Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu uklízí psí exkrementy. Po zimě jich je všude plno

  • Ostrava-Jih,

Pozor na to, kam šlapete. Travnaté plochy v Ostravě-Jihu jsou totiž po oblevě plné psích exkrementů. Do jejich úklidu se pustily technické služby, které k tomuto účelu používají speciální vysavače. K ručnímu dočištění pak lopatku.

V Ostravě-Jihu žije bezmála 6 tisíc pejskařů. Ne všichni jsou ale zodpovědní a po svých čtyřnohých miláčcích uklízejí. Nejhorší situace je na sídlištích, kde jsou mnohdy znečištěná i dětská hřiště.

Anketa: pejskaři: “Vidíte, mám všechno. Mladí hlavně, procházejí se, psa si nevšímají.”
"Čistíme. Po malých to čistíme, ale velké lejna tam jsou na trávníku. Vidíme tu, jak jde s velkým psem, on ho pustí, aby se proběhl a tím to končí.”
“Já jsem mu dokonce nabízela pytlík, jestli ho nemá, že mu ho dám. Ještě se naštval a ještě mi nadával. I policajti. Když jdou a vidí vás náhodou s tím malým psem, tak vás upozorní, že se nechováte patřičně, ale na ty s těmi velkými psy si netroufnou.”
Stanislav Šimon, mistr oddělení čištění a údržby komunikací, Technické služby Ostrava-Jih: “Situace, co se týká psích exkrementů, je stále špatná. Dá se říct, že to je celý obvod to stejné. Koše jsou, jenže ti lidi se pro to neohnou a nehodí to tam, takže to zůstává v trávě. Nejhorší je to po zimě, když vlastně ten sníh se odkryje a my vidíme vše na té zemi, co bylo. Tak to musíme dělat častěji jak těmito stroji, tak ručně.”

Trávníky od psích hovínek se čistí jednou za měsíc a celý obvod stihnou technické služby vyčistit zhruba za týden.

Radek Slivka. Technické služby Ostrava-Jih: “Pracuje se s tím dobře, je to kvalitní stroj, Používáme ho každý měsíc a jinak používáme tam tu lopatku každý týden Jsme národ pejskařů, takže je to potřeba.”

Někteří pejskaři si nedají říct i přesto, že jim za znečištění veřejného prostranství, nebo za volný pohyb psů hrozí pokuta až 10 tisíc korun. Ve správním řízení mohou zaplatit ještě více.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: “V uplynulém roce řešili ostravští strážníci v obvodu Ostrava-Jih celkem 366 případů porušení této obecně závazné vyhlášky. Z hlediska společenské škodlivosti vnímáme největší problém ve volném pohybu psů na veřejnosti zejména větších ras a také ve znečišťování veřejného prostranství psími exkrementy.”

Volně pobíhat mohou psi pouze na místech k tomu určených a řádně označených. Takzvaných psích louček je v obvodu celkem 5 plus Agility park na Dubině. A na závěr ještě připomínáme, že se blíží termín splatnosti poplatků za psy. Tím je poslední březnový den. Podrobnosti najdete na webu radnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy