Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových se dočká nové tělocvičny. Postaví ji MS kraj

MS kraj chce zlepšit podmínky pro mladé, talentované sportovce. Chystá proto výstavbu zbrusu nové tělocvičny u sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě-Zábřehu. Jde o jediné sportovní gymnázium v kraji, jehož je zřizovatelem.

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových v Ostravě-Jihu se dočká zbrusu nové tělocvičny. Ještě letos ji chce začít stavět MS kraj. Momentálně je zpracovaná projektová dokumentace.

Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MS kraje: “Pokud se územní řízení nezkomplikuje, tak v letošním roce by mohlo být stavební povolení, no a chtěli bychom to v tomto volebním období určitě postavit. Ty výsledky a úspěchy žáků školy jsou dlouhodobé, takže za mě věřím, že se ta investice podaří a že mladí sportovci budou mít ještě lepší podmínky pro svoji přípravu a že budou šířit slávu MS kraji.”
Tomáš Pracný, ředitel, Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava: “V našem vzdělávacím a tréninkovém režimu zabezpečujeme sportovní přípravu našich žáků v 8 sportovních specializacích, kde v některých ty podmínky pro přípravu jsou skutečně vynikající, excelentní, jako jsou podmínky třeba pro naše atlety, nebo v letním období pro cyklisty.”

Na gymnáziu naopak chybí zázemí pro míčové sporty jako je basketbal a volejbal. Zejména volejbalisté potřebují tělocvičnu s vysokým stropem.

Mladí sportovci momentálně trénují v tělocvičně na Plzeňské ulici, která je od gymnázia daleko, případně v malé tělocvičně ve svém areálu, jejíž parametry jsou nevyhovující.

Tomáš Pracný, ředitel, Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava: “Pro zabezpečení tréninků basketbalistů potřebujeme, aby žáci trénovali ve větších skupinách, to znamená, když ta budoucí tělocvična bude mít dvě regulérní hřiště na šířku té tělocvičny, tak se ty podmínky pro naše žáky výrazně zlepší.”

Nová tělocvična bude sloužit i pro moderní gymnastiku, která taky potřebuje vysoký strop k vyhazování náčiní a pro cyklisty tady budou nainstalovány speciální cyklistické trenažéry. Chybět v ní nebude ani zrcadlový sál.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-JIh: “Stejně jako se musí rozvíjet náš obvod a město Ostrava, je potřeba, aby se rozvíjelo toto jedinečné zařízení, to znamená střední škola zaměřená na mladé sportovce. Na základě diskuse s občany a jejich podnětů kraj zareagoval a přepracoval projektovou dokumentaci a v tuto chvíli, myslím si, že nic nebrání výstavbě tak, aby mohlo sloužit nejen studentům, ale i občanům městského obvodu.”
Tomáš Pracný, ředitel, Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava: “Samozřejmě ta nová tělocvična bude sloužit v těch hlavních tréninkových časech našim žákům v rámci sportovní přípravy, ale v těch odpoledních hodinách samozřejmě vyjdeme vstříc místním klubům.”

Gymnázium má douholetou tradici. Loni oslavilo 35. výročí a mezi jeho absolventy je řada olympioniků. Dokonce si vede svůj tak zvaný klub olympioniků sportovního gymnázia.

Tomáš Pracný, ředitel, Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava: “Mezi těmi olympioniky je i řada medailistů jako byl třeba výškař Jaroslav Bába, nebo hokejista Rostislav Olesz. Takovým rekordmanem v účasti na olympijských hrách je naše stolní tenisová legenda Patrik Korbel, který byl dokonce na 5 olympijských hrách.”

Ze současných sportovců gymnáziu dělají radost absolventi Tomáš Vaclík a Vladimír Coufal, kteří jsou oporami české fotbalové reprezentace a skvěle se umístili i v anketě Fotbalista roku.2020.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy