Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jih Ostravy i letos připravuje zájezdy pro seniory. Čeká na dotace a rozvolnění

O oblíbené poznávací zájezdy senioři z Ostravy-Jihu ani letos nepřijdou. Pokud to situace dovolí, na cesty vyrazí už v dubnu. Celkem je naplánovaných 15 zájezdů po zajímavých místech České republiky.

Radnice Ostravy-Jihu spolu s Kulturou-Jih a Centrem sociálních služeb už teď připravují poznávací zájezdy pro seniory. Probíhat by měly od dubna do listopadu a senioři díky nim navštíví hned 15 atraktivních destinací. Pokud se tedy rozvolní protiepidemická opatření.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy, Kultura-Jih: “V plánu máme papírny v Losinách, chceme navštívit také výstavu Flora, která byla velmi oblíbená a bude tam mnoho dalších zajímavých míst. Ten program je často spojený s nějakým doprovodným programem, celé je to zaměřené na podporu zdraví, posílení duševních a psychických sil seniorů, na vzájemné setkávání. Samozřejmě v rámci možností, které situace umožní.”

Zájezdy by měly pokrýt dotace z Programu na podporu zdravého stárnutí v Moravskoslezském kraji na rok 2021.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy, Kultura-Jih: “V současné době čekáme, jestli budeme podpořeni, nebo ne.”

Hlavním cílem projektu s názvem Poznávací zájezdy pro seniory je vytáhnou seniory ve věku 60 let a více z domu, aby ve společnosti svých vrstevníků zažili něco nového, aby se pobavili a načerpali sílu z nových zážitků.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy, Kultura-Jih: “My už víme z loňských let, že zájem je vždy velký a zatím ještě jsme nespustili nějaké přihlašování, protože opravdu ještě nevíme ani přesné termíny, ani ten rozsah těch akcí ve smyslu počtu účastníků a podobně.”

Loni se senioři podívali třeba do Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm, zavítali na stezku v oblacích na Pustevnách, prohlédli si výrobnu medového dortu Marlenka, přečerpávací nádrž Dlouhé Stráně, nebo zlínské Muzeum obuvi.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy, Kultura-Jih: “Jen bysme rádi informovali všechny zájemce ať hlídají naše webové stránky www.kulturajih.cz a hned jak to bude možné, tak ty informace ta najdou, případně i našim zájemcům už z loňských let, máme na ně e-mailové adresy, tak zasíláme tu informaci předem do e-mailu.”

Kultura-Jih už připravuje i letní tábory pro děti ve věku od 6 do 12 let.

Jana Kováčková, referentka pro vzdělávání a kurzy: “První tábor bude pobytový v krásném prostředí ve Vítkově Podhradí v termínu od 16. 7. do 23.7. a bude se jmenovat Správný zálesák. Jak už název napovídá, tak děti kromě her a zábavy se naučí spoustu věcí, které se nám můžou hodit v přírodě. Jako třeba vázání uzlů, rozdělávání ohně, poznávání rostlin a spoustu dalšího.”

Druhý tábor se uskuteční začátkem srpna, půjde o příměstský tábor s názvem Hurá do přírody a probíhat bude každý den na jiném místě. Děti se díky němu podívají například do zoologické zahrady, nebo na koupaliště. Podrobnosti už brzy najdete na webu kulturajih.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy