrstevníků zažili něco nového, aby se pobavili a načerpali sílu z nových zážitků.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy, Kultura-Jih: “My už víme z loňských let, že zájem je vždy velký a zatím ještě jsme nespustili nějaké přihlašování, protože opravdu ještě nevíme ani přesné termíny, ani ten rozsah těch akcí ve smyslu počtu účastníků a podobně.”

Loni se senioři podívali třeba do Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm, zavítali na stezku v oblacích na Pustevnách, prohlédli si výrobnu medového dortu Marlenka, přečerpávací nádrž Dlouhé Stráně, nebo zlínské Muzeum obuvi.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy, Kultura-Jih: “Jen bysme rádi informovali všechny zájemce ať hlídají naše webové stránky www.kulturajih.cz a hned jak to bude možné, tak ty informace ta najdou, případně i našim zájemcům už z loňských let, máme na ně e-mailové adresy, tak zasíláme tu informaci předem do e-mailu.”

Kultura-Jih už připravuje i letní tábory pro děti ve věku od 6 do 12 let.

Jana Kováčková, referentka pro vzdělávání a kurzy: “První tábor bude pobytový v krásném prostředí ve Vítkově Podhradí v termínu od 16. 7. do 23.7. a bude se jmenovat Správný zálesák. Jak už název napovídá, tak děti kromě her a zábavy se naučí spoustu věcí, které se nám můžou hodit v přírodě. Jako třeba vázání uzlů, rozdělávání ohně, poznávání rostlin a spoustu dalšího.”

Druhý tábor se uskuteční začátkem srpna, půjde o příměstský tábor s názvem Hurá do přírody a probíhat bude každý den na jiném místě. Děti se díky němu podívají například do zoologické zahrady, nebo na koupaliště. Podrobnosti už brzy najdete na webu kulturajih.cz.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků