Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Veřejná sbírka pomůže obyvatelům domu, kterým zničil byt výbuch varny drog v Hrabůvce

  • Ostrava-Jih,

Ve středu to bude 14 dnů, co se z bytu v Provaznické ulici v Hrabůvce ozvala obrovská rána. Výbuch varny drog a následný požár zranil 6 lidí a více než 3 desítky nájemníků musely kvůli poškozenému domu opustit své domovy. Pomůže jim výtěžek veřejné sbírky, kterou vyhlásila radnice Ostravy-Jihu.

Anketa: obyvatelé okolních domů: “Někdo asi něco zadrbal, že. Všichni psali na facebooku, že už se o tom vědělo, tak já nevím, jestli na to někdo čekal, co se stane. Jestli policie sbírala důkazy. Asi by se to nestalo, kdyby to někdo řešil dopředu. Takže asi se to může stát komukoliv, ale spíš mě štve, že se tomu nepředešlo.”
“To je běžné tady. Když se podíváte, tak to máte skoro v každém baráku něco takového a je jen otázka, kdy to bouchne. Třeba tam na kraji v jednom, tam též vedle baráku taky, to se ví.”

Obyvatelům bytového domu v Provaznické ulici v Hrabůvce, kteří museli opustit své domovy po výbuchu varny drog, pomůže veřejná sbírka. Radnice Ostravy-Jihu ji vyhlásila poté, co se na úřad obracela řada občanů s otázkou jak jim mohou pomoci.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Pomohl nám s tím i krajský úřad. protože to muselo být všechno podle řádu a předpisů. V extrémním čase se to podařilo a od pátku je platný účet u komerční banky, kde lidé mohou přispívat právě na ty občany, kteří v tuto chvíli jsou bez prostředků a bez vybavení bytů. Sbírka potrvá do června tohoto roku. To znamená, předpokládáme 3 měsíce. Budeme rádi, když se rozhodnete jakoukoli částkou přispět i Vy."

Na místě výbuchu se momentálně pracuje na zajištění budovy a čeká se na vyjádření statiků.

Jiří Žídek, jednatel sanační firmy: “Došlo k nějakému narušení statiky. Jsme tam, vyhodnocujeme tu situaci. Probíhaly nějaké demontážní, sanační práce a počká se teda na nějaké to statické řešení.”

Obyvatelé domu tak stále bydlí v náhradním ubytování a jejich návrat je zatím v nedohlednu. Z neodborné manipulace s chemickými látkami při nelegální výrobě metamfetaminu policie podezřívá 48 letého muže, kterému hrozí až 10 let vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy